Latvija

Latvijos vėliava.png

Latvija – viena iš trijų Baltijos valstybių. Šiaurėje ribojasi su Estija, rytuose – Rusija ir Baltarusija, o pietuose – Lietuva. Šalis tampa vis populiaresne turistine vieta Europoje. Svečiai iš viso pasaulio atvyksta į Rygą, atsipalaiduoja prie jūros Jūrmaloje, apsilanko  Siguldoje ar Cesyje. Latvija garsėja savo ilgomis tradicijomis. Gyventojai saugo liaudies tradicijas, kultūros paminklus, architektūrinius šedevrus.

Klimatas. Latvijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Šalies klimatui įtaką daro vyraujantys pietvakarių vėjai, ateinantys iš Atlanto vandenyno. Per metus vidutiniškai būna 30-40 saulėtų dienų ir 150–180 apsiniaukusių dienų. Kritulių 550–800 mm per metus (~70 % vasarą). Vasaros būna vėsios (temperatūra siekia 16–17 °C) ir lietingos. Vidutinė temperatūra birželio mėnesį siekia apie 17 °C, nors kartais temperatūra šokteli iki 34 °C. Žiema ateina lėtai ir trunka nuo gruodžio vidurio iki kovo mėnesio vidurio. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra svyruoja nuo maždaug -2 °C pakrantėje iki maždaug -7 °C šalies rytuose. Retkarčiais temperatūra gali smarkiai kristi iki -40 °C šalčio. Rygoje vidutinė metinė temperatūra yra apie 6 °C, per metus iškrenta 600 mm kritulių. Drėgniausia yra vasaros pabaigoje, sausiausia – pavasarį. Per metus saulė šviečia 1800–1900 valandų. Baltijos jūros pakrantė žiemą paprastai neužšąla, rugpjūčio mėnesį vandens temperatūra pasiekia 17 °C.

Lauktuvės. Gintaro dirbiniai, „Rigas Balzams“ likeris turintis gydomųjų savybių, išskirtiniai juvelyrikos dirbiniai, pampalu puodai ir keramika, vilnoniai mezginiai su latviškais raštais, „Laimos“ šokoladas, tradicinis medus, lininiai audiniai, latviškais raštais austos juostos.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ