Egiptas

Egypto vėliava.png

Egiptas – tai Afrikos šalis, kurią šiaurėje skalauja Viduržemio, o rytuose – Raudonoji jūra. Atostogos čia patrauklios ištisus metus, nes kas gali būti maloniau už šiltą saulę ir jūros paplūdimį žiemos viduryje? Šalies teritorijoje sutelkta trečdalis pasaulio istorinių paminklų, kasdien pritraukiančių minias turistų – taigi čia ne tik pailsėsite, bet ir praturtinsite žinias. Egiptas visame pasaulyje garsėja aukštos klasės viešbučiais, išvystyta infrastruktūra ir puikiu aptarnavimu. Atostogos su vaikais bus linksmos ir komfortiškos – išradingi animatoriai nuotaikingomis programos pasirengę džiuginti Jūsų vaikus visą dieną. Egipto klimatas dažniausiai yra tropinis, tik Viduržemio jūros pakrantėje subtropinis. Vidutinė metų temperatūra yra 20 laipsnių šilumos. Egiptas laikomas labiausiai saulėta šalimi Žemėje, ten saulėtų dienų per metus daugiau nei bet kur kitur pasaulyje. Krituliai būna labai retai, o kai kuriose teritorijose jų nebūna net dvejus ar trejus metus. Pagrindinis privalumas – tai atviras maudymosi sezonas ištisus metus: vanduo Raudonojoje jūroje net žiemos periodu nenukrinta žemiau +20 laipsnių. Kalnai patikimai uždengia Raudonosios jūros pakrantę nuo galimų smėlio audrų, o tai užtikrina absoliučią apsaugą ir patogumą turistams.

Klimatas. Šiltu ir sausu klimatu čia galima mėgautis ištisus metus. Pavargę nuo lietaus ar žiemos šalčių, galėsite traukti į Egiptą. Žiemos laikotarpiu oro temperatūra svyruoja ~ 20 °C. Vasarą temperatūra siekia ~ 33 °C.
Hurgados kurorte gali būti porą laipsnių vėsiau nei Šarm el Šeiche. Kadangi oras yra sausas, vasaros karščiai neturėtų atrodyti tokie alinantys, kaip drėgno oro kurortuose. Galėsite nesibaiminti dėl kritulių, nes lietus čia retas svečias.
Keliauti į Egiptą patartina spalio – balandžio mėnesiais. Šie mėnesiai laikomi geriausiu laikotarpiu. Oro temperatūra yra priimtinesnė ir smagesnė tiems, kurie nepakelia didelių karščių. Jauki šiluma lydės visų atostogų metu. Daugiausiai poilsiautojų kurortuose yra šventiniais laikotarpiais – per Kalėdas ir Velykas. Su Egipto šventėmis tai neturi nieko bendra, tačiau nedarbo dienos bei moksleivių atostogos daugelyje Europos šalių koreguoja turistų srautus. Šiuo metu viešbučių, kruizų kainos yra aukštesnės. Likę mėnesiai nuo gegužės iki rugsėjo yra karščiausi. Tačiau mėgautis visomis vandens ir kitomis pramogomis galite ištisus metus.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ