Ispanija

Ispanijos vėliava.png

Ispanija arba Ispanijos Karalystė – valstybė Europos pietvakariuose, Pirėnų pusiasalyje. Ribojasi su Portugalija vakaruose, Prancūzija bei Andora šiaurėje, su Gibraltaru – pietuose. Ispanija yra supama Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno. Jai taip pat priklauso du autonominiai miestai Afrikoje:  Melilja – esantis Afrikoje, šiaurinėje Maroko pakrantėje ir Seuta (isp. Ceuta) – esantis Viduržemio jūros krante Šiaurės Afrikoje ties Gibraltaro sąsiauriu. Seutos didžiąją dalį sudaro Monte Hacho kalva, kurios viršūnėje yra Ispanijos kariuomenės tvirtovė. Monte Hacho yra viena iš tikėtinų pietinio Heraklio stulpo vietų, kita – Jebel Musa Maroke. Ir salynai: Kanarų salos (Tenerifė, Lanzarotė, Fuerteventūra, Gran Kanaria, La Palma, La Gomera), Balearų salos (Maljorka, Menorka, Ibiza)
Ispanija - tai šilta saulė, triukšmingos linksmybės, plačios šypsenos, puikus vynas, nežemiškos energijos suteikiantys didingi kalnai ir kvapą gniaužiantys modernistiniai statiniai, flamenko šokis, bulių kautynės, užkandžių barai, iškilmingos Velykų procesijos – visa tai tik mažytė Ispanijos dalis.

Klimatas. Ispanija yra viena karščiausių Europos šalių, čia vykti galima praktiškai visus metus. Žiemos švelnios ir ne itin žvarbios, o vasaros – sausos ir karštos. Pavasarį ir rudenį užeina lietūs, vasarą visur karšta, išskyrus kalnų rajonus. Temperatūra vasarą būna apie 25-30 laipsnių šilumos, rudenį apie 18-22, o žiemą – apie 12 laipsnių šilumos.

Transportas. Pagrindinis viešasis transportas Ispanijoje – autobusai. Autobuso bilietą galima įsigyti iš vairuotojo arba autobusų stotyje. Tiesa, reiktų žinoti, kad savaitgaliais autobusai važiuoja rečiau, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti pasikeitusiu grafiku. Didžiuosiuose miestuose taip pat veikia metro. Jei norite iš vieno Ispanijos galo nuvykti į kitą, geriau rinktis  patogius ir greitus traukinius, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Miestuose taip pat galima naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau savaitgaliais ir naktimis tai gana brangiai kainuoja. Dar viena transporto priemonė Ispanijoje – laivai, kurie vasarą plaukioja tarp įvairių kurortinių miestų. Laivo bilietą galite įsigyti prieplaukose arba paplūdimyje įrengtose kasose.  Nenorintys būti priklausomais nuo viešojo transporto gali išsinuomoti automobilį, kurio nuomos kaina parai prasideda nuo 40 iki 120 eurų, priklausomai nuo automobilio klasės ir nuomos bendrovės įkainių. Be to, reikėtų žinoti, kad autostrados Ispanijoje yra mokamos. Keliautojai, taupantys laiką, dažnai renkasi lėktuvus. Lėktuvų reisai tarp didžiausių šalies mietų yra vykdomi kasdien.

Festivaliai. Ispanija garsėja pašėlusiomis šventėmis ir festivalių renginiais, mat kiekvienas miestas ir kaimas turi šventąjį globėją, kurio diena pažymima iškilmingomis eitynėmis, jaučių kovomis, vyno mūšiais, keistais, nuo amžių glūdumos išlikusiais ritualais. Būtų nuodemė keliaujant į šią šalį nors vieno neaplankyti, nes sudalyvauti ispaniškame festivalyje tikrai verta. Puiki nuotaika ir nepamirštami įspūdžiai garantuoti. Kada, kur ir kokie festivaliai vyksta Ispanijoje daugiau informacijos čia >>

Lauktuvėms. Aromatingi vynai, vytintas kumpis, alyvuogių aliejus, margaspalvės vėduoklės, suvenyrai iš koridos, ryškių spalvų skarelės, kurias nešioti itin mėgsta ispanės, kastanjetės – nedideli mediniai muzikos instrumentai, naudojami tradiciniuose šokiuose ir koncertuose.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ