TOP 10 grąžiausių koralinių rifų pasaulyje. Kur vyksite Jūs?

Sukūrimo data: 2022.03.12

Koralai yra neįprasta egzistavimo forma planetoje. Daug kas galvoja, kad koralai yra augalai. Išties, tai yra labai išskirtiniai gyvūnai. Koralas yra mažas organizmas. Kiekvienas mažytis koralas aplink save iš vandenyje esančių medžiagų susikuria kiautą. Daugybė šių kiautų, sulipdytų kartu, formuoja įvairiausių formų koralinį rifą. Tačiau tai dar ne viskas – šių gyvūnų, primenančių miniatiūrines medūzas audiniuose (t.y., kūno viduje) gyvena dumbliai, kurie gamina koralui įvairias maisto medžiagas taip padėdami jam išgyventi. Patys koralai iš tiesų yra bespalviai, o jų ryškūs raudoni, geltoni bei rusvi atspalviai yra minėtieji dumbliai.
Koralų rifai, dažnai vadinami „jūriniais atogrąžų miškais“. Jie traukia savo unikaliu grožiu, skirtingomis formomis ir spalvomis. Koralai iš niekur neatsiranda. Jiems reikia švariausių vandenų ir palankių klimato sąlygų. Na, ir, ko gero, pagrindinis dalykas yra žuvys, kurios savo buvimu sukuria vientisą neapsakomo grožio vaizdą.
Įspūdingi koraliniai rifai bei itin skaidri jūra vilioja daug nardymo entuziastų. Koralų rifai ne veltui nuo seno buvo laikyti vienu iš nuostabiausių povandeninio pasaulio stebuklų.
Į šį TOP dešimtuką pateko patys grąžiausi koraliniai rifai pasaulyje!

10. EGIPTAS, koralinis rifas Raudonojoje jūroje
Raudonosios jūros koralinius rifus negalime pavadinti pačiais gražiausiais pasaulyje, tačiau jie turi keletą labai retų ir įdomių kai kurių spalvų atspalvių, pavyzdžiui, geltonos, raudonos ir rausvos. Netoli pakrantės esantys koralai pritraukia nardymo mėgėjus iš daugelio šalių. Kadangi Egiptas yra labai populiarus tarp ES poilsiautojų, tai tapo įtraukimo į mūsų dešimtuką priežastimi.

9. SEIŠELIAI, Aldabra atolas Indijos vandenyne
Jis užima 200 km² ir pasižymi tuo, kad iki šios dienos išlikęs beveik nepakitęs. Taip yra dėl to, kad kažkada buvusi piratų sala ilgą laiką buvo gerai paslėpta ir buvo nepasiekiama vieta. Dabar šio nuostabaus koralinio rifo grožį saugo vietos valdžia ir UNESCO. Atolas taip pat pasižymi milžiniška vėžlių populiacija, siekiančia iki 150 tūkstančių individų.

8. HONDŪRAS, Roatano sala Karibų jūroje
Roatanas yra tarp Utila ir Guanaja salų ir yra didžiausia iš Hondūro įlankos salų. Sala žinoma dėl savo spalvingų rifų, balto smėlio paplūdimių ir skaidraus vandens. Čia yra Mesoamerikos barjerinis rifas, vienas didžiausių pasaulyje. Nardymas čia pradėjo vystytis palyginti neseniai, maždaug prieš 10 metų, tad žmonės dar nespėjo padaryti žalingos įtakos šiam nuostabiam povandeniniam planetos kampeliui. Todėl, jei norite pasigrožėti nesugadinto grožio ir apsupto nuostabia gyvūnija - paskubėkite!

7. MEKSIKA, Palancar rifas
Palancar rifas yra didelis koralų rifas Kozumelio salos pietvakariuose ir yra Arrecifes de Cozumel nacionalinio parko dalis. Šis rifas mėgtamas tiek giluminio, tiek paviršinio nardymo entuziastų. Rifas pasižymi savo struktūra: yra daug povandeninių urvų, arkų, kuriuose galima pamatyti gana retus juodus koralus ir kartu susipažinti su įvairiomis jūrų gyvybės formomis. Garsus dokumentinių filmų kūrėjas Jacquesas Cousteau parodė Palancar rifą visam pasauliui. Nuo to laiko šis rifas dar vadinamas "Povandeninis Edeno sodas". Nardymas Palancar rife pateisina kelionę į Kozumelį.

6. FILIPINAI, Tubbataha rifas Sulu jūroje
Tai visas nacionalinis parkas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jam yra apie 15 milijonų metų, todėl jis užima garbingą vietą tarp gražiausių koralinių rifų pasaulyje, taip pat seniausių. Santykinai nedideliame plote (7030 ha) yra 75% planetoje esančių koralų (beveik 400 rūšių) ir apie 40% tirtų rifinių žuvų (daugiau nei 500 rūšių). Čia galima rasti apie 1000 rūšių jūrų gyvūnų, įskaitant delfinus, ryklius ir banginius.

Margaspalviai koralai, rajos, jūrų vėžliai, skirtingų rūšių rykliai, barakudos – patikėkite mumis, nardant šioje vietovėje, tikrai yra į ką paganyti akis.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/egzotikos-kampelis/povandeninio-pasaulio-magija-ispudingiausi-koraliniai-rifai-783-1001922?copied

5. INDONEZIJA, Raja Ampat
Raja Ampat išvertus reiškia "Keturi karaliai" yra salų rezervatas. Radža Ampato salyną sudaro 4 didelės salos - Misul, Salavati, Batanta ir Waigeo, kurias supa daugiau nei 1500 mažų salelių ir rifų. Remiantis kai kuriais vertinimais, būtent čia galite rasti didžiausią jūrų gyvybės įvairovę. Nenuostabu, kad ši vieta vadinama turtingiausiais pasaulio rifais. Yra daugiau nei 1200 rifinių žuvų rūšių (25 iš jų yra endeminės, kurių nėra niekur daugiau). Koralų įvairovė yra tokia didelė, kad jos yra 10 kartų daugiau nei visų esamų rūšių Karibuose kartu! Be to, netoliese užfiksuota mažiausiai šimtas nuskendusių laivų ir orlaivių. Argi ne kiekvieno naro svajonė?

4. INDIJA, Mahatma Gandhi Jūrų nacionalinis parkas Andamanų jūroje
Parkas yra Vandūre, 29 km nuo Port Blero, prie pietvakarių Andamano salų pakrantės, Bengalijos įlankoje. Parkas buvo įkurtas 1983 m. siekiant apsaugoti aplinkinių salų, ypač koralų rifų ir vėžlių, jūrų gyvybę. Parkas yra puikus dėl savo įspūdingo povandeninio pasaulio turtingumo ir yra vienas iš pagrindinių Andamano lankytinų vietų. Nacionalinio parko lankytojai daugiausia yra nardymo ar žvejybos entuziastai. Gausus jūrų gyvenimas aplink draustinio salas apima įvairius koralų rifų tipus, gausybę spalvingų žuvų, vėžiagyvių, kriauklių, jūrų žvaigždžių, vėžlių ir dar daugiau.

3. MALDYVAI, Maldyvų salos
Maldyvų salyną sudaro atolai - rifais besiribojančios lagūnos, kuriose yra vulkaninių salų. Jūros lygis palaipsniui kyla dėl spartėjančio klimato atšilimo ir ledynų tirpimo, o Maldyvai pamažu skęsta po vandeniu. Pagal vietą rifai Maldyvuose skirstomi į: Pakrantės rifus (pvz.: Anaa Bara atolo Anantara Kihavah kurorto sala), Barjeriniai rifai (pvz., atolo Vaavu salos), Vidurinės lagūnos rifai (tokie kaip Banyan Tree sala Šiaurės Male atole).

2. BELIZAS, Belizo barjerinis rifas Atlanto vandenyne
Belizo barjerinis rifas yra antras pagal dydį pasaulyje po Didžiojo barjerinio rifo. Šiuose turkio spalvos vandenyse prieglobstį gauna daugybė nykstančių rūšių, įskaitant jūros vėžlius, lamantinus ir Amerikos krokodilą. Jo ilgis yra 280 km. Šios gražios vietos akcentas yra vadinamoji „Didžioji mėlynoji skylė“. Tai yra mėlynai juodas 300 metrų skersmens apskritimas, kuris atrodo be dugno. Beveik vieninteliai urvo (kuris iš tikrųjų yra „skylė“) gyventojai yra rykliai, juos galima pamatyti net iš paviršiaus. Vaizdas yra gana įspūdingas!

1. AUSTRALIJA, Didysis barjerinis rifas Koralų jūroje
Australijos Didysis barjerinis rifas yra ne tik vienas gražiausių rifų pasaulyje, bet ir didžiausias Žemėje. Rifą sudaro daugiau kaip 3000 atskirų rifų sistemų, su gausia spalvinga jūrų gyvūnija ir 400 rūšių koralų. Rifas yra toks didžiulis, kad jį galima pamatyti iš kosmoso. Netoli Kvinslando kranto įsikūrusiame rife taip pat yra šimtai salų, iš kurių daugelis turi nuostabius paplūdimius, į kuriuos kasmet plūsta tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Vienas iš septynių gamtos stebuklų, Didysis barjerinis rifas, taip pat yra UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Jis užima 200 km² ir pasižymi tuo, kad iki šios dienos išliko beveik savo pirminėje būsenoje. Taip yra dėl to, kad kažkada buvusi piratų sala ilgą laiką buvo gerai paslėpta ir buvo nepasiekiama vieta. Dabar šio nuostabaus koralinio rifo grožį saugo vietos valdžia ir UNESCO . Atolas taip pat pasižymi milžiniška vėžlių populiacija, siekiančia 150 tūkstančių individų.
Источник: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=lt&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=ru&sp=nmt4&u=http://turvopros.com/luchshie-korallovyie-rifyi-mira/&usg=ALkJrhi1L_NBmGnPrAWhjnD3NTVt_iB0-Q
Jis užima 200 km² ir pasižymi tuo, kad iki šios dienos išliko beveik savo pirminėje būsenoje. Taip yra dėl to, kad kažkada buvusi piratų sala ilgą laiką buvo gerai paslėpta ir buvo nepasiekiama vieta. Dabar šio nuostabaus koralinio rifo grožį saugo vietos valdžia ir UNESCO . Atolas taip pat pasižymi milžiniška vėžlių populiacija, siekiančia 150 tūkstančių individų.
Источник: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=lt&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=ru&sp=nmt4&u=http://turvopros.com/luchshie-korallovyie-rifyi-mira/&usg=ALkJrhi1L_NBmGnPrAWhjnD3NTVt_iB0-Q

Kiti pasiūlymai

Turite klausimų
Mes visuomet pasiruošę padėti
+370 655 06888
Kelionių vadybininkas
noriu@topkeliones.lt

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ