Leidimas į JAV

Kelionės į JAV be vizų formalumai

Lietuvos respublikos piliečiai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos. Prieš vykstant į JAV privaloma gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą ir turėti saugų biometrinį pasą. Biometriniai pasai Lietuvoje išduodami nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d.

Elektroninį leidimą keliauti išduoda elektroninė leidimų keliauti sistema  https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Kiekvieno leidimo patvirtinimas galioja 2 metus. Tai reiškia, kad asmuo 2 metų laikotarpiu gali vykti į JAV keletą kartų turėdamas tą patį leidimą. Tie, kurių pasai galioja trumpiau negu 2 metus, gauna patvirtinimą, galiojantį iki paso galiojimo datos. 

SVARBU: Leidimas negarantuoja, kad visi keleiviai bus įleisti į šalį. Galutinis sprendimas priimamas muitinės darbuotojų dėl turistų įleidimo į šalį bei dėl buvimo laiko šalyje. Asmenys, kurie su ESTA leidimu JAV bus ilgiau negu 90 dienų, pažeidžia įvažiavimo į šią šalį tvarką ir jiems gali būti apribota teisė ateityje keliauti į JAV arba jie gali būti išsiųsti iš šalies. 

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ