Paryžius ir lankytinos vietos

Paryžius  – Prancūzijos sostinė ir didžiausias miestas. Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. Paryžius – meilės miestas, kurį kiekvienais metais aplanko milijonai turistų. Ir visai nesvarbu ar tai būtų žiema, ar vasara – Paryžiuje visada pilna keliautojų iš įvairių pasaulio kampelių, nes jį svajoja aplankyti ne tik poros, bet apskritai dažnas keliautojas. Apsilankęs Paryžiuje turi sau pripažinti – Paryžius turi kažką tokio, kas net didžiausią skeptiką, nusprendusį jame apsilankyti, privers šį miestą įsimylėti.
Paryžius užsitarnavęs garbingą vardą tarp daugelio meno mylėtojų. Čia gyveno ir kūrė tokie garsūs menininkai kaip Pablas Pikasas, Van Gogas, Renuaras, Salvadoras Dali. Todėl miestas yra sukaupęs itin didelį kiekį geriausių pasaulyje meno kūrinių. Garsius menininkus Paryžius traukė ne veltui - čia buvo ne tik meno ir kultūros sostinė, bet kiekvienas miesto kampas ir gatvelė dvelkė romantika, bohemija ir įkvėpė kurti. Kasmetinė mados savaitė, naujausios mados tendencijos, gardus prancūziškas vynas, gurmaniškos varlių šlaunelės, švieži kruasanai ir bohemiškieji prancūzai - tai tik dar keletas priežasčių pamilti Paryžių.
Planuojant, ką pamatyti Paryžiuje, galima net pasimesti plačiame lankytinų objektų pasirinkime. Jų tiek daug, kad ko gero vienos kelionės metu neįmanoma visko pamatyti. Tad čia pateikiame garsiausius Paryžiaus objektus, kuriuos verta aplankyti pirmiausiai.

Ką pamatyti ir aplankyti Paryžiuje?
Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – vienas iš Paryžiaus simbolių ir yra turbūt pati pirma turistų lankoma vieta ir net gi kelionės į Paryžių priežastis, nors buvo statytas tik kaip laikinas statinys. Šis 324 m aukščio bokštas buvo pastatytas 1889 m. siekiant paminėti Revoliucijos šimtmetį. Jį suprojektavo architektas Gustavas Eifelis, kurio vardu ir pavadintas statinys. Į bokšto viršų galima užkilti liftu, o jei neabejojate savo fizine forma, ir pėsčiomis – įveikus 1665 pakopas. Bokštu galima pasigrožėti iš išorės, tačiau pakilę į jo viršų nepasigailėsite: galėsite stebėti Paryžiaus panoramą ir pasakyti „Taip, aš tikrai buvau Paryžiuje“. Sakoma, jeigu viešėjote Paryžiuje, bet nebuvote pakilę į Eifelio bokštą – vadinasi Paryžiuje nebuvote.
Luvras (Palais de Louvre) - vienas didžiausių Prancūzijos muziejų bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Norint apžiūrėti viską, kas jame yra, Jums turbūt reikėtų praleisti ne vieną dieną. Įėjimą žyminti didelė stiklinė piramidė, visame pasaulyje žymūs kūriniai, Leonardo da Vinčio „Mona Liza“, Afroditės statula, ekstravagantiški Napoleono III apartamentai ir dar vienas milijonas kitų žymių objektų palieka neišdildomą įspūdį.
Triumfo arka - vienas ir iš populiariausių turistų traukos objektų, Šarlio De Golio aikštėje 50 metrų aukščio ir 45 metrų pločio paminklas.  Po arka yra garsusis Nežinomo kareivio kapas, o šalia driekiasi nuostabieji Eliziejaus laukai. Nepraleiskite progos pasigrožėti įspūdinga panorama nuo arkos viršaus ir pajusti buvusią imperijos didybę:  čia atsiveria vaizdas į 12 Paryžiaus prospektų, la Defence verslo centrą, Montmartre kalvas ir Eifelio bokštą.
Eliziejaus laukai - tarp Triumfo arkos ir Santarvės aikštės driekiasi žinomiausia Paryžiaus gatvė. Tai  bene geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė, užtvindyta restoranais, kavinėmis ir madingomis parduotuvėmis.
Notredamo kadedra - yra žymiausia bažnyčia Paryžiuje ir puikus viduramžių architektūros pavyzdys. Paryžiaus Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, net ir pats Napoleonas Bonapartas. Šią katedrą visame pasaulyje išgarsino prancūzų rašytojas Victor Hugo, parašęs romaną „Paryžiaus katedra“. Katedros statybos užtruko beveik 200-us metų! Nuo 1163-ųjų iki 1345-ųjų, ją statė ištisos kartos. Tačiau 2019 metų balandžio 15 d. įvykęs gaisras suniokojo katedrą. Liko tik akmens sienos, be stogo. Ar pavyks šį pasaulio gotikos šedevrą atkurti per penkerius metus, kaip iš karto po gaisro užsibrėžė prezidentas E. Macronas? Nepaisant trikdžių, tikslas tebelieka tas pats: Katedra tikintiesiems ir lankytojams duris turi atverti 2024 metų balandžio 16 dieną. Tikime ir labai lauksime!
Versalio rūmai - šie prabangūs rūmai nutolę maždaug 20 km nuo Prancūzijos sostinės. Tai – buvusi karališkoji rezidencija bei vieta, iš kurios buvo valdomas Paryžius nuo 1682 m. iki Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Šie vieni didžiausių rūmų buvo pastatyti kaip „Karaliaus Saulės“ (Liudviko XIV) kaprizas. 2300 rūmų kambariai tviska auksu, stebina krištoliniais sietynais, marmuro laiptais, medžio raižiniais, freskomis, šilko kilimais, žmonių skulptūromis. Čia galima aplankyti Karališkąją koplyčią, Operos teatrą, Karietų muziejų, Veidrodžių salę, vaizdingus parkus ir sodus.
Monmartras - tai aukščiausia miesto kalva Paryžiaus šiaurėje, ant kurios įsikūręs istorinis rajonas. Monmartro kvartalas jau kelis šimtmečius garsėja kaip menininkų meka. Gatvės menininkai čia parduoda savo darbus. Kvartale galima aplankyti žymųjų Moulin Rouge kabaretą, Montmartro muziejų, taip pat Salvadoro Dali muziejų, kuriame sukaupta daugiau nei 300 šio garsaus menininko darbų kolekcija. Monmartro pažiba – Šv. Jėzaus širdies bazilika (Sacre Coeur) – balta romantinio-bizantinio stiliaus bažnyčia, kuri buvo pastatyta 20 a. pradžioje.
Liuksemburgo sodas ir rūmai - popietę malonu praleisti vaikštant tarp spalvingų gėlynų, 19 amžiaus skulptūrų, palmių, įspūdingų rūmų ar prisėdus šalia gražaus tvenkinio. Šiuo metu parko supamuose Liuksemburgo rūmuose įsikūrę senato rūmai. Kadaise karališkajai šeimai priklausę rūmai revoliucijos metais buvo paversti kalėjimu.
Invalidų rūmai (Hôtel des Invalides) – pastatų kompleksas, pastatytas XVII a. Iš pradžių čia įsikūrė ligoninė ir poilsio namai karo veteranams. Dabar komplekse veikia Karo muziejus, Karinių modelių muziejus ir Šiuolaikinės istorijos muziejus. Šiuose rūmuose yra palaidotas Prancūzijos imperatorius  Napoleonas Bonapartas.
Venseno pilis (Château de Vincennes) – pilis rytinėje centrinio Paryžiaus pakraštyje. Ji nuo XII a. buvo naudojama kaip karališkoji rezidencija, tačiau XVIII a. karališkoji šeima persikėlė į Versalio rūmus. Nuo to laiko pilyje veikė porceliano gamykla, vėliau buvo įkurtas valstybinis kalėjimas, o Napoleonas šią pilį naudojo kaip ginklų sandėlį ir kaip karinę tvirtovę. Šiandien Venseno pilyje veikia muziejus.
Per-Lašezo kapinės (Cimetière du Perè-Lachaise) – žymiausios ir labiausiai lankomos kapinės pasaulyje. Kas žmones traukia į šias kapines? Žinoma, kad dėl jose palaidotų įžymiu žmonių. Šiose kapinėse palaidoti rašytojai Honoré de Balzac, Victor Noir, Oscar Wilde ir kt., kompozitoriai Georges Bizet, Paul Dukas, Fréderíc Chopin ir kt., operos solistė Maria Callas, garsi prancuzų dainininkė Edith Piaf, šokėja Isadora Duncan ir net amerikiečių rokenrolo žvaigždė Jim Morrison.
Disneylandas - tai 1943 hektarų plotą užimantis pramogų pasaulis, sudarytas iš dvejų parkų - Disneilendo parko su Miegančiosios Gražuolės pilimi bei klasikiniais animaciniais herojais ir Walt Disney Studio parko. Iš 35 abejuose parkuose esančių atrakcionų sau tinkamą išsirinks tiek vaikai, tiek ekstremalesnius pasivažinėjimus mėgstantys suaugusieji. Parkas yra nutolęs apie 30 km nuo Paryžiaus.

Paryžius yra vienas gražiausių Europos miestų, į kurį verta nuvykti nors kartą gyvenime!

Kitos kelionių kryptys

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ