Kampanija ir lankytinos vietos

Kampanija (Campania) – pietinės Italijos regionas. Vakaruose ir pietvakariuose ribojasi su Tirėnų jūra, šiaurėje su Lacijumi ir Molize bei rytuose su Bazilikata ir Apulija. Kampanijos teritorija yra 34% padengta kalnais, 51% - kalvomis ir tik nedidelė likusi dalis lygumos. Gamta dosniai apdovanojo šią vietovę visais privalumais - švelniu Viduržemio jūros klimatu, švaria žydra jūra ir nepaprastu dirvožemio derlingumu.
Kampanijos regioną poilsiautojai dažniausiai sieja su Neapoliu, Kaprio sala arba Pompėja. Tačiau Kampanija turi pasiūlyti daug daugiau. Čia įsikūrę vieni gražiausių Italijos kurortų. Karšti mineraliniai vulkaninės kilmės šaltiniai yra tiek Pozzuoli apylinkėse, tiek didžiausioje Neapolio įlankos Iksijos saloje. Beveik visi salos terminiai kompleksai yra pajūryje, natūraliose įlankose su nuostabiais smėlio paplūdimiais, kuriuos supa vaizdingi kalnai. Ši Italijos dalis pasižymi žadą atimančiu kraštovaizdžiu, puikiomis pakrantėmis, žymiais lankytinais objektais bei istorinėmis vietovėmis.
Nežinote, ką pamatyti Kampanijoje? Specialiai jums sukūrėme šį sąrašą, kuriame pateikiamos įdomiausios Kampanijos lankytinos vietos.


Sorento
 
Kaprio sala 
 

Amalfio pakrantė (Costiera Amalfitana) - tituluojama kaip gražiausia Europoje. Norint pamatyti visą Amalfio pakrantės grožį, reikėtų pradėti nuo Sorento kurorto iki Vietri Sul Mare arba atvirkščiai. "Keturiasdešimt kilometrų emocijų" - taip sakoma, norint apibūdinti Amalfio pakrantę. Ši pakrantė tęsiasi tik tiek, bet keliautojus spėja nustebinti pasakiškais uolų ir jūrų vaizdais. Didžiausią įspūdį palieka ant jūros uolų įsikūrę miesteliai. Tad apie visus iš eilės:
Vietri Sul Mare - tai Amalfio pakrantės pradžia arba pabaiga, dėl šios priežasties, vietiniai miestelį Vietri sul Mare vadina pirmuoju Amalfio pakrantės perlu. Išvertus iš italų kalbos, miestelio pavadinimas reiškia „Jūros stiklas". Miestelis garsėja stiklo gamyba, dirbiniai iš stiklo yra populiarūs visoje pakrantėje. Dažnas suvenyras iš Amalfio pakrantės yra būtent spalvingi stiklo keramikos dirbiniai. Visai netoli Vietri sul Mare, vos už 6 km yra Salerno miestas, kuris nepatenka į Amalfio pakrantės sąrašus. Salernas dažnai nepastebimas, tačiau įdomus miestas ir turintis ką pasiūlyti. Nes tai seną istoriją turintis didžiulis uostamiestis, kuris 839 metais buvo nepriklausomos Lombardo kunigaikštystės sostinė. Salernas turi istorinį miesto centrą su daug gražios architektūros pastatų, nuostabių sodų, gražią pajūrio alėją vadinamą Trieste Lungomare. Salerno gerai žinomas ir dėl aktyvaus naktinio gyvenimo.
Cetara - pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos, kuris reiškia "tunų žvejybos tinklai", kas nurodo miestelio svarbą ne vieną amžių. Tai vienas didžiausių tunų žvejybos laivų uostų Viduržemio jūroje. Tad  jūros gėrybių mėgėjai būtinai turi jį aplankyti ir išbandyti tuną su tik čia gaminamu ančiuvių padažu Colatura di Alici. Ieškantys romantiškos vietos susituokti, dažnai renkasi bažnyčią šiame miestelyje Chiesa di San Pietro Apostolo.
Minori ir Maiori - vienas lankomiausių Minori objektų yra Villa romana di Minori - antikinės vilos griūvėsiai, kurie siekia pirmąjį amžių pr. Kr. Išlikusios freskos ir tuneliai gniaužia kvapą. Maiori yra ilgiausias Amalfio pakrantės paplūdimio ruožas, virš kurio, ant uolų įspūdingai kabo vietinių gyventojų namai. Virš miestelio stūkso Benediktinų vienuolyno griūvėsiai. Nuo čia atsiveria gražiausia vietos panorama. Maiori paplūdimyje degintis galima iki 20 val, nes taip ilgai saulė nenueina į pavėsį.
Ravello - skirtingai nei kiti Amalfio pakrantės miesteliai, Ravello nėra įsikūręs ant jūros kranto. Norint į jį patekti, teks važiuoti į aukštumą ~3km. Bet tikrai verta nuklysti nuo pakrantės kelio. Kažkada šis miestelis įkvėpė daug kompozitorių tokių kaip Vagneris, Rostropovičius, Toscanini. Šiandien Ravelllo rengiami „Ravello“ festivalis ir kamerinės muzikos festivalis, kuriuos organizuoja „Ravello“ koncertų draugija. Ravello miestelyje būtina aplankyti pagrindinius miesto objektus – tai Villa Rufolo ir Villa Cimbrone. Nuo šių sodų – muziejų atsiveria patys gražiausi Amalfio pakrantės vaizdai, be to, soduose auga įvairios spalvotos bei kvapnios gėlės, o juos puošia įvairios klasikinės skulptūros, kurios susiliedamos su vietos gamtovaizdžiu sudaro harmoniją.
Amalfis - pakrantė pavadinta Amalfi miestelio vardu.  Amalfi lankytojus labiausiai žavi turtingu istoriniu palikimu. Miestelis garsėja viduramžių architektūra, svarbiausias statinys – tai pagrindinėje miestelio aikštėje Piazza Duomo esanti XI a. Sant’Andrea katedra.  Miestelį mėgsta pasaulio garsenybės, o jo vaizdai irgi buvo naudojami įvairiuose filmuose.
Conca dei Marini - čia yra garsusis smaragdinis urvas  Grotta dello Smeraldo. Urvas iš dalies yra užlietas jūros. Pavadinimas urvo kilo dėl viduje esančio vandens smaragdinių atspindžių, kuriuos suteikia saulės šviesa įeinanti iš plyšių.
Positano - dėmesį iškarto patrauks spalvingi gyvenamieji namai, tarsi “lipantys” į viršukalnę. Miestas garsėja keraminių plytelių gamyba, beveik visi stalai ir užrašai yra pagaminti iš keramikos su labai spalvingu dizainu, suteikiantys „Positano“ dar gyvesnes ir intensyvesnes spalvas. Dėl itin dėkingos geografinės padėties ir nepakartojamų peizažų, miestelis ne kartą buvo tapęs filmavimo aikštele, kurioje gimė daug garsių meninių filmų.
Sorento - nuostabus Neapolio įlankos kurortas, kuris yra įsikūręs ant uolos. Nors tai kurortinis miestelis, tačiau čia nėra smėlėtų paplūdimių. Sorento yra pamėgtas dėl istorinių ir architektūrinių vertybių: Tasco aikštė,  Šv. Pranciškaus vienuolynas, Malūno runos ir kt. Viena iš populiariausių vietų pasivaikščiojimams – Via Corso gatvė. Daugelis pastatų, kurie stovi Sorento pakrantėje, turi specialius pakelėjus, kuriais galima greitai nusileisti į paplūdimius ar pakilti į terasas ir pasigrožėti pakrante iš aukštai.

Neapolis - Kampanijos regiono sostinė. Tai pagrindinis pietų Italijos ekonominis ir kultūrinis centras bei trečias didžiausias Italijos miestas po Romos ir Milano. Miestas išsidėstęs ant kalvų, kurių aukščiausia yra Camaldoli Collina dei Camaldoli ir siekia 452 m. Visas istorinis Neapolio centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Daugybė lankytinų objektų išsilaikę puikios būklės - viduramžių tvirtovės, sienos, karališkieji rūmai (Palazzo Reale di Napoli). Vienuolynai ir bažnyčios yra neatsiejama Neapolio dalis. Jis netgi vadinamas „miestu su 500 kupolų“. Neapolis yra picos gimtinė. Geriausia kava yra Neapolyje. Neapolis yra kontrastų miestas. Neįmanoma iš karto prie jo priprasti. Miestui gali būti atleista už visus jo trūkumus, pakanka tik vieną kartą atsidurti jo apžvalgos aikštelėje su vaizdu į Kaprio ir Iskijos salas. Didinga jūros, Vezuvijaus ir Sorento panorama, kažko neįprasto laukimas jaudina turistų širdis.
Patys neapoličiai apie jį kalba entuziastingai. "Vedi Napoli e poi muori" (prieš mirtį pamatyk Neapolį!) - ši frazė apkeliavo visą pasaulį.
Vezuvijus - ugnikalnis, stūksantis Neapolio įlankos krante, yra Neapolio miesto simbolis. Pats Vezuvijus yra 15 km nuo miesto, ir tai yra ne tik garsiausias, bet ir pavojingas priemiesčio traukos centras - vienintelis aktyvus ugnikalnis žemyninėje Europos dalyje. Laukinės gamtos vaizdai tiesiog pribloškia keliautoją: nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria pasakiška panorama, žadinanti romantiškus jausmus, ypač kai ryški saulė pamažu slepiasi jūros horizonte.
Pompėja - jei lankėtės Kampanijoje ir nebuvote Pompėjoje, liksite nesuprasti. Pompėja - tai miestas, kurį amžiams palaidojo iš anksčiau minėto Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržusi lava. Kartu su ja žuvo dar 2 gyvenvietės - Herculaneum ir Stabia. Ilgą laiką Pompėja buvo laikoma legenda, ir tik XVIII a. archeologiniai kasinėjimai patvirtino jos egzistavimą.
Kazerta (Caserta) - tai miestas, kurį labiausiai garsina Kazertos rūmai. Kazertos rūmai, kuriuos XVIII a. suprojektavo Luigi Vanvitelli pagal Versalio pavyzdį Neapolio ir Sicilijos Burbonams. Tai vienas lankomiausių objektų šalyje. Viduje yra 1200 kambarių, dekoruotų skirtingais stiliais. Juose buvo filmuojami Žvaigždžių karai, Neįmanoma misija 3. Parkas su daug krioklių, ežerų ir sodų. Kazerta yra 40 km nuo Neapolio, iš kurio centrinės geležinkelio stoties kas pusvalandį kursuoja traukiniai.  Daugiau informacijos apie rūmus
Gaiolos povandeninis parkas (Parco Sommerso di Gaiole) - parkas buvo įkurtas 2002 metais siekiant atlikti archeologinius darbus. Jo teritorijoje išlikę senovės romėnų vilų griuvėsiai ir kiti statiniai, kurie šiandien yra po vandeniu. Parkas yra šalia Neapolio, Neapolio įlankoje ir užima 42 ha. Ši saugoma jūrų teritorija yra puiki vieta mėgstantiems nardymą ir paviršinį nardymą, kur galite pamatyti ne tik archeologinį palikimą, bet vietinę flora ir fauną.
Kaprio sala - viena vaizdingiausių salų Italijos pakrantėje. Kaprio sala yra palyginti nedidelė ir užima apie 10 kv. km. Kaprio salos pakrantės uolėtos ir aukštos, čia gausu urvų, arkų. Šią romantišką ir saulėtą salą lankytojai yra itin pamėgę, todėl dažnai čia sutiksite minias poilsiautojų, ypatingai liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Savaitgaliais bei švenčių dienomis čia mielai plūsta ir patys italai. Tad norintiems išvengti poilsiautojų antplūdžio verta į Kaprį keliauti gegužės ar rugsėjo mėnesiais.
Iskija - didžiausia Neapolio įlankos sala dėl labai švelnaus klimato ištisus metus itin gausiai lankoma keliautojų iš viso pasaulio. Išskirtinio grožio gamta apdovanota sala pelnytai vadinama žaliąja. Svaiginantys slėniai ir kalvos, uolos ir paplūdimiai, miškai ir kalnų vaizdai – štai dėl ko šią salą itin vertina aktyvaus poilsio šalininkai. Be įspūdingų vaizdų, sala garsėja ir terminėmis maudyklėmis, SPA centrais ir terminių vandenų parkais, įkurtais pačiose gražiausiose salos vietose. Salos terminiai ir mineralinis vanduo gydymui naudojami šimtmečius, todėl visas pasaulis jau spėjo įsitikinti jų veiksmingumu.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ