Anglija

Anglija.png

Anglija - yra didžiausia ir svarbiausia Jungtinės Karalystės dalis. Anglijos sostinė Londonas taip pat yra ir visos Jungtinės Karalystės sostinė. Šiaurėje ribojasi su Škotija, vakaruose – su Velsu. Anglija yra arčiau žemyninės Europos nei bet kuri kita Britanijos dalis, nuo Prancūzijos ją skiria tik 52 km jūros. Tunelis po Lamanšu, esantis prie Folkstono, Angliją jungia su Europos žemynu. Anglijos – Prancūzijos siena yra tunelio pusiaukelėje. Taip pat ribojasi su Šiaurės jūra, Airijos jūra, Keltų jūra, Bristolio sąsiauriu ir Lamanšu.
Kasdieninėje kalboje žodis „Anglija“ dažnai vartojamas neteisingai, Anglija vadinant visą Didžiąją Britaniją ar Jungtinę Karalystę. Bet iš tikro taip nėra. Anglija nėra valstybė, o tik Jungtinės Karalystės dalis. Jungtinė Karalystė yra sutrumpintas valstybės pavadinimas. O pilnas pavadinimas yra "Didžioji Britanija ir Šiaurės Airijos Karalystė". Tai valstybė, kurią sudaro keturios dalys - Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija. Trys iš jų Anglija, Škotija, Velsas yra saloje, kuri vadinasi Didžioji Britanija. Taigi, Didžioji Britanija yra tik geografinis terminas. Tai ne valstybė, o sala, esanti į šiaurės vakarus nuo Prancūzijos ir į rytus nuo Airijos. Šiaurės Airija yra Airijos saloje.
Londonas, be abejo, yra vienas didžiausių ir judriausių miestų ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje. Antras pagal dydį Anglijos miestas yra Birmingemas. Kiti didžiausi Anglijos miestai – Lydsas, Šefildas, Liverpulis, Mančesteris, Bradfordas, Bristolis, Koventris, Lesteris, Notingamas.
Anglija dažnai vadinama tradicijų šalimi. Jos gyventojai atkakliai laikosi per šimtus metų nusistovėjusio gyvenimo būdo ir noriai dalyvauja įvairiose ceremonijose (kaip pavyzdžiui visuotinis karalienės gimtadienio šventimas). Svarbiausia tradicija –  britų monarchija. Daugiau niekur kitur pasaulyje karaliaus šeimai neskiriama tiek daug dėmesio kaip čia.
Anglijoje veikia vienos žymiausių pasaulio aukštojo mokslo įstaigų – Kembridžo  ir Oksfordo universitetai, kuriuose mokėsi bei dėstė tokie žymūs mokslininkai kaip Isaac‘as Newton‘as, Charles‘as Darwin‘as ir J. R. R. Tolkien‘as.
Anglijoje gyveno ir kūrė daugybė rašytojų, tokių kaip Aghata Christie, Charles‘as Dickens‘as, poetas Lordas Byron‘as ir vienas geriausių visų laikų pasaulio dramaturgų – William‘as Shakespear‘as.
Anglijoje susibūrė ir kūrė nemažai legendinių roko muzikos grupių, tokių, kaip The Beatles (iš Liverpulio), The Rolling Stones (iš Londono), Led Zeppelin (Londonas), Queen (Londonas), Black Sabbath (Birmingemas), Iron Maiden (Londonas) ir kitų.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ