Varšuva, Lenkija

Varšuva - žavi kiekvieną savo didybe

Kodėl verta nuvykti?:
Pamatyti nepaprastą Varšuvos senamiestį
Pavaikštinėti Vyslos upės pakrante
Puikus pasirinkimas savaitgalio kelionei

Apie klimatą:
Lenkijos klimatas – jūrinis šiaurinėje dalyje, pereinantis į žemyninį keliaujant į pietus. Šalies klimatą įtakoja šaltas poliarinis oras, ateinantis iš Skandinavijos, iš kitos pusės – subtropinis klimatas, būdingas pietinei Europai.Žiemos Lenkijoje palyginti šaltos, dažnai gausiai prisninga, dėl to geriausias metas lankytis šalyje – vasara ir ruduo, kuomet daug saulėtų dienų, tačiau oras paprastai nebūna labai karštas.Vidutinė sausio temperatūra sostinėje Varšuvoje yra -3ºC, liepos +21ºC.

Lankytinos vietos : ką aplankyti ir pamatyti?:
Kultūros ir mokslo rūmai - Iki šių dienų Varšuvos centre dominuoja vadinamoji „Stalino dovana“ – Kultūros ir mokslo rūmai, tapę vienu iš miesto simbolių. Šis Maskvos universitetą primenantis stalinizmo šedevras vis dar kelia daugybę aistrų miesto gyventojų tarpe: vieni norėtų jį nugriauti, kiti linkę palikti istorinį statinį, nors ir grėsmingai stūksantį miesto vidury.


Lazienki parkas - Kadaise Mazovijos kunigaikščiams priklausęs parkas XVII amžiuje buvo perleistas valstybei ir čia buvo įkurtas karališkasis žvėrynas. Ilgainiui parke iškilo karališkoji vasaros rezidencija, kuri buvo praminta „Rūmais ant vandens“. Tai – vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Rūmuose įsikūręs Architektūros muziejus. Beje, Lazienki išvertus iš lenkų kalbos reiškia „pirtys, vonios“.

Vilanovo rūmai- Prašmatnūs Vilanovo rūmai (Wilanow Palac) iškilo XVII a. tuometiniame Varšuvos priemiestyje vietoje čia buvusios vilos. Rūmuose kurį laiką gyveno karalius Jonas III Sobieskis. Vėliau Vilanovo rūmai buvo praplėsti. Barokinius rūmus puošia angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas. Rūmų arklidėse šiuo metu įrengtas Plakatų muziejus.

Varšuvos senamiestis- Kaip ir daugumoje kitų miestų, Varšuvos senamiestis yra bene labiausiai turistus viliojanti vieta. Į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą įrašytas raudonų plytų sienų apjuostas senamiestis praktiškai visas buvo atstatytas po II Pasaulinio karo. Turgaus aikštė kadaise buvo svarbiausia miesto aikštė ir visuomeninio gyvenimo centras. Aplink aikštę kūrėsi turtingi miestiečiai, pirkliai. Turgaus aikštėje galima aplankyti Varšuvos istorijos muziejų, pasakojantį miesto istoriją.

Transportas ir susisiekimas:
Autobusai – viena patogiausių transporto priemonių Varšuvoje. Jie pradeda kursuoti nuo 4.30 val ryto, o savo darbą užbaigia vėlai vakare – apie 23 val. Tai išties patogu, mėgstantiems anksti keltis, norintiems pamatyti miesto panoramą leidžiantis arba teka. Tramvajai – kita Varšuvos susisiekimo priemonė, kurią dažnai renkasi vietiniai gyventojai, norintys pasiekti objektus ar pastatus esančius mieste. Tramvajai daugiausiai važinėja centrinėje Varšuvos dalyje.Varšuvos metro – važinėja vienu maršrutu. Maršrutas jungia Varšuvos centrą ir jos pietinę dalį. Tai iš ties populiarus keliavimo būdas, ypač jeigu keleiviui reikia pasiekti vietas, kurios išsidėsčiusios šioje dalyje. Metro važinėja labai dažnai, maždaug kas 3 – 6 minutes, todėl tikrai nesugaišite savo brangaus laiko ir galėsite pamatyti miestą patogiau.Transporto bilietus: autobusų ir tramvajų, kiekvienas gali nusipirkti kioskeliuose bei specializuotose kasose, kurios įrengtos daugelyje stotelių. Perkant iš vairuotojo už bilietą teks sumokėti šiek tiek daugiau, todėl, jeigu nenorite leisti papildomų pinigų, pasirūpinkite važiavimo bilietais iš anksto.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Tarp alkoholinių gėrimų žinomiausias "Zubrovka" Lenkijos vyno ir alaus gzhanes. Lenkijoje labai populiarūs ožkos sūris ostsipek, oshtepok ir Bundza (sūris). Tarp dešros - garsaus Krokuva, rūkyti frankfuterki, Kabanosy. Lenkijos medus skiriasi švelnaus skoniu. Druskos lempos - jie atnešė iš Wieliczka miesto,kur druskos kasyklose. Jei esate susirūpinęs, ką pirkti Varšuvoje kaip dovana su draugais ir šeima, nepamirškite, kad lempa bus ne tik įsimintina, bet taip pat naudinga suvenyras, nes jos spinduliai turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ