Tenerifė, Ispanija, Kanarų salos

Tenerifė- didžiausia kanarų sala

Kodėl verta nuvykti?:
Tenerifės saloje visada geras oras – beveik niekada nebūna kritulių
Puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Unikalūs, bet skirtingi senoviniai miesteliai salos šiaurėje ir pietuose.
Ją supa Atlanto vandenynas, o poilsiautojai mėgaujasi unikaliais juodais paplūdimiais. Egzotiškas ir įvairus peizažas.

Apie klimatą:
Oro temperatūra neženkliai svyruoja tiek paros metu, tiek keičiantis metų laikams. Vasarą čia oro temperatūra siekia apie 26-28 °C, o žiemą – apie 20-22 °C. Norintys saulės ir paplūdimio malonumų Tenerife turėtų džiaugtis gegužės-spalio mėnesiais. Žiemos šiltos ir malonios, gali palynoti, tačiau šilumos ir saulės pakanka. Pietinėje ir šiaurinėje Tenerifės dalyse vyrauja skirtingas, tačiau švelnus klimatas, kuriam vadovauja Atlanto vandenynas bei salos reljefas. Šiaurinėje dalyje labiau vėjuota ir iškrenta daugiau kritulių, tačiau augmenija čia gerokai vešlesnė ir turtingesnė. Pietinę dalį nuo lietaus apsaugo per salą besidriekiantis kalnų masyvas. Tad jei į Tenerifę keliaujate žiemą, rinkitės pietinę salos dalį.

Lankytinos vietos : ką aplankyti ir pamatyti?:
Teidės nacionalinis parkas- Lankomiausias objektas visoje Tenerifės saloje – nacionalinis Teidės parkas ir jo pasididžiavimas – Teidė – trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje. Teritorija parku tapo 1954 metų sausio 22 dieną – tai vienas seniausių nacionalinių parkų šalyje bei didžiausias parkas Ispanijoje, tapęs Kanarų salų simboliu. Parkas pasižymi išskirtiniais peizažais, kurie kiekvienam lankytojui palieka neišdildomus įspūdžius. Mineralų nudažytos įvairių formų uolos, sustingusios lavos upės, dykumų horizontai primena Marso ar Mėnulio paviršių.


Drakono medis - Tenerifėje augantis medis turbūt viena keisčiausių pasaulyje turistų
lankomų vietų. Kodėl? Nes greičiausiai nėra nei vienos vietos pasaulyje, į kurią turistai plūstų dėl vieno medžio. Žymusis drakono medis auga Icod de Los Vinos mieste, esančioje Santa Crus de Tenerife provincijoje. Visų fotografuojamas medis yra 17 metrų aukščio, su šaknimis sveriantis apie 150 tonų.


Los Gigantes uolos – Acantilado de Los Gigantes - Los Gigantes yra kurortinis miestelis, esantis vakarinėje Tenerifės dalyje. Šio kurorto pagrindinis išskirtinumas – gigantiškos uolos, kurios iš vandens iškilę į 500-800 metrų aukštį. Neveltui senovėje buvo manoma, jog ties šia vieta užsibaigia pasaulis. Uolas galima matyti iš daugelio pajūrio kurortų, tačiau geriausias būdas jas apžiūrėti iš arti – atplaukiant turistiniais laiveliais.

Santa Krusas –  šiaurinėje salos pakrantėje esanti Tenerifės sostinė, kurioje veikia didžiausias žvejybos uostas Ispanijoje. Miestas yra didelėje įlankoje, apsuptas kalnų, kurių aukštis siekia apie vieną kilometrą. Jis negali pasigirti didele lankytinų vietų įvairove, tačiau keliaujant po salą vis tiek įdomu pasivaikščioti miesto gatvėmis. Tačiau jeigu norėsite apsipirkti – ši kryptis idealus pasirinkimas. Daugybė įvairių parduotuvių, viliojančių mažomis prekių kainomis, kadangi miestas yra „tax free“ zonoje.
Playa de Las Americas (paplūdimys) -Centrinis paplūdimys Tenerifės apakrantėje. Playa de Las Americas vadinamas salos švenčių sostine ir tikrai ne be priežasties. Šis energija pulsuojantis miestas pilnas naktinių klubų, paplūdimio barų, o jo promenadoje gausu parduotuvių. Verta paminėti, kad mieste esantis paplūdimys – vienas iš geriausių Tenerifėje.

Transportas ir susisiekimas:
Tenerifėje važinėja žalios spalvos TITSA autobusai. Autobusų tinklas saloje gerai išvystytas ir viešuoju transportu nuvykti galima praktiškai visur. Internete iš anksto galima pasižiūrėti visus grafikus ir kainas. Planuojantiems autobusu važiuoti keletą kartų, apsimoka įsigyti „Bono Vía” kortelę, kuria mokant, kiekvienai kelionei taikoma nuolaida. "Bono Vía” kortelę galite įsigyti autobusų stotyje (Estacion de Guaguas). Autobusais pasiekiamos ir beveik visos Tenerifės lankytinos vietos: Teidės ugnikalnis, Masca tarpeklis, Los Gigantes, Playa de las Terasitas ir t.t. Priklausomai iš kur važiuosite, gali tekti persėsti. Visą informaciją galima rasti 
TITSA internetiniame puslapyje (ispanų ir anglų kalbomis).

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite  >>čia
Arba kreipkitės
>>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ