Talinas, Estija

Talinas – tai artimas užsienis apsuptas viduramžio senamiesčiu

Kodėl verta nuvykti?:
Čia būtina aplankyti Parnu miestą. Tai – ilgų ir smėlėtų paplūdimių bei linksmų užeigų vieta
apsilankyti ”Kalev” šokolado parduotuvėje Rotermanno kvartale.

Apie klimatą:
Estijos klimatas – vidutinių platumų, jam būdingi vėjuoti ir drėgni orai, nes šalis įsikūrusi prie Baltijos jūros. Kaip ir visose Šiaurės šalyse, Estijoje metų laikai labai skirtingi.Šaliai būdingos šiltos vasaros ir ne itin atšiaurios žiemos. Vidutinė vasaros temperatūra +21 laipsnis, žiemos -8 laipsniai, tačiau kartais vasarą atsirita ir karštesnio oro banga (iki +30 laipsnių), o žiemą šaltukas gali spustelėti ir iki -23 laipsnių.

Lankytinos vietos : ką aplankyti ir pamatyti?:
Šv.Olafo bažnyčios apžvalgos aikštelė- Iš jos atsiverčia puikus Talino vaizdas 360 laipsnių kampu. Įėjimo mokestis nedidelis, o reginys to vertas.
Rotermanno kvartalas- Talino gyventojai mėgsta čia dirbti, apsipirkti, eiti pavalgyti ir ilsėtis. Anksčiau čia buvo pramoninis kvartalas su pramoninių pastatų griuvėsiais. Dabar daugelis pastatų suremontuoti, pakeista jų paskirtis. Kodėl verta apsilankyti? Senos gamyklos išmoningai atnaujintos, pasitelkus ultramodernią architektūrą
Kadriorgo rūmai ir Kadriorg dailės muziejus- Įspūdingus barokinius rūmus 1718 metais pastatė Petras Didysis savo žmonai Jakaterinai I. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Jame eksponuojama šimtai XVI-XX a. Vakarų ir Rusijos menininkų tapybos darbų, taip pat nuotraukos, skulptūros ir kiti meno kūriniai.
Aleksandro Nevskio katedra- Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Jos varpinėje puikuojasi net vienuolika varpų, tarp kurių yra didžiausias Taline – 15 tonų sveriantis varpas. Katedra pasižymi gausia puošyba, mozaikomis ir svogūno formos kupolais.

Transportas ir susisiekimas:
Mieste važinėja autobusai, kuriais kiekvienas gali pasiekti jam reikiamas vietas. Taip pat susiekimą palengvina tramvajai, su kuriais tiek vietiniai, tiek ir turistai gali atvažiuoti, pavyzdžiui, nuo autobusų stoties iki pat centro. Autobusų ir tramvajų bilietai turistams, yra šiek tiek brangesni nei Vilniuje, tačiau nežymiai. Turistai gali nusipirkti žaliąją Talino miesto kortelę vos už kelis eurus ir su ja važinėtis visą parą. Paros kaina – 3 eurai. Vienkartinis autobuso bilietas kainuoja 1,60 euro.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Iš Talino lauktuvių parvežkite marcipanų, vaisių vyno o kiti estiški
suvenyrai mums nepasirodys kažkuom unikalūs: alkoholinis gėrimas Vana Tallinn (ne deficitas ir mūsų parduotuvėse), gintaro dirbiniai (o gintaras tai gabenamas iš Lietuvos, Lenkijos, Kaliningrado), molinukai, mezginiai, lino dirbiniai, geležies dirbiniai, medžio dirbiniai.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės
>>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ