Stokholmas, Švedija

Stokholmas - vienas gražiausių skandinavijos miestų

Kodėl verta nuvykti?:
Prašmatnūs parkai tiek dviratininkams tiek pestiesiams.
Bevaikštinėdami siaurutėmis gatvėmis aptiksite daug įdomybių
Stokholmą sudaro daugybė tiltais sujungtų salų, tarp kurių kursuoja keltai ir valtys

Apie klimatą:
Švedijos klimatas yra vidutinių platumų. Jam įtaką daro Golfo srovė. Klimatas skiriasi priklausomai nuo regiono. Sausio vidutinė temperatūra gali būti nuo -14 iki 0 laipsnių, o liepos nuo +10 iki +17 laipsnių. Kalnuose kritulių išktenta iki 2000 mm, o lygumose iki 800 mm. Šiaurinėje dalyje sniegas gali išsilaikyti iki 7 mėnesių.

Lankytinos vietos : ką aplankyti ir pamatyti?:
Djurgården žaidimų parkas -  Žalia salelė Djurgarden yra netoli Stokholmo centro. Ji lankoma tiek Stokholmo gyventojų, tiek turistų. Djurgarden alsuoja ramybe. Čia galima ramiai pasivaikščioti, praleisti popietę. Djurgarden yra netoli geriausių miesto muziejų
Sandhamn - Viena gražiausių ir romantiškiausių vietų pasaulyje tituluojamas uostas Stokholme. Visi, kas bent kiek neabejingi jachtoms, laiveliams ir gražiems vaizdams, turėtų čia apsilankyti. Vienintelis trūkumas – iki šios vietos teks plaukti vandens transportu. Dėl konkrečių transporto pasirinkimo galimybių reikėtų teirautis turizmo informacijos centre.
Ralambshovsparken - Vasaros metu Rålambshovsparken parkas itin populiarus. Jis įsikūręs tarp dviejų populiarių gyvenamųjų rajonų su vaizdu į Rotušę. Žmonės čia ateina ne tik žaisti futbolą, paplūdimio tinklinį ar dalyvauti aerobikos sesijoje, bet ir maudytis, degintis ar susitikti su draugais. Stabtelėkite čia valandėlei, susiraskite draugų ar tiesiog paiškylaukite.
Gamla Stan didžiausias ir geriausiai išsilaikęs viduramžių miesto centras Europoje. Čia 1252 metais gimė Stokholmo istorija.
Karališkeiji rūmai – juose net 600 kambarių. Čia yra oficiali Švedijos karalių rezidencija. Kaina nuo 100 kronų, su miesto kortele – nemokamai.


Transportas ir susisiekimas:
Skavsta oro uostas yra už 100 km. nuo Stokholmo. Tačiau jį lengvai pasieksite tarp oro uosto ir sostinės kursuojančiu autobusu. Jeigu iš karto pirksite bilietus į abi puses ir užsisakysite internetu - jums jie kainuos 27 €. Vasarą rekomenduojame į Stokholmą plaukti keltu iš Rygos (kelionė trunka 16 val.)
Susisiekimas pačiame Stokholme yra nesudėtingas. Miestas turi metro, autobusų, tramvajų bei keltų linijas. Metro - bene patogiausias susisiekimo būdas, jeigu planuojate praleisti daugiau laiko už centrinės miesto dalies ribų. Miestas yra padalintas į tris zonas. Metro bilietas galioja vieną valandą atitinkamoje zonoje (galima keisti traukinius). Yra galimybė įsigyti 1, 3 ar 7 dienų bilietą. 69 numeriu pažymėtas autobusas arba tramvajus Nr. 7 turi idealiai miesto pažinimuui subalansuotą maršrutą ir apjungia nemažai lankytinų vietų.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės
>>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ