Stambulas, Turkija

 Stambulas - tikras pasaulio ir civilizacijų centras

Kodėl verta nuvykti?:
Stambulas yra vienintelis miestas pasaulyje, kurio teritorija patenka į du žemynus – į Europą ir Aziją.
Stambule, būtina pasimėgauti turkiškos pirties (hamamo) malonumais.
Būtinai paragauti širdį nusaldinančios baklavos. Taip pat rekomenduojame pasilepinti chalva, kepintais kaštonais, figomis sirupe, pudingu ir želė saldainiais.

Apie klimatą:
Nors Stambulas yra įsikūręs gerokai pietuose, tačiau žiemą pietietiškų orų tikėtis neverta. Žinoma, termometro stulpelis kelionės metu neturėtų nukristi žemiau nulio. Keliautojai noriai lanko Stambulą nuo pat ankstyvo pavasario iki pat vėlyvo rudens, kadangi dėkingas klimatas leidžia pasimėgauti ne tik karštomis dienomis, bet ir šiltomis naktimis. Tokie orai Stambule kelionė neabejotinai pavers nuostabia!

Lankytinos vietos : ką aplankyti ir pamatyti?:
Mėlynoji mečetė - buvo pastatyta 17 amžiuje ir garsėja savo 6 minaretais, kurių neturi nei viena kita pasaulio mečetė. Joje vis dar vyksta pamaldos, todėl suskambėjus maldos šauksmui iš minaretų, turistai nėra įleidžiami, o prieš įeinant reikia nusiimti batus (todėl patarčiau turėti kojines), apsigaubti skara, jei jūsų rankos ar kojos yra nuogos.


Topkapi rūmai - Įspūdingo dydžio Topkapi sultonų rūmuose, kuriuose valdovai gyveno apie 4 šimtmečius, dabar įkurtas muziejus. Rūmus sudaro daugybė pastatų, kambarių bei sodų, o be to, ir sultono haremas. Muziejuje eksponuojami keramikos, stiklo bei porceliano dirbiniai, pranašo Mahometo relikvijos, o rūmų lobyne saugomi brangakmeniai bei juvelyriniai dirbiniai.
Didysis Stambulo turgus -  Grand Bazaar, arba Didysis turgus yra spalvų, kvapų ir skonių margumynas, kuriam savo dydžiu bei istorine verte vargu ar prilygsta kokia kita pasaulio turgavietė. Šis turgus Stambule veikia nuo 15 amžiaus ir yra laikoma viena didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Didžiajame turguje, kuris išsidėstęs 58 gatvelėse, yra daugiau nei 4000 prekybos vietų bei parduotuvėlių.


Haya Sofya - Vienas žymiausių Stambulo architektūros šedevrų – tai Šv. Sofijos soboras, Haya Sofya, kurį puošia 56 m aukščio gausiai dekoruotas kupolas. Ši bažnyčia iškilo 6 amžiuje, vėliau ji buvo paversta mečete, o šiuo metu čia įkurtas muziejus. Vis dėlto, nemažai musulmonų čia ateina ir pasimelsti.

Transportas ir susisiekimas:
Iš Ataturko oro uosto Stambulo miesto centrą galima pasiekti keliais būdais – autobusu arba taksi. Havatas yra valstybinė oro uosto pervežimo kompanija, kurios autobusai kursuoja kasdien nuo 04:00 iki 01:00 nakties. Autobusus nesunku rasti šalia oro uosto terminalo, antroje eilėje. Kelionė trunka apie 40 minučių bei kainuoja 11 lirų (apie 2,70 eurų) į vieną pusę. Šie autobusai keleivius paleidžia Taksim stotelėje. Viešojo transporto sistema Stambule yra itin išvystyta. Mieste važinėja autobusai, tramvajai ir netgi metro. Stambulo metro – pagrindė susisiekimo priemonė, kurią renkasi ne tik turistai, bet ir vietiniai žmonės. Su metro Stambule visos vietos yra pasiekiamos laba greitai, be jokių trukdžių ir nemalonumų. Vienas didžiausių metro privalumų yra tas, kad nereikia laukti kamščiuose piko metu, kaip tai tenka daryti pasirinkus autobusą.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Parvežti galite turkiškos arbatos, su arbatiniu ir stiklinių arbatai komplektu. Rožių vandens.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės
>>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ