Sardinija, Italija

Sardinija - antra pagal dydį Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje.

Kodėl verta nuvykti?:
Sardinijos sala sutraukia visus  besižavinčius laukinės gamtos grožiu. Salos pakrantė vilioja paslėptomis įlankomis ir įspūdingais paplūdimiais, balto smėlio kopomis.
Sardinija – ideali atostogų vieta tiems, kurie nori atostogų Italijoje, tačiau siekia išvengti itališko šurmulio ir ieško ramesnio kampelio.
Čia rasite ir ramybę gamtoje, ir linksmybes pajūrio baruose; galėsite vieną dieną degintis ir maudytis skaidrioje jūroje, o kitą – lankyti viduramžiškus miestelius ir legendomis apipintus senovės paminklus; mėgautis vietiniu vynu ir pecorino sūriu, gardžiuotis gausia makaronų porcija, ragauti saloje išaugintas daržoves ir vaisius.
Sardinija didžiuojasi ne tik gamtos stebuklais, ji yra ir tikras archeologinis lobynas, garsėjantis paslaptingais 4 tūkst. metų senumo pastatais, vadinamais nuragais. Jie laikomi seniausiais Europoje, o apie juos savo epuose yra rašęs net Homeras.
Sardinija - tai Italija, tačiau didžioji salos gyventojų dalis yra etninė italų grupė - sardai. Jie turi net gi savo atskirą kalbą. Nors Sardinijos regione gyvena net 1,6 mln. žmonių, jis laikomas vienu iš rečiausiai apgyvendintų Italijos regionų.

Apie klimatą:
Sardinijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Jam būdingos trumpos švelnios žiemos, šiltas pavasaris ir ruduo bei karšta sausa vasara. Vasariški orai čia prasideda balandį ir tęsiasi iki pat spalio. Karščiausi liepos ir rugpjūčio mėnesiai, kai vidutinė temperatūra siekia 26–30 °C šilumos, o šalčiausi – gruodžio - vasario mėnesiai, kai oras atvėsta iki vidutiniškai 8–17 °C šilumos ir iškrenta didžiausias kritulių kiekis. Gegužę vandens temperatūra jau siekia apie 20 °C šilumos, rugpjūtį pasiekia maksimalią 27–28 °C temperatūrą ir spalį nukrenta iki malonių 24 °C šilumos.

Lankytinos vietos Sardinijoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Nuraghe Su Nuraxi – tai akmeniniai statiniai. Tūkstančiai tokių akmeninių neaiškios paskirties bokštų griuvėsių yra išsibarsčiusių po visą Sardiniją, bet šie – geriausiai išsilaikę. Jie netoli Kaljario Baruminio apylinkėse ir įtraukti į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Nuragas 19 m. aukščio. Jo išoriniai bokštai pastatyti 11a. pr. Kr. ar 12a. pr. Kr.


Castelsardo – Pačiame kalvos viršuje yra 12a. pilis su geru muziejumi, kuriame galima susipažinti su vietinių krepšių gaminimo amatu. Siauros gatvelės aplink pilį ledžiasi nuo kalvos stačiausiose vietose virsdamos laiptais. Tarpduriuose galima pamatyti moteris pinančias intriguojančių dizainų krepšius. Duomo mažoje aikštėje apačioje turi vieną iš puikiausių altoriaus paveikslų datuojamų 15a. Jos varpo bokštas tapo švyturiu.

Smaragdinis krantas (Costa Smeralda) – taip pavadintas dėl ypač žalio ir skaidraus vandens skalaujančio uolėtas įlankas su vienais gražiausių pasaulio paplūdimių. Pakrantė išvystyta į kurortus pasiturintiems nuo 1960 m. Aga Khano. Prabangūs kurorto „miesteliai“ pastatyti taip, kad primintų Graikijos salas. Smaragdinio kranto centras – Porto Cervo – tai kurortinis miestelis ir prieplauka privačioms jachtoms. Čia yra stilingas modernaus meno muziejus MdM su besikeičiančiomis parodomis ir kavine terasoje žvelgiančioje į Porto Cervo.
Kala Gononės – nedidelis miesteris rytinėje Sardinijos pakrantėje buvo įkurtas vietinių žvejų praėjusio amžiaus pradžioje. Čia apsilankyti tikrai turėtų tie, kurie nori pasimėgauti saule ir rojaus vertais paplūdimiais – baltas smėlis ir žydras vanduo čia nuolat traukia keliautojus.


Sera Orios kompleksas – ši archeologinė vietovė leidžia susipažinti su gyvenimu žmonių, gyvenusių prieš daugiau nei 5000 metų. Tai miesto griuvėsiai, kuriuose iki šiol išlikusios dvi šventyklos ir daugybė namelių.
Neptūno grotos – netoliese Algero miesto esantys stalaktitų urvai yra viena labiausiai stulbinančių vietovių ne tik Sardinijoje, bet ir visoje Italijoje. Nuo tada kai šias grotas dar 18-ajame amžiuje atrado vietinis žvenys, ši vieta yra gausiai lankoma turistų.

Transportas ir susisiekimas:
Sardiniją nesunku pasiekti tiek vandens transportu, tiek ir lėktuvu.Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint apkeliauti visą salą, siūloma naudotis išties puikiai išplėtotu viešojo transporto tinklu. Sostinėje Kaljaryje yra daugiau nei 30 autobusų maršrutų bei 4 metro linijos, kurių pagalba galima be vargo pasiekti bet kurią norimą miesto vietą. Vienkartinis bilietėlis 90 minučių kelionei kainuoja 1,20 euro, o perkant bilietėlį pas vairuotoją, jis kainuos 1,50 euro. Viešojo transporto bilietėliais prekiauja visos įstaigos, pažymėtos “CTM” ženklu.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Sardų suvenyrai yra kaukės, peiliai, „senųjų gyventojų“ statulėlės.Kiekvienoje vitrinose pirmiausiai į akis krenta raudonojo koralo dirbiniai. Tai unikaliausias Algero suvenyras. Miestelėnai pasakoja, kad tai palei Algero krantus pralietas medūzos kraujas, pavertė jūros dumblius raudonais koralais ir dabar juos jūra išmeta į krantą, kaip pas mus Baltija – gintarą.Legenda graži ir patraukli, o  ypač tada,kai norisi parvežti kažką unikalaus.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ