Sankt Peterburgas, Rusija

Sankt Peterburgas - Rusijos kultūros centras, kuriame ištisus metus verda gyvenimas.

Kodėl verta nuvykti?:
Sankt Peterburgas – tai lyg atskiras pasaulis, šiltai ir svetingai sutinkantis visus lankytojus, bet atsiveriantis toli gražu ne kiekvienam svečiui.
Nors sostinė yra labai įspūdinga, tačiau baltomis naktimis išsiskiriantis miestas dažniausiai palieka kur kas didesnę nuostabią.
Sankt Peterburge yra daugybė visame pasaulyje vertinamų universitetų, kolegijų, aukštųjų mokyklų, teatrų, muziejų, išvystyta laivyba, mašinų, chemijos, lengvoji, maisto bei poligrafijos pramonė. Sankt Peterburgas yra beveik nepralenkiamas meno srityje.
 Sankt Peterburgas - vienas gražiausių pasaulio miestų, galintis pasigirti viskuo, ko reikia nepamirštamai kelionei: prabangia architektūra, išskirtiniais meno darbais, pašėlusiu naktiniu gyvenimu, neeiline miesto istorija bei turtingomis kultūros tradicijomis, kurios įkvėpė ne vieną, visame pasaulyje žinomą, kūrėją. Tai miestas, kuris griauna stereotipus ir kaskart atsiskleidžia vis kitomis spalvomis.

Apie klimatą:
Žiema Sankt Peterburge būna šalta ir snieguota. Temperatūra nukrenta iki 15 - 30 laipsnių žemiau nulio. Sniegas čia išsilaiko apie 5 - 6 mėnesius, dažnai pučia stiprus vėjas. Geriausias metas keliauti į Sankt Peterburgą - birželio ir liepos mėnesiai. Šiuo metų laiku temperatūra šokteli iki 25 laipsnių. Casarą taip pat galima stebėti neeilinį reginį - baltąsias naktis. Vasaros metu dienos ilgumas gali tęstis iki 24 valandų, kuomet net ir naktį būna šviesu.

Lankytinos vietos Sankt Peterburge: ką aplankyti ir pamatyti?:
Ermitažo muziejus – tai ne tik visos Rusijos kultūros lobynas, bet ir unikali meno kolekcija, demonstruojanti viso pasaulio meno istorijos raidą. Tai vienas gražiausių ir žinomiausių muziejų pasaulyje. Ermitažą sudaro šeši pastatai, išsidėstę palei Nevos upės krantą. Šiam pastatų ansambliui taipogi priklauso Žiemos dvaras, kuriame gyveno Rusijos imperatoriai. Muziejuje saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, išdėstytų keliuose šimtuose unikalių patalpų. Paskaičiuota, kad kasdien lankantis muziejuje ir nagrinėjant kiekvieną eksponatą, susipažinti su visa muziejaus kolekcija užimtų apie 80 metų.
Kraujo Gelbėtojo šventykla – tai viena gražiausių Rusijos šventyklų, kurią statant buvo panaudota nemažai tauriųjų metalų, akmenų ir brangakmenių. Šventyklos išorė ir vidus buvo kuriami pačių žymiausių ir talentingiausių pasaulio menininkų. Cerkvė pastatyta toje vietoje, kurioje kadaise buvo mirtinai sužeistas imperatorius Aleksandras Antrasis. Pastatas išsiskiria savo spalvingumu, įvairumu ir stiliaus originalumu vienijant skirtingų epochų stiliaus detales į vieną visumą.
Carskoje selo ir Jekaterinos dvaras – Carskoje selo daug kam yra žinoma kaip žymaus Rusijos poeto Puškino gimtinė ir viena mėgiamiausių jo vietų. Ši vietovė dažnai netgi vadinama Puškino vardu. Carskoje selo taip pat buvo viena iš mylimiausių Rusijos imperatorienės Jekaterinos II rezidencijų. Jekaterinos dvaras garsėja ne tik prašmatniais parkais, bet ir vidinėmis dvaro patalpomis, tokiomis kaip Gintarinis kambarys ir didingoji barokinė Didžioji salė.
Peterhofo rūmai – kartais vadinami rusų Versaliu. Petras I padėjo pamatus šiai karališkajai vasaros rezidencijai ir parko ansambliui netoli Suomijos įlankos krantų. Prabangūs rūmai ir ekstravagantiški fontanai, iš kurių kai kurie net šoka pagal nuotaiką, vilioja turistus iš viso pasaulio.
Faberės muziejus – norint pasigrožėti genialaus juvelyro, Karlo Faberės, šedevrais rekomenduojama apsilankyti Faberės muziejuje, įkurtame prabangiuose Šuvalovo rūmuose Fontankos upės pakrantėje. Be ikonų, paveikslų rėmų ir tapytų paveikslų, medalionų čia galima pamatyti ir visame pasaulyje garsių Velykų kiaušinių.
Marijos teatras – Sankt Peterburgas jau senokai pasaulyje garsėja kaip baleto sostinė. Būtent čia pasaulinio garso meistrai, tokie kaip Čaikovskis, Glinka, Musorgskis ir kiti kūrė savo šedevrus baleto teatrui. Tad Marijos teatras yra pripažintas ir didžiai gerbiamas visame pasaulyje. Su šiuo teatru bendradarbiauja garsiausi pasaulio teatrai.
Aleksandro kolona - šis paminklas buvo pastatytas paminėti rusų kariuomenės pergalę kovoje su Napoleonu 1834 metais. Kolona pagaminta iš vientiso raudono granito luito, atvežto iš Suomijos. Ji stovi ant granitinio pagrindo, neturėdama jokių papildomų atramų, veikiama tik savo pačios sunkio jėgos. Beveik 48 metrų aukštį siekiančio monumento viršūnėje – angelo statula su kryžiumi rankoje.

Transportas ir susisiekimas:
Viešint Sankt Peterburge galima naudotis keliais skirtingais keliavimo viešuoju transportu būdais. Miesto metro dažnai yra vadinamas vienu elegantiškiausių ir vienu giliausių pasaulio metro. Mieste yra 5 metro linijos, įėjimai yra pažymėti mėlyna "M" raide. Metro veikia nuo 5:45 ryto iki 0:30 ryto. Dažniausiai paskutinis metro traukinys pajuda 00:00, todėl skirtingos stotys užsidaro skirtingu laiku - priklausomai nuo to, kada pro jas pravažiuoja paskutinis traukinys. Tarp 8 ir 9 ryto bei tarp 17 ir 19 valandos vakaro žmonių srautai metro stotyse būna milžiniški, todėl šio keliavimo būdo reikėtų privengti. Metro schemos yra tiek rusų, tiek anglų kalbomis, todėl orientuotis neturėtų būti sunku. Bilietai - Sankt Peterburgo metro nėra suskirstytas zonomis, viskas yra prilyginama vienai zonai. Galima nusipirkti vieną žetoną už 25 rublius (apie 0,30 €) ir praleisti tiek laiko metro, kiek tik norisi. Norint sutaupyti, galima nusipirkti metro kortelę. Pavyzdžiui - 10 kelionių, kurias galima išnaudoti per savaitę, kainuoja apie 210 rublių (apie 2,75 €).

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Geriausiai tiktų tradicinė rusiška medinė lėlė – matrioška. Turbūt nėra kito suvenyro, kuris labiau charakterizuotų Rusiją. Istoriniai šaltiniai byloja, kad matrioškos atsirado XIX amžiaus pabaigoje.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ