Ryga, Latvija

Ryga – istorija persisunkusi ir dažnai lietuvių nuvertinama Latvijos sostinė.

Kodėl verta nuvykti?:
Turint vos kelias laisvas dienas ir norint kažkur nuvykti, Ryga lietuviams visuomet yra puikus pasirinkimas.
Latvijos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją.
Ryga – turtinga istorija galintis pasigirti miestas, įkurtas dar 1201 m. vokiečių vyskupo Alberto, kuris tuo pačiu buvo ir Kalavijuočių ordino įkūrėjas.
Šiandien Ryga - patraukli Šiaurės ir Vakarų Europos keliautojams kryptis, kurioje dar galima rasti kažką autentiško ir tam tikra prasme egzotiško.

Apie klimatą:
Latvija yra vidutinio klimato juostoje, todėl žiemą temperatūra nukrenta žemiau 0 °C, vasarą temperatūra siekia vidutiniškai 16 – 17 °C. Orai Latvijoje – palankūs tiek vasaros atostogoms, tiek žiemos. Rygoje vidutinė metinė temperatūra yra apie 6 °C.

Lankytinos vietos Rygoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Centrinis turgus  – tai ideali vieta pirkti maisto produktus ir pažinti Latvijos kultūrą bei tradicijas. Ką ir bepridurti, juk akivaizdu, kad apsipirkimas čia – visiškai kitokia patirtis nei eilinis apsilankymas prekybos centre!
Filmų muziejus – įsikūręs senamiestyje, Pietavos gatvėje. Jo lobyne daugiau kaip 70.000 įvairiausių eksponatų: kino juostų, fotografijų, filmų apžvalgų, kostiumų, filmavimo technikos, vaizdajuosčių ir t.t. Pirmasis kino seansas Rygoje buvo surengtas 1896m. gegužės 28d. Norisi žvilgtelėti, kaip buvo kuriamas kinas?
Rygos Zoologijos sodas – sodo gyventojus galėsite pamatyti didžiausiame Rygos parke Mežaparks, Kišezers ežero pakrantėje.  20 ha ploto sode gyvena apie 405 rūšių gyvūnų, iš kurių 40 įtraukti į Raudonąją knygą.
Rygos pilis – miesto įžymybė, kurią galima išvysti vaikštinėjant Dauguvos pakrante. Šio pastato istorija mena dar XIV a., kai pilis buvo Livonijos ordino magistro rezidencija. Šiandien čia yra įsikūrusi Latvijos Respublikos prezidento rezidencija ir Latvijos nacionalinis istorinis muziejus.
Gintaro muziejus „Belinda“ –  Latvija labai didžiuojasi savo viena seniausių ir itin didžiausių įmonių visoje Latvijoje. Ši įmonė gintaro verslu užsiima daugiau, nei 10 metų, tai yra ne tik parduoda, bet ir patys gamina gintarinius papuošalus. „Belinda“ Latvijoje turi gerą vardą, turi sukūrusi savitą gintaro papuošalų stilių ir dizainą.
Kačių namas – (latviškai Kaķu nams) – įdomios koncepcijos pastatas pačiame Rygos senamiestyje. Pastatą gaubia ne viena legenda, viena jų byloja, kad šiame pastate gyveno turtingas pirklys, kuris nepriklausė jokiai gildijai. Už tai, kad priklys negalėjo prisijungti prie užsienio gildijų, šalia jų namų jis pastatė ištaigingus namus, kurie buvo daug gražesni už kitų pirklių. Pagrindinis pastato akcentas – tai ant stogo sutupdytos katės, kurios vokiečių pirklių pusei yra atsukusios uodegas.
Laisvės paminklas – tautos vienybės, nepriklausomybės ir laisvės simboliu laikomas paminklas Rygos centre. Jis pastatytas žuvusiųjų Laisvės kovose garbei. Įdomiausia, ką galima pamatyti prie laisvės paminklo – tai garbės sargyba, kuri keičiasi kas 2-3 valandas.

Transportas ir susisiekimas:
Rygos viešojo transporto sistemą sudaro autobusai, troleibusai, tramvajai ir mikroautobusai. Miestas neturi metro infrastruktūros. Viešasis transportas pradeda kursuoti 5.30 iš ryto ir baigia apie vidurnaktį. Kai kurie troleibusai Rygoje važiuoja ir naktį. Užsibuvę miesto centre, lengvai rasite taksi, kuris Jus saugiai pargabens į Jūsų viešbutį ar apartamentus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Jos neįsivaizduojamos be buteliuko Rigas balzams. Šį gėrimą rasite ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir kiekviename prekybos centre. Natūralus sūris, saldumynai, žuvis – tradicinės gardžios lauktuvės. Taip pat populiaru dovanoti keramikos dirbinius, gintaro gaminius, megztas kojines ir pirštines.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ