Roma, Italija

Roma - tarsi muziejus po atvirumi dangumi.

Kodėl verta nuvykti?:
Roma įžymi ne tik savo pagarsėjusiais lankytinais objektais, tačiau ir Vatikanu, kuris yra valstybė valstybėje – atskira autonominė teritorija esanti Romos centre.
Didybe spinduliuojantys istoriniai paminklai, žmonių temperamentas, maistas, gėrimai, sportas, menai – šiame mieste telpa viskas.
Vienas didžiausių miesto privalumų yra tas, kad nors jis yra gana didelis, tačiau per keletą dienų jį tikrai galima apeiti pėsčiomis. Šioks toks iššūkis kojoms, tačiau oi, kaip verta.

Apie klimatą:
Orai Romoje keliautojams yra draugiški ištisus metus. Tiesa, į Romą keliauti rizikingiausia liepos ir rugpjūčio mėnesiais, mat tai yra patys karščiausi mėnesiai, o termometro stulpelis jų metu gali šoktelėti net iki 45 laipsnių. Tokios temperatūros nepakelia net ir vietiniai! Todėl Roma yra puiki kelionių kryptis rudens bei pavasario kelionėms. Žiemą dienomis temperatūra taip pat išlieka pakankamai aukšta, tačiau šie mėnesiai yra kur kas lietingesni nei įprasta. Todėl, norint, kad orai Romoje nenustebintų, būtina pasitikrinti orų prognozes prieš keliaujant.

Lankytinos vietos Romoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Šv. Petro bazilika - katalikų šventovė, krikščionybės epicentras. Pirmoji bažnyčia čia buvo pastatyta 324 m., o 16 a. ji išaugo į įspūdingą baziliką, papuoštą Michelangelo kupolu. Įdomus dalykas – šios bazilikos kupolas yra 136 metrų aukščio, o popiežiaus altorius bazilikoje išliko nuo pat 16 a.


Vatikanas - šioje vietoje buvo nukankintas ir palaidotas Šv. Petras, o Vatikanas tapo jo įpėdinių popiežių rezidencija. Čia priimti sprendimai lėmė Europos likimą. Didingą Šv. Petro baziliką lanko piligrimai iš viso pasaulio. Prie bažnyčios stovinčiuose Popiežiaus rūmuose yra Michelangelo dekoruota Siksto koplyčia. Vatikanas kaip atskira valstybė buvo pripažinta 1929 m.

Piazza della Repubblica - šioje aikštėje 19 a. tarp pastato kolonadų buvo įsikūrusios prabangios parduotuvės. Dabar čia įsikūrę bankai, kavinės, kelionių agentūros.
Romos Koliziejus - didžiausias Romoje ir seniausias pasaulyje amfiteatras, pastatytas I a. Garsėjo gladiatorių kovomis. Koliziejumi vadinamas nuo VIII amžiaus. Užbaigtas Koliziejus tapo didžiausiu Romos imperijos pastatu – ilgis 185 m, plotis –156 m, užima 24 tūkst. kv. M. teritoriją. Išorinės Koliziejaus sienos aukštis siekė 48 m; perimetras – 545 m. 2007 metais Koliziejus buvo įtrauktas į įspūdingiausių šiuolaikinio pasaulio statinių sąrašą, vadinamu „Naujieji septyni pasaulio stebuklai“. Pirmą kartą istorijoje, 2010 m. rugsėjį miesto valdžia nusprendė Koliziejaus požemius atverti turistams. Išlikęs tik dalinis Koliziejaus fasadas – jis buvo išgraibstytas renesanso laikais. Išplėšti fasado akmenys panaudoti kai kurių rūmų ir tiltų Romoje statybai, taip pat Šv. Petro bazilikos statybai.


Trevi fontanas – žinomiausias fontanas Romoje, kurį daugelis atsimena ir iš garsiojo Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ (La Dolce Vita). Šią vietą būtina ne tik aplankyti, bet ir įmesti monetą, jeigu norite sugrįžti į Romą dar kartelį. Ir dar kai kas labai rimtai bei nejuokais: sakoma, kad į fontaną primetama kasdien net po 3000 eurų!

Transportas ir susisiekimas:
Roma turi puikią požeminio geležinkelio sistemą, kuri padės pasiekti daugumą populiariausių turistinių vietų. Roma taip pat turi platų tramvajų ir autobusų tinklą, kuris taip pat gali būti labai naudingas. Roma - didelis miestas, todėl turint mažai laiko bandyti viską apeiti pėsčiomis tikrai nerekomenduotina. Asmeniui bilietas kelionei autobusu, metro ar tramvajumi kainuos 1,50 € ir galios 100 min. Jei planuoji Romoje būti ilgesnį laiką, galima įsigyti septynių dienų metro ir autobusų bilietą už 24 €. Taip pat galima įsigyti ir visą dieną galiojantį bilietą už 6 €, arba trijų dienų už 16.50 €. Jaunesni nei 10 metų vaikai gali keliauti autobusu, tramvajumi arba metro nemokamai, jei juos lydi suaugęs asmuo, turintis galiojanti bilietą. Neblogas variantas yra įsigyti „Roma Pass“. Kainuoja jis 36 € ir suteikia galimybę 3 dienas laisvai akeliauti autobusu ir metro plius nemokamus sumažintos kainos įėjimus į įvairius muziejus ir lankytinas vietas.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Alyvuogių aliejaus, vynas, kava, limoncelas (limoncello) – citrinų skonio likeris, geriamas po vakarienės, itališko šilko skara arba kaklaraištis, itališki batai ar rankinę, keramikos gaminiai. papuošalai su koralai, murano stiklas.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ