Praha, Čekija

Praha - didingas karalių miestas.

Kodėl verta nuvykti?:
Čekijos sostinė Praha išsiskiria savo unikaliu senamiesčiu, pilimi bei žymiaisiais tiltais.
Praha dar dažnai vadinama šimto bokštų miestu, neretai savo grožiu prilyginama romantiškajam Paryžiui.

Apie klimatą:
Nors spalio – kovo mėnesiais dėl sumažėjusios temperatūros sumažėja ir turistų srautai, tačiau būtent šiais mėnesiais yra mažiausia kritulių tikimybė. Vėlyvą pavasarį ir vasarą termometro stulpeliai gerokai šokteli aukštyn, tačiau net ir šilčiausiais mėnesiais naktį temperatūra vos viršija 10 laipsnių. Šilčiausias mėnuo Prahoje yra liepa, tačiau kai kuriais metais vasaros metu miestą taip pat alina karščiai, todėl būtina įsitikinti, kad vykstant į Čekiją orai Prahoje nebus neįmanomai karšti.

Lankytinos vietos Prahoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Prahos pilis – vaikštant senamiesčiu, šios pilies vaizdinys atsiveria iš karto. Kasdien prie jos vyksta sargybos apsikeitimas, o jo stebėti susirenka daugybė turistų. Jeigu jus domina šis reginys, pasistenkite užsiimti geriausias vietas – tikrai verta. Visgi, į pilies kiemą kiekvienas gali įeiti nemokamai, jį apžiūrėti. Įėjimas į vidų – mokamas.


Prahos šokantys fontanai – vienas įdomiausių reginių, kuriuos galima pamatyti Prahoje. Kiekvienas, norintis juos aplankyti, turi išsirinkit jam patinkančią muziką ir, žinoma, susimokėti už bilietus. Bilietai nėra labai brangūs, kaina tikrai atitinka kokybę. Kiekvieno, tiek vaiko, tiek ir suaugusio emocijos bus neįkainojamos.

Senamiestis – tai pati gražiausia Prahos vieta. Jeigu nenorite leisti pinigų, jums užteks tiesiog juo pasivaikščioti ir susipažinti su čekų kultūra, Prahos architektūra ir pačiu miestu.

Šokantis namas – tai modernios architektūros pastatas miesto centre, kuriame įsikūrę biurai. Jį suprojektavo kroatų kilmės čekų architektas Vlado Milunic. Ant pastato stogo yra prancūzų restoranas iš kurio atsiveria miesto vaizdai.

Vrtbovská sodai – mažajame kvartale esantys itališko barokinio stiliaus sodai, įkurti 1720 metais. Tai ramybės oazė ir vienas iš gražiausių sodų Prahoje, esantis miesto centre. Įdomiausia jame apsilankyti pavasarį ar vasarą, kada sodas pražysta įvairiausiomis spalvomis.

Šv. Vito katedra – Didžiausia ir svarbiausia Čekijos Respublikoje esanti katedra. Jos statybos darbai truko net 6 amžius, kol galiausiai 1929 m. ji buvo pašventinta. Ši katedra yra viena iš geriausių Rytų Europos gotikinės architektūros pavyzdžių.

Transportas ir susisiekimas:
Prahos metro – pats greičiausiais ir efektyviausias būdas aplankyti jums reikiamas lokacijos vietas. Prahos metro išsidėstęs po visu miestu, todėl jūs patogiai galite pasiekti savo viešbutį, lankytinus objektus ar muziejus. Prahos metro žemėlapis yra patalpintas internete, taip pat jį rasite kiekvienoje metro stotyje. Ištyrinėkite jį ir pasižiūrėkite kaip metro važinėja mieste.
Prahos autobusai – švarūs, aptarnaujantys atokesnius Prahos rajonus. Jeigu nusprendėte apsigyventi šiek tiek už miesto centro, pats geriausias ir efektyviausias būdas pasiekti jums reikiamus objektus Prahos senamiestyje – autobusai.
Prahos tramvajai – nors lėtesni už autobusus ar metro, tačiau itin populiarūs turistų tarpe. Tai įdomus keliavimo būdas, kurį renkasi daugelis žmonių. Tramvajų tvarkaraščiai iškabinti kiekvienoje stotelėje, taip pat patalpinti internete.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Praha yra neįtikėtinai spalvingas miestasvis dar atsargiai saugo viduramžių atmosferą. Yra daug istorinių paminklų, muziejų ir teatrų. Tačiau daugelis turistų užsibrėžė uždavinį ne tik pamatyti miesto grožį, bet ir įsigyti kokybiškus ir pigius produktus - firminių drabužių, avalynės, čekų, Bohemijos stiklo ir garsi alaus. Šiame straipsnyje norime išplėsti akiratį ir supažindinti skaitytojus su suvenyrai Praha, pastebimas daug svečių. Ir pasakyk apie tai, kur įsigyti suvenyrus Prahoje.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ