Paryžius, Prancūzija

Paryžius - meilės sostinė.

Kodėl verta nuvykti?:
Nuostabi architektūra.
Čia eksponuojami patys populiariausi ir brangiausi meno kūriniai.
Prancūziška virtuvė yra viena unikaliausių ir geriausiai vertinamų tiek paprastų turistų, tiek ir įvairiausių šefų bei maisto kritikų.
Paryžiuje taipogi vyksta begalės festivalių, kultūrinių renginių, sporto užsiėmimų bei kitos veiklos.

Apie klimatą:
Šilčiausias mėnuo yra liepa, kurios vidutinė temperatūra yra 18,4°C, šalčiausias mėnuo yra sausis, kurio vidutinė temperatūra yra 3,5°C. Daugiausia kritulių iškrenta gegužę, per kurią iškrenta vidutiniškai 65 mm kritulių, o mažiausiai kritulių iškrenta rugpjūtį – vidutiniškai 43,0 mm.


Lankytinos vietos Paryžiuje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Eifelio bokštą-  Koks Paryžius būtų be savo simbolio, Eifelio bokšto? 1889 metais Gustavo Eifelio pastatytas 324 metrų bokštas atveria didingą ir nepamirštamą Paryžiaus vaizdą.

Bastilijos aikštę-Tai žinoma aikštė Paryžiuje, kurios vietoje kadaise buvo įkurtas Bastilijos kalėjimas. Tai – vieta, kuri glaudžiausiai susijusi su kone vienu svarbiausiu Prancūzijos istoriniu įvykiu – Didžiąja Prancūzijos revoliucija, įvykusia 1789 m. liepos 14 d. Dabar aikštę, kurią puošia 52 m aukščio Liepos kolona, žymi vingiuota linija, rodančia buvusio kalėjimo ribas. Čia taip pat dažnai vyksta koncertai bei kiti įvairiausi renginiai.
Noterdamo katedrą- Tai – žinomiausia Paryžiaus bažnyčia, kuri buvo pradėta statyti dar XII a. Dievo motinos katedra – idealus prancūziškos gotikos pavyzdys. Čia nuo viduramžių laikų buvo karūnuojami karaliai, vykdavo karališkųjų šeimų vestuvės.

Versalio rūmus- Šie prabangūs rūmai nutolę maždaug 20 km nuo Prancūzijos sostinės. Tai – buvusi karališkoje rezidencija bei vieta, iš kurios buvo valdomas Paryžius nuo 1682 m. iki Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Šie vieni didžiausių rūmų buvo pastatyti kaip „Karaliaus Saulės“ (Liudviko XIV) kaprizas. Čia galima aplankyti Karališkąją koplyčią, Operos teatrą, Karietų muziejų, Veidrodžių salę, vaizdingus parkus ir sodus.
 
  Eliziejaus laukaus ir Triumfo arką – tai žymiausia gatvė visoje Prancūzijoje, neretai pavadinama ir gražiausia pasaulio gatve. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos. Nors ši gatvė buvo nutiesta dar 17 amžiuje, tačiau jos populiarumas išryškėjo tik 19 a., kuomet čia vieni po kitų ėmė kurtis kavinės bei restoranai.

Luvro muziejų- Norint apžiūrėti viską, kas yra šiame, viename iš žymiausių pasaulio muziejų, Jums turbūt reikėtų praleisti ten pusę savo gyvenimo. Įėjimą žyminti didelė stiklinė piramidė, visame pasaulyje žymūs kūriniai, Leonardo da Vinčio „Mona Liza“, Afroditės statula, ekstravagantiški Napoleono III apartamentai ir dar vienas milijonas kitų žymių objektų palieka neišdildomą įspūdį.

Disneilendas- Tai animacinių filmukų herojų vieta, kurią svajoja pamatyti ne tik mažieji keliauninkai, bet ir dauguma suaugusiųjų. Čia galima sutikti ne tik ančiuką Donaldą, peliuką Mikį, bet ir smagiai bei lėtai pasisupti atrakcionuose, ar beprotiškai palakstyti traukinukais po kalnelius. Disneilende galėsite patyrinėti labirintus, pasisvečiuoti pas princeses ar siaubo kambariuose. Parkas yra nutolęs apie 30 km nuo Paryžiaus.

Transportas ir susisiekimas:
Beauvais oro uostas nuo Paryžiaus centro yra nutolęs beveik 100 km. Kelionės kaina autobusu nuo oro uosto iki Paryžiaus kainuoja 16 eurų į vieną pusę arba 32 eurus į abi puses. Vaikams iki 2 metų kelionė nemokama. Bilietus įsigysite kioskelyje, esančiame prie sustojimų arba internetu. Kelionė autobusu į ir iš oro uosto trunka apie 1 val. 15 min. Beauvais oro uoste autobuso sustojimas yra tarp pirmo ir antro terminalų (1 pav. Depart bus/Shuttle Departure). Autobusas keleivius veža iki pat Porte Maiillot, esančios miesto vakaruose, visai netoli garsiosios Triumfo arkos. Iš jos bet kurią miesto vietą galite pasiekti naudodamiesi metro, miesto autobusais ar net pėsčiomis.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Buteliukas kvepalų ar odekolono yra puikus lauktuvių pasirinkimas! Kas geriau primena Prancūziją negu kasdienis kvėpinimasis subtiliais prancūziškais kvapais? Siekiantiems originalumo patiks kai kurių kvepalų namų siūloma paslauga – asmeninių vienetinių kvepalų gamyba. Dar vienas garsus prancūziškos virtuvės pasididžiavimas – sūris. Tai puiki dovana ne tik prisiekusiems kulinarijos gerbėjams. Arba tiesiog miniatiūrine Eifelio bokšto kopiją.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ