Nica, Prancūzija

Nica - vienas iš turtingiausių miestų pasaulyje.

Kodėl verta nuvykti?:
Čia- senovę menanti architektūra.
Pamatyti įsupdingą kraštovaizdį.
Turtinga kultūra.

Apie klimatą:
Nica turi puikų Viduržemio jūros klimatą su malonia oro temperatūra visus metus. Vasara Nicos mieste yra ilga ir karšta, bet kaip ir daugumoje kitų Viduržemio jūros kurortų, orą vėsina gaivus brizas. Vasaros įkarštyje oras gali įkaisti net iki 40 laipsnių karščio. Birželio mėnesį temperatūra jau siekia 24 laipsnius, o liepos ir rugpjūčio mėnesiais - 28 laipsnius karščio. Rugsėjo mėnesį oras jau pradeda vėsti ir vidutinė temperatūra būna 25 laipsniai. Viduržemio jūros vanduo šilčiausias rugpjūčio mėnesį, kuomet temperatūra siekia 23 laipsnius šilumos. Spalio mėnesį vidutinė dienos temperatūra dar siekia 21 laipsnį šilumos. Spalio mėnesio pabaigoje temperatūra pradeda sparčiai vėsti ir vakare reikės apsirengti šilčiau. Lapkričio mėnesį temperatūra siekia 16 laipsnių, tačiau vakare atvėsta iki 9 laipsnių. Viduržemio jūros vanduo visą spalio mėnesį išlieka pakankamai šiltas maudymuisi. Žiemos sezonu šaltukas yra retas svečias Nicoje, o sniego iškrenta labai retai. Kovo mėnesį vidutinė temperatūra pakyla iki 15, balandį iki 17, o gegužė jau ir iki 20 laipsnių šilumos.

Lankytinos vietos Nicoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Massena aikštė - Tai yra ne tik kultūrinis Nicos centras, bet ir didžiausia miesto aikštė, pagrindinė gyventojų ir turistų susibūrimo bei įvairių renginių vieta. Aikštė yra apsupta 17 - ojo amžiaus architektūros ir jungia senamiestį su komerciniu miesto rajonu. Po to, kai buvo atkurta tramvajaus transporto sistema, aikštė buvo paskirta tik pėstiesiems. Pagrindinis gražiosios aikštės akcentas - didelis fontanas, kurio viduryje stovi didinga Apolono skulptūra.

Promenade des Anglais- Viena žymiausių lankytinų vietų Nicoje - plati pajūrio promenada, kuria kasdien vaikšto miesto svečiai ir gyventojai. Jeigu ne britų turistai, kurie 18 amžiaus pradžioje atrado Nicą kaip atostogų kryptį, galbūt šios promenados šiandien ir nebūtų. Kai miestą užklupo sunkūs ekonominiai laikai ir daugybė žmonių neteko darbo, turtingi anglų verslininkai pasiūlė jiems nutiesti gražų pajūrio taką ir už tai sumokėti. Šiandien tai vienas garsiausių pajūrio takų visoje Viduržemio jūros pakrantėje.

Colline du Chateau pilies kalnas - viena lankomiausių turistinių vietų visame Nicos mieste. Kadaise čia stovėjo didinga pilis, apie kurią primena likę griuvėsiai. Dabar kalnas yra paverstas vaizdingu parku, iš kurio atsiveria nuostabus žemiau esančio senamiesčio ir kranto vaizdas. Keliautojai į kalną gali pakilti įveikę 213 laiptelių, arba sutrumpinti kelią kylant liftu. Be byrančių pilies sienų, kalno viršūnėje yra gražus krioklys, kelios kavinės, vaikų žaidimo aikštelė ir senovinės kapinės, kurias verta patyrinėti.

Transportas ir susisiekimas:
Nuo oro uosto iki pagrindinės stoties "Nice Ville" veža 99 numeriu pažymėtas autobusas "Nice Airport Express". Bilieto kaina asmeniui yra apie 6 €, o važinėja jis kas 30 minučių. Jeigu autobusu vykti nenorite, galite rinktis taksi. Atstumas nuo oro uosto iki viešbučio yra apie 9 km, kelionės kaina į vieną pusę turėtų kainuoti apie 30 - 35 €. Na, o jeigu mėgstate naudotis išmaniosiomis važiavimo taksi programėlėmis, galite iki viešbučio vykti su "Uber" automobiliais. Kelionės kaina turėtų būti apie  15 - 20 €. Arba pervežimą galite užsisakyti pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Iš Nicos galima parvežti lauktuvių tradicinio šio miesto delikateso – „tapenade“ (tai trintos alyvuogės su ančiuviais). Mėgstantiems saldesnius dalykus siūlyčiau spalvingųjų tradicinių prancūziškų sausainėlių (Macarons).

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ