Milanas, Italija

Milanas - Europos madų sostinė.

Kodėl verta nuvykti?:
Apsilankyti stilingose parduotuvėse.
Atsigerti skaniausios kavos,suvalgyti tobuliausių ledų, ir paragauti dieviško skonio picos ir makaronų
Pasigerėti nuostabia architektūra

Apie klimatą:
Miesto klimatas – drėgnas, subtropinis klimatas. Tai reiškia, kad vasaros Milane yra karštos ir saulėtos, o žiemos – drėgnos, vėsios, dažnai paslėpsiančios miestą po tirštu rūku.Keliauti į Milaną vasarą – puiki idėja. Tiesa ta, kad kartais temperatūra vasarą Milane pasiekia trisdešimt ir daugiau laipsnių, tačiau dažniausiai orai laikosi ties dvidešimt penkiais laipsniais. Saulėtos dienos – geriausias pasirinkimas atostogoms.Orai žiemą Milane vėsūs, tačiau retai kada pasiekia minusinę temperatūrą. Tačiau, žiemos Milane labai drėgtos – iškrenta daug kritulių, mieste dažnai tvyro rūkas, būna vėjuota. Žinoma, žiemos Milane daug šiltesnės, nei Lietuvoje.Optimaliausias variantas keliauti į Milaną – ankstyvas ruduo arba vėlyvas pavasaris. Orai Milane spalio mėnesį ir orai Milane lapkričio mėnesį – vėsūs ir gaivūs, mieste nėra taip karšta, kaip vasarą. Tai optimaliausias laikas keliauti į Milaną, nes galėsite mieste žvalgytis nekamuojami aukštos temperatūros ir karščio.

Lankytinos vietos Milane: ką aplankyti ir pamatyti?:
Duomo di Milano (Milano Katedra)- Ypatingo grožio gotikinio stiliaus katedros statybos užtruko net apie 200 metų! Tai didžiausia katalikiška Katedra Italijoje ir antra pagal dydį pasaulyje. Jos dydis ir grožis svaigina, mat ji papuošta 135 chimerų skulptūrom, kurios simbolizuoja visus žmones, prisidėjusius prie šios  katedros statybų. Įdomu tai, jog Katedros viduje galima suskaičiuoti 52 kolonas, kurios skirtos kiekvienai metų savaitei. Lankytojams leidžiama pamatyti katedros vidų, požemius ir net užlipti ant stogo, nuo kurio atsiveria pasakiška Milano panorama.

Arco della Pace (Taikos arka)- Vartus buvo planuojama pavadinti Triumfo arka, kurie žymėtų Napoleono pergales, tačiau kuomet Napoleonas pralaimėjo, arka buvo neužbaigta. Galutinai jos statybos baigėsi 1838 metais ir ji oficialiai tapo Europos taikos arka.

Vittorio Emanuele II galerija-  ai vienas seniausių prekybos centrų, žavintis savo itališka architektūra ir didumu, pavadintas pirmojo Italijos karaliaus vardu. Galerijoje galite rasti pačius žinomiausius prekės ženklus kaip  Louis Vuitton, Gucci, Armani, Borsalino, Luisa Spagnoli, Bric’s, Tod’s, Swarovski ir daug kitų. Šioje galerijoje yra užsislėpęs viešbutis, o pasimėgauti skania itališka kava leis šalia įsikūrusios jaukios kavinukės. 

la Scala -Viena iš labiausiai žinomų turistų lankomų vietų Milane.  Čia Antonio Salieri  „La 1778 m.   kūrinys “La Scala” pasirodė  kaip premjera.  Architekto Giuseppe Piermarini sukurtas neoklasikinio stiliaus raudonos ir aukso spalvos teatras garsėja savo puikia akustika, kuri tiksliai atskleidžia tikrus dainininko sugebėjimus,  “La Scala” spektaklio atlikimas žiūrimas kaip „Žaidimas su ugnimi“.


Transportas ir susisiekimas:
Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą iš Vilniaus galima pasiekti bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ tiesioginiais skrydžiais. Autobusų kompanija „Orioshuttle“ veža keleivius į Milano centrinę traukinių stotį, nuo kurios miesto centras - labai arti. Autobuso bilieto kaina vienam asmeniui – apie 10 eurų į vieną pusę, bet perkant internetu, kartais gali pavykti gauti net 50% nuolaidą.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Arbata BIALETTI - tai Milano simboliu. Tai technologijos stebuklas turi nerūdijančio plieno korpusą, elegantišką formą, prie tos pačios duomenų ilgamete pasižymėjimą kavos aparato.
Italų kietasis sūris - "Parmigiano, GorgonzolaDolce, Grana Padano galima rasti kiekviename parduotuvės Milano priimtinomis kainomis. Sūrio gamybos italai nenaudoja jokių konservantų, o greitis yra iki dvejų metų.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ