Malta

Malta - tai lobių sala arba tiesiog muziejus po atviru dangumi.

Kodėl verta nuvykti?:
Nuostabios uolėtos pakrantės
smėlėti paplūdimiai ir skaidrus vanduo
Susipažinti su maltiečių virtuve
Nardymo mėgėjams: įspudingos uolos, gausi augmenija, nemažai dirbtinai nuskandintų laivų.
 
Apie klimatą:
Maltos klimatas tipiškas Viduržemio jūros regionui - vasaros yra šiltos ir sausos, dvelkiant gaiviems jūros vėjams, kaitintis saulėje galima daugiau nei 12 val. per dieną, o žiemos - švelnios ir drėgnos, mat pučia karšti Afrikos vėjai siroko, atnešdami Sacharos šilumą, degintis galima vidutiniškai 5-6 val. per dieną. Maudynių sezonas Maltoje tęsiasi beveik ištisus metus. Panašiai kaip ir kitose Viduržemio jūros pakrantėse, Maltoje karštasis paplūdimių sezonas trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Vasaros oro temperatūra dažnai viršija +30°C.  Vidutinė temperatūra sausio mėnesį +12 °C. Maltą verta aplankyti dėl labai palankaus ir malonaus klimato - oras atšyla jau balandžio mėnesį ir šiluma išsilaiko beveik iki pat gruodžio, saloje daug saulėtų dienų ir labai mažai kritulių, o rudenį ir pavasarį, oro temperatūrai esant ne tokiai karštai, kaip vasarą, visa gamta saloje pražysta ir sodriai sužaliuoja.

Lankytinos vietos Maltoje: ką aplankyti ir pamatyti?:

Comino sala - beveik negyvenama sala. Joje vos keletas viešbučių, nėra automobilių... Tad ji tinka mėgstantiems labai ramų poilsį. Bet žydroji lagūna, kasdien sulaukia daugybės jachtomis ir valtimis atplaukiančių turistų. Žydroji lagūna neretai vadinama rojumi žemėje. Tai nepaprastai gražus papludimys, įsiterpęs tarp dvijų mažyčių, beveik negyvenamų Maltos salelių. Vanduo ten - nuostabiai žydros spalvos, primenančios prabangųjį turkį. Neveltui, tai labiausiai turistų lankoma Maltos vieta.

Maltos sostinė Valeta. Jeigu atvykote į Malta, skirkite laiko pasivaikščioti po sostinę - tai didingą istoriją turintis miestas, apjuostas įtvirtinimais, pastatytais XVI a. Pagrindinis miesto unikalumas yra pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą. Valeta buvo viena pirmųjų vietų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Žydroji lagūna - balto smėlio paplūdimys, įsiterpęs tarp Comino ir Kemmunett salų, garsėjantis skaidriu ir ryškiai mėlynu vandeniu, primenančiu turkį, dažnai čia atvykstančių vadinamas tiesiog rojumi žemėje
Mdina - miestelis vadinamas brangakmeniu Maltos karūnoje - tai senoji Maltos sostinė ir įtvirtintas Viduramžių miestas. Stulbinanti architektūra ir istorija, menanti 4 tūkst. metų prieš Kristų tiesiog gniaužia kvapą ir atskleidžia miesto savitumą.


Gozo sala – joje galėsite pamatyti, kaip atrodė Malta prieš kelis dešimtmečius: maži tingūs kaimeliai, dantyta pakrantė ir nuostabi užmiesčio atmosfera.

Transportas ir susisiekimas:
Kaip jau minėjau, Maltoje atstumai nedideli, tad salą patogu išmaišyti keliaujant vietiniu transportu, kuris yra tikrai gerai išvystytas. Iš oro uosto iki sostinės Valetos ar kitos vietos galima nuvykti su "Airport Express" autobusiukais. Penktadieniais ir šeštadieniais galima pavakaroti ilgiau ir į viešbutį grįžti naktiniais autobusais, kursuojančiais kas pusvalandį ar valandą.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Lauktuvėms parvežkite rankų darbo stiklo dirbinių, tradicinių molio dirbinių ir maltietiškų nėrinių.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ