Maljorka, Ispanija

Maljorka - tai didžiausia Balearų salyno, kuris priklauso Ispanijai, sala.

Kodėl verta nuvykti?:
Nes puikus kraštovaizdis, didelė gamtos ir pramogų įvairovė.
Atostogaudami šioje saloje, pajusite tikrą kurorto ramybę, kvėpuosite grynu oru ir pailsėsite nuo kasdienybės.
Nedideli atstumai leidžia vienos kelionės metu ištyrinėti visą salą.
Apie klimatą:
Maljorkos klimatas pasižymi karštomis, sausomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis, tad niekada neteks kęsti nepakeliamo karščio, bet lietuviškos žiemos taip pat nesutiksite. Turistai į salą plūsta nuo gegužės iki spalio, tuo metu yra Maljorkos sezono įkaršt

Lankytinos vietos Maljorkoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Deia kaimelis – pietvakarinėje Maljorkos dalyje maždaug 30 min. kelio nuo sostinės Palmos esantis gražus kaimelis, pastatytas vaizdingame slėnyje, apsuptame Tramuntana kalnų. Jame gyvena kiek mažiau nei 650 žmonių. Miestelis garsėja alyvmedžių giraitėmis, žvejų namais ir maurų statytais drėkinimo kanalais. Slėnio apačioje yra gražus Cala Deia paplūdimys, kuris iš kaimelio pasiekiamas einant pėsčiomis vingiuotu takeliu per alyvmedžių giraitę.

La Granja istorinis dvaras – įkurtas Tramuntana kalnuose, netoli Esporles miesto. Dideliame 3000 kv. m. pastate iš pradžių buvo cistersių (bernardinių) vienuolynas, kuris dvaru paverstas tik prieš 40 metų. Lankytojams rūmuose galima apžiūrėti sales, valgomuosius, miegamuosius kambarius, terasas ir net kalėjimą su jame esančiais istoriniais baldais. Šalia dvaro yra įrengtas 20 tūkst. kv. m. sodas, kuriame auga didingi seni medžiai, žydi gėlės, čiurlena fontanai ir laksto laukiniai bei naminiai gyvūnai. La Granja taip pat siūlo Maljorkos tradicinių patiekalų degustacijas. Galima paragauti uogienės, sūrio, figų pyrago.
Valdemosa – Šopeną šią vietą įvardino kaip pačią gražiausią visame pasaulyje. Valdemosa įsikūrus ant Sierra de Tramuntana kalnų, vos už 17 kilometrų nuo Palmos. Tai nedidelis akmeninis miestelis, apsuptas kalnų ir gamtos. Čia galima pamatyti ir 13 – ame amžiuje statytą vienuolyną, kur vieną žiemą gyveno ir garsusis kompozitorius Šopenas.


Mondrago nacionalinis parkas – viena iš labiausiai žmogaus nepaliestų vietų Maljorkoje. Jis įkurtas salos pietrytinėje dalyje. Tai nuošali vieta, kur rasite paplūdimių, turkio spalvos vandens, įdomių uolų ir nedidelių žaliuojančių kalnų pušelių. Vienas iš parko paplūdimių buvo pripažintas pačiu geriausiu visoje Europoje.

Cuevas del Drach – Gamtos stebuklas – Drach urvai – yra Maljorkos rytinėje pakrantėje, Porto Cristo mieste. Pirmieji Maljorkos gyventojai pavadino šiuos urvus Drakono vardu, tačiau jie drakoną vaizdavo kaip vienarankį, nepaprastos jėgos velnią. Šiuos natūraliai susiformavusius urvus yra tiesiog būtina aplankyti. Pasiekus urvo vidų, jį galimą apžiūrėti laivu arba pėsčiomis. Lankytojai taip pat gali apžiūrėti Martel ežerą – vieną didžiausių pasaulyje požeminių ežerų. Lankantis urve yra grojama klasikinė muzika, kas palieka dar didesnį įspūdį.

Castell de Bellver – gerai išsilaikiusi XIV a. karališka tvirtovė, kurioje veikia muziejus. Ilgą laiką ši tvirtovė buvo naudojama kaip kalėjimas.

Transportas ir susisiekimas:
Beveik visas lankytinas vietas pasieksite autobusu. Susisiekimas tarp didžiųjų kurortų irgi nėra problema, tuo tarpu norintys keliauti į atokesnes Maljorkos vietas gali susidurti su problema, mat kai kurie autobusai kursuoja kas kelias dienas ar tik kartą per savaitę. Traukiniais galėsite pasiekti daugiausia centrinėje dalyje esančius miestus: Puerto de Sóller, Manacor, Inca, Sa Pobla ir Sineu. Taip pat pervežimą galite įsigyti pas mus.
Norintiems pamatyti daugiau, patariama nuomotis automobilį, nuomos punktus rasite oro uoste ir visuose didesniuose kurortiniuose miestuose. Jei atostogoms ruošiatės sezono metu, automobilio rezervacija pasirūpinkite iš anksto.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ