Madridas, Ispanija

Madridas – tai plakanti Ispanijos širdis.

Kodėl verta nuvykti?:
Tai yra tobula kryptis tiems, kurie nori susipažinti su turtinga miesto kultūra.
Meno mėgėjams Ispanijos sostinė - tikras rojus.
Miestas taip pat yra šauni vieta pasivaikščiojimams po įvairius parkus ir aikštes.
Mieste yra ne vienas pasaulinio lygio krepšinio, futbolo klubas, kurių žymiausias, be abejo, yra karališkasis Madrido Real.

Apie klimatą:
Žiemą Madride dienos išlieka ganėtinai malonios, tačiau norint šiltų atostogų, ten vykti geriausia pavasarį, vasarą arba rudenį. Žinoma, vasarą orai Madride prie šaltesnio klimato pratusiems lietuvaičiams gali būti kiek per karšti – liepą ir rugpjūtį vidutinė paros temperatūra siekia 25 laipsnius. Tačiau tai yra mėnesiai, kuomet Madride beveik nelyja. Tuo tarpu pavasarį šiame mieste lietingų dienų būna net iki 10.

Lankytinos vietos Madridas: ką aplankyti ir pamatyti?:
Madrido Karališkieji Rūmai (Palacio Real de Madrid)  – tai didžiausi rūmai Europoje, kuriuose yra 2800 kambarių. Rūmuose sukaupta daug žymių menininkų dirbinių. Rūmus supa įspūdingi sodai su daugybe skulptūrų, vaizduojančių žymius žmones ir mitologines būtybes. Tai oficiali karališkosios šeimos rezidencija, tačiau karalius čia negyvena.

Prado muziejus (Museo del Prado) – tai vienas žymiausių Madrido muziejų, kuriame eksponuojami garsiausi bei žinomiausi ispanų ir kitų šalių menininkų kūriniai. Kolekcijos surinktos pradedant XII a., baigiant ankstyvuoju XIX a. Kolekciją šiuo metu sudaro apie 7600 paveikslų, 1000 skulptūrų, 4800 spaudinių ir 8200 piešinių, daug meno kūrinių ir istorinių dokumentų. Nemokamai galima apsilankyti nuo pirmadienio iki šeštadienio, nuo 18 iki 20 val.
Taurino muziejus (Madrid’s Museo Taurino) - Muziejaus ekspozicijos skirtos susipažinti su bulių kautynėmis. Čia galima pamatyti matadorų aprangą, bulių galvų iškamšas, koridos reikmenų, relikvijų, bulių kautynių fotografijų bei piešinių.
Plaza Mayor aikštė – tai pagrindinė, viena žymiausių aikščių Madride, kurioje vykdavo viešos egzekucijos, bulių kautynės, šventės bei karališkosios ceremonijos. Ši aikštė yra istorinis Madrido miesto centras.


Debodo šventykla (Templo de Debod) – tai egiptiečių šventyklos liekanos pačiame Madrido centre. Šventykla, kuri buvo pastatyta dievams Amonui ir Izidei daugiau nei prieš 2 tūkstantmečius Nilo slėnyje netoli Asuano, į Madridą buvo atgabenta 7 dešimtmetyje, kuomet jai iškilo grėsmė statant Asuano užtvanką.

Retiro parkas – tai kadaise buvęs karališkasis parkas, kuris dabar yra miestiečių mėgiama vieta. Parko centre telkšo tvenkinys, o parką taip pat puošia fontanai ir skulptūros.

Transportas ir susisiekimas:
Kelionę į miesto centrą galima rinktis autobusu arba metro. Pervežimų autobusu paslaugas teikia oro uosto ekspresas („Exprés Aeropuerto“), kuris veikia 24 valandas per parą, tačiau stoja tik trijose stotelėse už oro uosto ribų. Šie autobusai kursuoja kas 15 minučių dieną, ir kas 35 minutes naktį. Kelionė autobusu į miesto centrą truks apie 40 minučių ir kainuos 5 eurus. Bilietus įsigyti galima pačiame autobuse, o stoteles galima rasti šalia šių oro uosto terminalų: T1, T2 ir T4. Kitas patogus būdas pasiekti miesto centrą pigiai ir greitai – metro. Metro stotelės yra įsikūrusios T2 ir T4 terminaluose, o keleivius veža kasdien nuo 6 valandų ryto iki 2 valandų nakties. Metro kursuoja kas 5 minutes, o kelionė iki miesto centro trunka vos 12 minučių. Bilietėlis į vieną pusę kainuoja 5 eurus – į kainą įeina ir papildomas oro uosto mokestis. Savo viešnagės Madride pabaigoje norint panaudoti įsigytus paprastus metro bilietus pakaks įsigyti 3 eurus kainuojantį papildomą oro uosto bilietą. Viešasis transportas Madride yra išties puikiai suplanuotas, todėl neturėtų kilti jokių problemų net ir esant itin vėlyvam ar ankstyvam skrydžiui.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Madrido centre įsikūrusioje saldainių parduotuvėlėje La Violeta nudžiugsite pamatę – čia surasite dailiai įpakuotų saldainiukų, kurie taps saldžiausia dovana jūsų artimiesiems. Įsigykite ir nupirkite kepurėlę, beretę ar skrybėlaitę artimajam. Iš Ispanijos kilę dailūs batukai labai populiarūs vasaros metu – pradžiuginkite savo geriausią draugą margomis espadrilėmis.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ