Madeira, Portugalija

Madeira - iš Atlanto išniręs gamtos ir pavasario rojus.

Kodėl verta nuvykti?:
Madeira viena iš gražiausių bei saugiausių vietų kelionei. Visus metus žydinti ir žaliuojanti sala traukia keliautojus, bei tuos kurie mėgsta įveikti ne vieną kilometrą pėsčiomis kalnų takais.
Madeira tinka norintiems ilsėtis tiek paplūdimiuose, tiek kalnuose ar tiesiog mieste. Vienintelis dalykas, ko galima pasigesti Madeiroje, – tai lygumos.
Madeiros pietuose auga UNESCO saugomas miškas, išlaikęs pirmykštį, kelių milijonų metų senumo, būvį. Taip pat čia išvysite vieną iš aukščiausių pasaulio skardžių (589 m).
Madeiroje puikios sąlygos nardyti, užsiimti banglenčių ar parasparnių sportu, taip pat galima pasiplaukioti su delfinais, stebėti banginius.  
Apie klimatą:
Šiaurinėje  Madeiros pusėje dažniau būna vėjuota, neretai apsiniaukę, temperatūra pora laipsnių žemesnė. Pietinė labiau mėgstama turistų, ten šilčiau.  Vandens temperatūra – vasarą apie +22, žiemą +18 (aukštesnė nei oro!). Oro temperatūra vasarą nedažnai pakyla virš +25 laipsnių, o žiemą nekrenta žemiau nei +16 laipsnių šilumos.

Lankytinos vietos Madeiroje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Machico – seniausias miestas saloje, buvusi sostinė. Jo ištakos siekia tolimąjį XV a. Įsikūręs šiaurės rytinėje salos dalyje, vos už 17 km nuo sostinės Funchal, turi apie 10 000 gyventojų. Miesto gyventojai didžiuojasi nuo pat įkūrimo išlikusia architektūra – bažnyčiomis, kariniais įtvirtinimais. Jeigu sugalvosite pasinerti į šiltas Atlanto bangas, tą galėsite padaryti čia pat esančiame viename iš vos kelių salos smėlio paplūdimių. Miestas populiarus ir tarp nardymo mėgėjų, o puikių nuotraukų padarysite užsiropštę ant Pico do Facho kalvos.

Funšalis (Funchal) – tai Madeiros salos sostinė, vienas gražiausų Portugalijos miestų. Jo vardas kilo nuo daugybės pankolių (funcho) augančių saloje. Funšalio senamiestis su savo uostu, promenada, žaviomis siauromis vingiuojančiomis gatvelėmis, parduotuvėmis, kavinėmis, barais ir restoranais – tobula vieta idiliškam pasivaikščiojimui. Čia galima praleisti visą dieną be alkio ir nuobodulio. Tarp įdomių vietų – katedra, teatras, rotušė ir krantinė. Taip pat verta apsilankyti Madeiros istorijos centre ir išbandyti kelionę funikulieriumi į Monte kalną. Mieste vyksta žymusis Gėlių festivalis ir Naujųjų metų fejerverkai.

Madeiros gėlių festivalis vyksta kiekvieną pavasarį per patį gėlių žydėjimo įkarštį. Kiekvienais metais Funšalio gatvėmis žygiuoja procesija, kurios dalyviai žygiuoja ir šokia pasipuošę įspūdingais kostiumais, kuriama “Vilties siena” iš vaikų suneštų gėlių ir vienas iš pagrindinių Funšalio šaligatvių pavirsta gėlių kilimu.

Funkulierius – vienas geriausių būdų pasigrožėti Funšalio vaizdais. 3700 m. ilgio trasa 560 m. aukštyje įveikiama per 15 min. Ji prasideda Campo Almirante Reis Funšalio senamiestyje ir baigiasi prie Montės Botanikos sodo arba Montės rūmų tropinių sodų. 39 kabinos sutalpina po 8 keleivius.
Montės rūmų tropiniai sodai – viena iš populiariausių Madeiros atrakcijų. Jie įkurti aukštai virš Funšalio. Sodus įkūrė Jose Berardo 1990 m. pr. Juose tūkstančiai egzotinių augalų ir daugybė gyvūnijos – nuo japoninių karpių iki povų. Čia yra rytietiška šventykla, kriokliai ir ornamentuotos skulptūros. Iki čia galima atkeliauti funikulieriumi iš Funšalio, o nusileisti žemyn nuo kalvos taboganu.

Transportas ir susisiekimas:
Saloje – puikiai išvystytas viešasis transportas, miestuose keliaujama pagal zonas ir mokama už nukeliautą atstumą arba už nustatytą maršrutą. Laisvai galima keliauti dviračiais arba išsinuomoti automobilį.
Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Verta paragauti ir parvežti lauktuvių – vietinio Madeiros vyno, jis pakankamai retas pasaulyje, stipresnis nei dauguma vynų ir šiek tiek brangesnis.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ