Londonas, Anglija

Londonas - vienas spalvingiausių Europos miestų visomis prasmėmis.

Kodėl verta nuvykti?:
Jei trokštate žalumos – jos Londone ilgai ieškoti neteks.
Londone, apsipirkinėjimui skirtų vietų yra begalės. Čia galite rinktis nuo parduotuvėlių Oksfordo gatvėje iki Londono prekybos centrų
Londone vyksta didžiausi sporto renginiai pasaulyje
Nesvarbu kiek kartų esate čia buvę, kiekvieną kartą pamatysite kažką naujo.


Apie klimatą:
Londone vyrauja jūrinis klimatas, todėl Londone net ir gūdžią žiemą tikrai retai sninga. Tačiau kritulių šiame mieste netrūksta, mat vidutiniškai Londone Lyja apie 15 dienų per mėnesį. Orai Londone yra išties permainingi, todėl net ir vidurvasarį šviečiant saulei gali imti lyti. Tačiau šis lietus netrunka ilgai, todėl pakanka pasirūpinti tinkama apranga. Keliautojai itin mėgsta Londone lankytis pavasarį ir rudenį, mat miestas tuo metu atgyja, o orai taip pat lepina šiluma.


Lankytinos vietos Londone: ką aplankyti ir pamatyti?:
Didysis Benas (Big Ben) – Parlamento rūmų laikrodžio bokštas, geriau žinomas kaip Didysis Benas, yra vienas iš turistų lankomiausių vietų Londone. Bokštas pastatytas 1858 m. ir nuo to laiko yra didžiausias tokio tipo laikrodis pasaulyje.

Londono Akis (London Eye) – 2000 m. atidarytas milžiniškas apžvalgos ratas Londono centre. Lankytojams siūlomas 30 min. trukmės „skrydis“, kurio metu galima pasigrožėti nuostabia Londono panorama.

Bekingemo Rūmai (Buckingham Palace)- karališkos šeimos rezidencija, geriau žinomi kaip karalienės rūmai Londone. Bekingemo rūmai įsikūrę pačiame centre ir lengvai pasiekiami pėstute nuo Big Beno ar kitų centre esančių objektų. Jei nuspręsite  rūmus aplankyti iš vidaus, žinokite, kad turistai paprastai įleidžiami į rūmus tik porą mėnesių per metus (Liepą – Rugsėjį). Prie rūmų galite pasižiūrėti ir karališkos sargybos pasikeitimo ceremoniją, kuri paprastai prasideda 11:00.

Tauerio Tiltas (Tower Bridge)- Du Temzės krantus sujungęs pakeliamas tiltas senai tapo vienu iš kelių pagrindinių Londono simbolių, todėl jį tiesiog būtina aplankyti. Objektas randasi miesto centre ir jį lengvai rasite, jei pasivaikščiosite upės pakrante.

Oksfordo gatvė (Oxford Street)- pati žinomiausia gatvė skirta mėgstantiems leisti pinigus parduotuvėse. Nesvarbu kokio prekės ženklo ieškote ar kokią firminę parduotuvę norite rasti – viskas yra Oxford street‘e.


Transportas ir susisiekimas:
Kelionė iš oro uosto- Autobusai išvyksta maždaug kas 15–20 minučių, keliautojų mėgiamiausi – Greenline ir National Express autobusai. Pavyzdžiui, iš Lutono oro uosto iki Victoria stoties Greenline autobuso bilietai internete kainuoja pigiau (9,90 £) negu perkant vietoje (11,00 £), o National Express kainuoja 11,00–12,00 £. Kelionė autobusu trunka kiek ilgiau negu 3 valandas. Pasirinkus easyBus paslaugas, kelionės kaina vienam asmeniui gali svyruoti nuo 4 £ iki 9 £. Transportas mieste- Metro Požeminė trasa yra padalinta į 9 zonas (centrinis Londonas yra 1 zona), o traukiniai turi net 11-a linijų. Metro nuo penktadienio iki šeštadienio kursuoja nuo 5 val. ryto iki pat vidurnakčio, sekmadienį darbo laikas yra šiek tiek kitoks. Kainos priklauso nuo to, kaip toli ruošiatės važiuoti, koks tai dienos metas ir kaip norėsite atsiskaityti. Pavyzdžiui, jei norėsite pirkti vienkartinį bilietą, geriausias mokėjimo būdas – bekontaktė mokėjimo arba Oyster kortelė. Traukiniai- Tie, kuriems norisi apžvelgti Londono platybes, ir tie, kurie nesiryžta keliauti painia požemine sistema, gali rinktis traukinius. Šiuo metu traukiniai keliauja šešiomis trasomis. Susimokėti galima lygiai taip pat, kaip už metro ar autobusus. Traukinio metinė kortelė jaunimui nuo 16 iki 25 metų kainuoja 30 £, o vienkartinio bilieto kaina priklauso nuo to, kokį atstumą ruošiatės važiuoti.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Yra tam tikri daiktai ar objektai, kuriuos pamačius mintyse sušunkamas vienas vienintelis žodis – Londonas. Raudonas dviaukštis autobusas, Big Benas, raudona telefono būdelė ar metro ženklas. Puikus suvenyras būtų magnetukas ar atvirukas su kokia nors šia simbolika. Taip pat angliška arbata (turime omenyje tikrą anglišką arbatą).


Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ