Lisabona, Portugalija

Lisabona - Portugalijos sostinė bei didžiausias šios šalies miestas bei uostas.

Kodėl verta nuvykti?:
Mieste yra daugybė išlikusių pilių, karališkų rūmų, didžiulis uostas, nepaprasto grožio architektūra.
Retai kada būna per karšta arba per šalta.
Paragauti  keptos ir marinuotos sardinės bei keptos ant žarijų žuvies. Ypač populiari menkė.

Apie klimatą:
Lisabonoje būdingas Viduržemio jūros klimatas. Šiam miestui būdingos gana šiltos žiemos, vidutinė dienos oro temperatūra gruodžio-vasario mėnesiais yra +15°C. Vasara čia trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Lankytinos vietos Lisabonoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Belemo bokštą - Į tvirtovę panašus bokštas Torre de Belem stovi Beleme, kuris dabar jau tapęs Lisabonos priemiesčiu. Kadaise iš Belemo išvykdavo portugalų jūrininkai į žymiąsias atradimų keliones. Dailiais stebėjimo bokšteliais, ažūriniais balkonais ir kitomis dekoracijomis išpuoštas bokštas buvo pastatytas XVI a.

 Castelo de São Jorge - arsi Lisabonos karūna, Castelo de Sao Jorge pilis iškilusi ant kalvos virš miesto. Manoma, kad būtent čia pradėjo kurtis miestas, vėliau tapęs Portugalijos sostine.
Kaškaišas (Cascais) - tai žavingas kurortinis miestas esantis Lisabonos pakrantės vakariniame pakraštyje Jis pilnas įspūdingų namų, rūpestingai prižiūrimų parkų ir įdomių muziejų. Jis šalia puikių smėlio paplūdimių. Kadaise tai buvo kuklus žvejų kaimelis. Jame pradėjo vystytis turizmas 19 a. pab., kai portugalų kilmingieji pradėjo čia statytis didingus savo atostogų rūmus. Šiandieną smėlėti paplūdimiai, energingas naktinis gyvenima.


Penos rūmai- Karališka vieta, apipinta gyvybingomis spalvomis - tai Sintroje plytintys Romantizmo stiliaus Palacio Nacional da Pena rūmai, pastatyti XIX amžiuje kaip Portugalijos karalių poilsio vieta. Iš išorės pastatas puošiasi mitologinių būtybių statulomis bei ryškiaspalvėmis sienomis, todėl romantiškai iškilę ant kalvos, rūmai matosi net iš Lisabonos. Beje, interjero grožis nei kiek nenusileidžia iš lauko matomam vaizdui - viduje vis dar tvyro XX amžiaus atmosfera, nes rūmai atkurti tokie, kokie ir buvo palikti 1910 metais, kai bajorai sukėlė šalyje revoliuciją. Apylinkės taip pat magiškos, nes rūmai apsupti miškų, paslaptingų ežerų ir tamsių takelių.

Transportas ir susisiekimas:
Pagrindinė ir patogiausia susisiekimo priemonė Lisabonoje yra metro. Juo lengvai pasieksite lankytinus objektus. Be to, privalote pravažiuoti viena iš Lisabonos vizitinių kortelių - geltonuoju tramvajumi arba linija Nr.28. Tai – istorinė miesto susisiekimo priemonė, neretai vadinama muziejumi ant bėgių, nes važiuoja pro senamiesčio lankytinus objektus. Šie istoriniai tramvajai Lisabonos gatvių bėgiais rieda nuo tarpukario iki šių dienų, nes bėgiai nepritaikyti moderniems tramvajams. Vienam asmeniui bilietas kainuoja 2.85 €, jį galite įsigyti iš vairuotojo.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Geriausi suvenyrai iš Portugalijos – tai odos, vario, keramikos, sidabro ir aukso gaminiai, medžio raižiniai, kamščiamedžio darbai, porceliano, krištolo ir stiklo dirbiniai, kumpiai, sūriai ir vynas. Iš Lisabonos galima pirkti lauktuvėms pyragaičius ,,Pasteis de nata“ - juos gražiai supakuoja.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ