Kroatija

Kroatija – tai nuostabus gamtos ir žmogaus kūrinys.

Kodėl verta nuvykti?:
Kroatijoje skaidrus Adrijos jūros vanduo ir nuostabūs saulėlydžiai.
Čia įdomus isorinis palikimas- kiekvienas didesnis miestukas turi istorinį senamiestį ar centrą, be to, šalyje yra ir Akmens amžiaus žmonių paliktų pėdsakų ir daugybės kitų tautų, religijų žymių.
Paragauti Kroatijos valgių – tai maloni Viduržemio jūros virtuvės ir Italijos skonių tradicijos sąjunga
Būtina savom akim pamatyti pasakišką gamtą. Ne tik paplūdimius tačiau ir ežerus ir krioklius.

Apie klimatą:
Kroatijoje galima išskirti tris klimato zonas: Viduržemio pajūrio, kalnų ir vidutinis žemyninis. Viduržemio pajūrio klimato zona apima Adrijos jūros pakrantę ir Dinarų salyną. Čia vasaros karštos ir sausos, žiemos vėsios ir lietingos. Liepos mėnesį temperatūra pakyla iki 27-30°C, Sausį - +12°C. Žemyninio klimato zonoje (Zagrebas ir apylinkės) vasaros karštos ir drėgnos, dažni lietūs. Vidutinė oro temperatūra liepos mėnesį dažnai pakyla virs 30°C, žiemos šaltos, temperatūra apie 0°C. Kalnuose iškrenta dideli kritulių kiekiai, stiprios vasaros perkūnijos ir labai sniegingos žiemos. Adrijos jūros vandens temperatūra ties Kroatijos pakrante liepą siekia apie +27°C. Poilsis Kroatijoje galimas ištisus metus: žiemą kalnuose slidinėjama, pavasarį, vasarą ir rudenį turistai mėgaujasis paplūdimo teikiamais malonumais.

Lankytinos vietos Kroatijoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Dubrovnik - vadinamasis „Adrijos jūros perlas“, senasis Dubrovnik miestas yra vienas garsiausių ir žinomiausių vietų turistams lankantiems Viduržemio jūrą. Esantis pietiniame Kroatijos krašte prie Adrijos jūros, Dubrovnik buvo pastatytas VII a. jūrų prekybai. Istorinė sritis, senamiestis, yra turtingas daugeliu istorinių bruožų, tokių kaip senos gynybinės sienos, akmenim grįstos gatvės, didingos pilys ir nenusakomo grožio bažnyčios.

Plitvice Ežerų Nacionalinis Parkas - Vienas iš nuostabiausių gamtos stebuklų Kroatijoje ir visoje Europoje, Plitvice Nacionalinis Parkas yra sudarytas iš kelių amą atimančių ežerų, kroklių ir tankių miškų. Parko labiausiai pastebėti ir neįtikėtini bruožai yra 16 susijungiančių ežerų, kurie yra padalinti į viršutinius ir apatinius telkinius. Suformuoti natūraliomis travertino užtvankomis, ežerai laviruoja ir atsiskleidžia turkio ir mėlio bei žalios ir pilkšvos spalvų deriniais.

Pula - Įsikūręs pietinėje Istrijos pusiasalio pusėje, Adrijos jūroje, Pula miestas yra populiari vieta tarp turistų jau nuo senovės romėnų laikų, kai fanai būrėsi miesto amfiteatre žiūrėti gladiatorių kovų. Per amžius valdytam daugybės vyriausybių, Pula miestas šiandien priklauso Kroatijai ir yra geriausiai žinomas dėl savo turtingumo romėnų griuvėsiais ir kultūriniu mišiniu.

Krka Nacionalinis Parkas - sikūręs centrinėje Delmatijoje, Kroatijoje, Krka nacionalinis parkas yra apsaugota vieta su įspūdingu natūraliu peizažu, laukine gamta ir istorinėmis vietovėmis. Esantis ties Krka upe, Sibinik-Knin apygardoje, nacionalinis parkas yra geriausiai žinomas dėl savo turimų ir saugojamų natūralių, nesuskaičiuojamų kroklių ir skaidrių, mėlynai žalių, natūraliai susidariusių, baiseinų.

Transportas ir susisiekimas:
Kroatija nemaža šalis, tad joje galima keliauti ir lėktuvais. Reisai tarp Zagrebo ir kitų miestų – Splito, Zadaro, Dubrovniko ir Pulos – vykdomi kasdien. Skrydis užtrunka kiek mažiau nei valandą.Populiariausias viešasis transportas Kroatijoje yra autobusai. Puikiai išvystytas tarpmiestinių autobusų tinklas. Tarp didesnių miestų kursuoja greitieji autobusai, kurių didžioji dalis geri ir patogūs. Bilietus galima nusipirkti stotyse arba internetu. Vasaros sezonu netgi rekomenduojama juos pirkti iš anksto. Taip būsite tikri, kad gausite vietą autobuse ir atvykus į stotį neteks laukti vėlesnio autobuso. Daugeliui maršrutų perkant bilietą pirmyn ir atgal suteikiama nuolaida. Tvarkaraščius ir bilietų kainas rasite internete. Miesto autobusų bilietus galima įsigyti stotyse ir spaudos kioskuose. Didesniuose miestuose galima įsigyti ir dienos ar kelių dienų bilietą, tinkantį visoms transporto rūšims.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Rūkytas sūris, autentiški nėriniai, tradiciniai papuošalai, Hvaro salos levandų aliejus, kroatiškas vynas, kroatiška rakija, alyvuogių aliejus, kaklaraištis (šioje šalyje jie buvo išrasti), kroatiško krištolo dirbiniai.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ