Kreta, Graikija

Kreta - Dievų sala.

Kodėl verta nuvykti?:
Sala visiems. Tinka ir nuo šurmulio norintiems pabėgti ir audringų vakarėlių ieškantiems poilsiautojams. 
Verta nuvykti dėl nepaprastos graikiškos virtuvės
Būtent Kretos sala dar yra laikoma dievų sala.
Tai- vieta, skirta pažinti amžinąją meilę. Todėl šią kryptį taip dažnai renkasi kaip povestuvinę kelionę.

ai – vieta, skirta patirti amžinąją meilę

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-istorijos/atostogos-graziojoje-kretoje-639-511306?psl=2&copied

Apie klimatą:
Kretos klimatas charakterizuojamas kaip švelnus vduržemio jūros klimatas. Čia žiemos švelnios ir lietingos, o vasaros karštos ir sausos, todėl idealiai tinka atostogoms. Gana didelį orų skirtumą galima pajausti apsistojus skirtingose salos vietose, pavyzdžiui rytinė Kretos dalis yra sausesnė ir šiltesnė nei vakarinė salos dalis (Chanijos regionas). Tai puikiai matyti ir iš augalijos, kadangi Chanijos gamta kur kas žalesnė ir gyvesnė nei į dykumą panašaus rytinio Sitijos regiono. Taip pat skirtumas yra ir tarp Kretos šiaurės bei pietų: šiaurėje yra vos vėsiau ir drėgniau nei pietuose. 

Lankytinos vietos Kretoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Balos Lagūna- Labiausiai fotografuojamas paplūdimys Kretoje. Pakeriantis savo laukiniu grožiu, mirguliuojančiais jūros mėlio atspalviais, po kojomis girgždančiu smulkiu smėliu ir rausvais potėpiais kranto liniją nudažančiomis kriauklelių duženomis. Neįmanoma likti abejingam tam grožiui, kuris atsiveria žvelgiant nuo Gramvousos pusiasalio, Imeri Gramvousos salos arba Tigani kyšulio.

 Samarijos tarpeklis-  Šis gamtos stebuklas – ilgiausias tarpeklis Europoje. Šį objektą galima išbandyti įveikti pėsčiomis. Einant tarpekliu galima grožėtis supančia gamta, prieiti siauriausią tarpeklio vietą, kuri siekia vos 3 metrus plotį ir yra vadinama Geležiniais vartais. Tiesa, tokia kelionė pėsčiomis gali užtrukti nemažai – tarpeklio takų ilgis siekia 16 kilometrų

Heraklionas - Tai gražus uostamiestis, kurio prieplaukoje puikuojasi ir modernūs keltai, ir žvejų valtelės. Jį sudaro dvi dalys. Naujoji dalis – su šiuolaikinėmis parduotuvėmis, parkais ir aikštėmis. Ir senamiestis – su venecijiečių fontanais, lodžija, turgumi, senomis ir šiuolaikinėmis gatvėmis.

Knoso rūmai- Mino kultūra laikoma pirmąja Europos civilizacija. Būtent Kretos salos Knoso rūmuose karaliavo legendinis karalius Minas. Anot legendos, Mino sūnus Minotauras buvo pusiau žmogus, pusiau bulius ir gyveno šių rūmų požemių labirinte. Nors iki šių dienų išlikę tik rūmų griuvėsiai, tačiau tai, be abejo, yra viena svarbiausių archeologinių vietovių Europoje. Archeologiniai radiniai, aptikti Knoso rūmuose, saugomi Herakliono archeologijos muziejuje.

Chanija- Kretos salos vakarinėje dalyje esanti
Chanija – tipiškas venecijiečių miestas, išsaugojęs viduramžių autentiką. Nepraleiskite progos pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, kuriose apstu suvenyrų pardavėjų. Šios siauros gatvelės, nedidelės bažnytėlės, elegantiški namai, dailus senasis uostas su švyturiu – visa tai yra venecijiečių palikimas, kurie čia viešpatavo 12-17 a. Uoste išlikusi ir turkiška Janisario mečetė.

Matala- Kretos salos pietinėje pakrantėje esanti Matala garsi įspūdinga smiltainio atodanga, kuri tarsi sūris su skylutėmis plyti smėlėtame paplūdimyje. Šioje atodangoje prieš kelis tūkstančius metų buvo laidojami romėnai, kapavietes iškertant uoloje. O septintajame dešimtmetyje Matala buvo pamėgta hipių. Iki šių dienų čia kasmet rengiamos hipių stovyklos.

Transportas ir susisiekimas:
Kretoje patogu keliauti autobusais. Autobusų tvarkaraščiai iškabinti visose autobusų stotyse ir autobusų stotelėse. Kadangi jie dažnai keičiasi, rekomenduojame nuolatos pasitikslinti išvykimo laikus. Tarp miestelių kursuoja žalios – geltonos spalvos autobusai, miestuose – žydros spalvos.Taksi paslaugos gana brangios, tačiau dėl kainos reikia derėtis. Taksi lengviausia surasti jų stotelėse, kurios visuomet būna kurortų centruose. Tarifai ~0,4 EUR už kilometrą mieste ir 0,6 EUR už miesto.Savo patogumui galite išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (35 – 170 EUR). Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 metų ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomodami automobilį gerai pagalvokite, nes šioje šalyje labai lengva įstrigti siaurų gatvelių labirintuose.Siaurose gatvelėse pamatysite daugybę zirzinčių motorolerių ar motociklų, kurie yra tikrai patogus pasirinkimas norint pajusti salos vėją ir pasižvalgyti po vietines gyvenvietes. Motorolerio nuomos kaina 1 parai kainuoja nuo 20 EUR. Keliautojai sako, kad asfaltas gan slidus, tad būkite atsargūs.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Alyvuogių aliejus – be abejo, lauktuvės Nr. 1. Ypač geras aliejus spaudžiamas Sitijos regione, Kretos vakarinėje dalyje. Jis švelnaus vaisinio skonio. Apelsinmedžių ir čiobrelių medus – nepakartojamo kvapo. Kalnų čiobreliai ir raudonėliai – pirkite kalnuos

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ