Korfu, Graikija

Korfu - tai Graikijai priklausanti sala, esanti šalia Jonijos jūros.

Kodėl verta nuvykti?:
Nuostabūs paplūdimiai, mažytės įlankėlės, švelnus klimatas, neskubus gyvenimo tempas  – tai žodžiai, geriausiai apibūdinantys Korfu salą.
Pasiilgote šilkinio balto smėlio, linguojančių palmių ir dangaus žydrumo šiltos jūros? Nebūtina skristi į Havajus, visą tai surasite ir Korfu saloje.
Korfu: žydinti paplūdimių sala.

Apie klimatą:
Žiemos sezono metu ir pirmąjį pavasario mėnesį dienomis oro temperatūra siekia apie +15 °C šilumos, drėgna. Lietingiausias metų mėnuo – lapkritis. Nuo balandžio Korfu saloje jau prasideda vasariški orai. Vasaros karštos (~ 31 °C), sausos, o ruduo šiltas, mažai lietingas ir tęsiasi iki lapkričio (~ 20 °C). Karščiausi mėnesiai – liepa ir rugpjūtis.

Lankytinos vietos Korfu: ką aplankyti ir pamatyti?:
Achileono rūmai – tai prabangi vila, kuri buvo pastatyta antrojoje XIX a. pusėje kaip vasaros rezidencija Austrijos imperatorienei Elžbietai. Šie puošnūs rūmai gali pasigirti dailiais paveikslais, freskomis bei grakščiomis skulptūromis. Nuo čia esančių nuostabių sodų galima pasigrožėti pagrindinio Korfu miesto vaizdais.

Senamiestis – tai istorinė Korfu miesto vieta, nusagstyta mielų ir siaurų gatvelių. Čia galima paklaidžioti ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais arba aplankyti mažytes parduotuvėles, kuriose rasite rankų darbų papuošalus, alyvuogių aliejaus muilą, odos gaminius, keramikos dirbinių ir kitų vietinių gėrybių.
Aggelokastro – viena reikšmingiausių Bizantijos pilių Graikijoje, įkurta ant aukščiausios salos viršukalnės, šiaurės vakarinėje Korfu dalyje. Pirmoji pilis šioje vietoje pastatyta XIII amžiuje, tačiau statinys, kuris matomas šiandien datuojamas XVIII-XIX amžiumi. Jame galima apžiūrėti du didelius vandens rezervuarus ir kelias bažnyčias, kurių viena įrengta urve. Čia būdami taip pat galėsite grožėtis įspūdingais panoraminiais vaizdais.|


Korfu vandens parkas - įkurtas salos viduryje, šalia Agios Ioannis kaimelio. 75 tūkst. kv. m. ploto parke įrengta daugybė atrakcionų, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms. „Juodoji skylė“, „Pašėlusi upė“, „Tingi upė“, „Kamikadzė“ – tai tik keletas atrakcionų, kuriuose galėsite išbandyti savo jėgas. Smagaus laisvalaikio praleidimui taip pat įrengti baseinai, barai, restoranas. Vandens parkas atidarytas nuo gegužės iki spalio mėnesio. Kelionė autobusu iš Korfu miesto trunka vos 20 minučių.

Benitses – imperatoriškas pasirinkimas. Nuo Korfu miesto nutolęs apie 12 km, o nuo oro uosto – ~ 9 km. Gražus, vaizdingas pajūrio kaimas su painiomis, siauromis gatvelėmis. Čia yra romėnų pirtis. Vietinis maistas labai puikus. Paplūdimys ilgas ir akmenuotas. Yra gultai ir skėčiai bei vandens sporto pramogos. Tai iš ties buvo imperatoriaus Vilhelmo mėgstamiausia vieta.

Issos – dykumos vaizdą primenantis paplūdimys, nutolęs apie kelis kilometrus į šiaurę nuo Korission ežero. Tai auksinio smėlio paplūdimys su seklia pakrante ir žalsvai mėlynu vandeniu. Pietinėje dalyje yra uostas ir keletas tavernų.

Transportas ir susisiekimas:
Korfu važinėja dviejų tipų autobusai: žalieji ir mėlynieji. Pirmieji kursuoja po Korfų miestą ir jo apylinkes, o antrieji – po visą salą. Jie yra patogūs ir punktualūs. Taksi čia taip pat puikus pasirinkimas, jų itin daug, o atstumai nedideli. Jei nuspręsite išsinuomoti automobilį, patartina jį rezervuoti iš anksto internetu. Saloje keliai siauri, tad geriau nesirinkti didelių mašinų. Korfu mieste taip pat veikia dviračių dalinimosi paslauga. Pažinti salą ant dviejų ratų – puikus ir daug įspūdžių atnešiantis pasirinkimas.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Saloje auga daugybė alyvmedžių, tad alyvuogės ir jų gaminiai puikiai tiks lauktuvėms artimiesiems. Sūris, vynas, buteliukas ouzo, siuviniai ir tekstilės gaminiai, iš alyvmedžio medienos pagaminti suvenyrai ar indai, papuošalai ir keraminiai dirbiniai. .

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ