Kopenhaga, Danija

Kopenhaga- viena seniausių Europos sostinių.

Kodėl verta nuvykti?:
Pasižymi karališka architektūra.
Vienas didžiausių miestiečių laimės šaltinių – natūrali gamta.
Kopenhaga yra vienas palankiausių dviratininkams miestų pasaulyje.

Apie klimatą:
Kopenhaga yra jūrinio klimato zonoje, ribojasi su drėgnu žemyniniu klimatu. Kadangi miestas yra Atlanto žemo slėgio sistemos kelyje, Kopenhaga išgyvena nestabilumą ir besikeičiančias oro sąlygas. Krituliai yra vidutiniai ištisus metus. Snigimas įvyksta daugiausia nuo gruodžio pabaigos iki kovo mėnesio pradžios, bet sniego danga retai išlieka ilgai. Lietus sausį ir vasarį yra taip pat įprastas, kaip sniegas, ir šiais dviem žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra yra arti užšalimo taško. Vasarą Kopenhagoje temperatūra svyruoja tarp 13-20 laipsnių, o žiemą tarp -2 ir +2.

Lankytinos vietos Kopenhagoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Kristianija- Gana įdomus ir netradicinis miestas mieste. Atėję liksite nustebę, tačiau, jei keliausite su mažais vaikais, čia lankytis nepatariame.

Mažoji undinėlė - Tai, ko gero, labiausiai turistus traukiantis objektas Kopenhagoje. Mažoji undinėlė, arba Den Lille Havfrue, kaip ji vadinama daniškai, yra bronzos ir granito skulptūra, vaiduojanti Hanso Christiano Anderseno pasakos veikėją. Skulptūrą galite rasti Langelinie pasivaikščiojimų take maždaug 1,7 km nuo Kopenhagos senamiesčio. Jei norėsite pasivaikščioti aplink, būtinai praeikite pro netoliese esančius Amalienborgo karališkuosius rūmus, Kastellet tvirtovę ir „Mærsk” būstinę.

„Tivoli” parkas- pramogų parkas, įsikūręs pačiame Kopenhagos centre. Tai nėra įprastas pramogų parkas: be gausybės įvairių atrakcionų, čia rasite daug žymių restoranų, parduotuvėlių, kuriuose galite įsigyti visko: nuo skrudintų riešutų iki namų dekoracijų. Parke taip pat gausu žalių plotų su nuostabiomis gėlėmis ir medžiais. „Tivoli” atidarytas 1843 metais – tai antras pagal senumą pramogų parkas pasaulyje.

Nyhavn – prieplauka su spalvingais namais ir restoranais abipus jos. Valandą trunkantis paplukdymas turistiniu laivu su gidu kainuoja 75 kronas vienam (~10 eurų). Gidas apie miestą pasakoja trijomis kalbomis – danų, anglų ir italų. Šis turas tinka trumpai viešintiems turistams, nes apeiti visas pakrantes užtrunka nemažai laiko, o plaukiant apžiūrėsite prie vandens esančią Kopenhagos dalį ir sužinosite daug informacijos iš gido. 

Transportas ir susisiekimas:
Metro įkurtas tiesiai virš trečiojo terminalo. Jaudintis, kad įsėsi į ne tuo maršrutu važiuojantį metro nereikės. Visi jie nugabens tave ta pačia kryptimi (iš M2 iki Vanløse stoties). Traukiniai kursuoja kas 4-6 minutes visą dieną. Naktį gali tekti palaukti 15-20 minučių. Iš oro uosto į Nørreport stotį nukeliausi per 13 minučių. Bilietus gali nusipirkti metro stotyje 3-iame terminale. Automatai priima tik monetas ir populiariausias kreditines korteles. Įsėdęs į 5C autobusą, nukeliausi tiesiai į Kopenhagos centrinę stotį, centrinę miesto aikštę, Nørreport ar kitas stotis. Nuo oro uosto iki centrinės stoties nuvyksi per 30-35 minutes. Autobusas Nr. 888 nuveš tave tiesiai į Arhusą. Autobusai dienomis kursuoja kas 10 minučių, o naktimis – gerokai rečiau. Bilietus gali nusipirkti automatuose 3–iajame terminale arba tiesiai iš vairuotojo. Turėk omenyje, kad jie priima tik monetas. Taip pat pervežimą galite įsigyti pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Lauktuvių rekomenduojame parvežti flodeboller saldainių, lego, magnetukų su garsiąją undine.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ