Izraelis

 Izraelis-  tai dievų ir pranašų žemė.

Kodėl verta nuvykti?:
Ši vieta tinka tiems, kas nori atgauti jėgas ir pasitaisyti sveikatą.
Pasivaikščioti po Jaruzalės senamiestį, nes būtent čia gimė viena didžiausia pasaulio realigijų.
Tai vieta, kur turėtų keliauti nardymo ir žūklės megėjai.
Naktinio gyvenimo megėjai čia atras visko ko tik gali panorėti.

Apie klimatą:
Izraelyje būdingos ilgos sausos ir karštos vasaros. Keliauti čia labiausiai patartina nuo gegužės iki rugsėjo, kai kritulių beveik nepasitaiko, o temperatūra Negyvojoje jūroje siekia 31 laipsnį šilumos. Šalčiausias mėnuo – sausis (5–12°C), karščiausias – rugpjūtis (18–38°C). Nors Izraelis ir nėra didelė šalis, tačiau ji išsidėsčiosi net per 4 klimato juostas.

Lankytinos vietos Izraelyje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Negyvoji jūra- tikras Izraelio simbolis. Sūrus šio telkinio vanduo ne tik išlaiko žmones ant jūros paviršiaus, bet ir gydo nuo įvairiausių ligų. Labai sveika išsitepti Negyvosios jūros purvu.

Betliejus- Betliejus kiekvienam krikščioniui žinomas kaip Jėzaus gimimo vieta. Šventoji šeima nerado vietos kur prisiglausti, tad prasidėjus gimdymui pasinaudojo urvu, į kurį per lietų būdavo suvaromi gyvuliai. Ten buvo ir ėdžios, į kurias buvo paguldytas Jėzus. Vedami Betliejaus žvaigždės trys išminčiai atvyko pagarbinti gimusio Kūdikėlio. Svarbiausias Betliejaus pastatas – Kristaus Gimimo bazilika.
Nazaretas- Miestas Izraelyje, Šiaurės apskrities sostinė ir didžiausias miestas. Nazaretas taip pat yra laikomas Izraelio arabų sostine, kurie sudaro absoliučią daugumą miesto gyventojų. Miestas išsidėstęs Nazareto kalvų grandinėje nuo 320 m. iki 490 m. virš jūros lygio, 25 km į vakarus nuo Galilėjos ežero. Pasak krikščionių Evangeliją, Nazarete yra gyvenęs Jėzus Kristus (kartais vadinamas Nazariečiu), tačiau esama prieštaringų nuomonių ir pasisakymų. Kaip ten bebūtų tai vaizdinga vietovė su daugybe kultūrinio, religinio bei architektūrinio paveldo.
Bahajų sodas- Trečiojo pagal dydį Izraelio miesto Haifos vizitinė kortelė – Bahajų sodai. Teigiama, kad Bahajų sodai, kuriuos sudaro 19 terasų, yra viena lankomiausių vietų Artimuosiuose Rytuose. Šiuose soduose kasmet apsilanko apie pusė milijono žmonių. Prieš porą metų Bahajų sodai su šventyklomis buvo įtraukti į UNESCO saugomų vietovių sąrašą.


Jeruzalė – šventas miestas, kuriame gimė viena didžiausių pasaulio religijų. Čia sau įdomių dalykų ras ir krikščionys, ir Artimųjų Rytų istorijos, politikos, kultūros, architektūros mėgėjai.

Transportas ir susisiekimas:
Oro uostas įsikūręs prie magistralės Tel Avivas – Jeruzalė, taigi, tarp miestų reguliariai važiuoja autobusai. Čia yra ir geležinkelio stotis. Traukiniu vykti į Tel Avivą patogu, nes miestas yra vienas didžiausių geležinkelio transporto mazgų Artimuosiuose Rytuose. Izraelis nėra didelė šalis, tad pasiekti norimas vietoves nėra sudėtinga. Gerai išvystyta visuomeninio transporto sistema, tad keliauti galima autobusais. Autobusai išvyksta iš stočių griežtai pagal grafiką. Bilietus autobusu galima įsigyti autobusų stotyje arba pas vairuotojus. Perkant bilietą pirmyn ir atgal iš karto mokama 20% mažiau. Populiarūs ir traukiniai (geležinkelių ilgis yra apie 600 km).

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Iš Izraelio įprasta parvežti produktų, pagamintų iš Negyvosios jūros mineralų, suvenyrų religijos tematika. Beje, Izraelyje nepriimtina derėtis – tai priimtina tik keliuose arabų turguose. Daugelį prekių turistai gali įsigyti be PVM mokesčio. Be to, perkant Turizmo ministerijos ženklu pažymėtose parduotuvėse (ypač juvelyrinių dirbinių ir prabangos prekių), PVM mokestį galima susigrąžinti.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ