Islandija

Islandija - tai šalis, kur išnyksta riba tarp laukinės gamtos ir žmogaus.

Kodėl verta nuvykti?:
Atlanto vandenyno skalaujama Islandija garsėja aktyviais ugnikalniais, ledynais, geizeriais bei karštosiomis versmėmis.
Tokio kraštovaizdžio, kurį galima išvysti Islandijoje, sunku rasti bet kokioje kitoje pasaulio vietoje. O svarbiausiai, kad ledynai, ugnikalniai, sustingusios lavos upės, kriokliai, juodo smėlio pakrantės, spalvoti kalnai, uolos, geizeriai ir žaliuojančios lygumos lankytojams yra nemokami.
Islandija žavi bet kuriuo sezonu, nes ji suteikia jums išskitinės kelionių patirties, skirtingai nuo bet kurios kitos planetos vietos.

Apie klimatą:
Geriausia keliauti į Islandiją rugpjūčio pradžioje. Nepaisant šalies pavadinimo, Islandijoje žiemos labai švelnios, o klimatas permainingas. Vietiniai dažnai juokauja: „jei jums nepatinka oras, palaukite penkias minutes“. Vasaros čia kur kas šaltesnės nei kitose toje pačioje geografinėje platumoje esančiose šalyse. Vasarą oro temperatūra svyruoja nuo 10 iki 15 °C, o kartais būna aukštesnė nei 20 °C. Oficialiai žiema Islandijoje prasideda spalio viduryje ir baigiasi balandžio viduryje, o neoficialiai sniego galima surasti kiaurus metus, nors nuo birželio vidurio iki rugsėjo galo dėl sniego uždarytų kelių neturėtų būti. Šiaurės pašvaistės Islandijos danguje pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jei tik dangus giedras.

Lankytinos vietos Islandijoje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Geizeriai - susidaro tik keliose pasaulio vietose, todėl atvykus į Islandiją juos pamatyti būtina. Jie pakeri savo galia, atima žadą ir priverčia juos įsimylėti – tai nuostabus reiškinys! Strokkur geizeris Islandijoje išsiveržia bent kartą per 10 min.

Žydroji lagūna - vienas populiariausių lankytinų objektų Islandijos saloje. Tai salos pietvakariuose tyvuliuojantis mėlynai žalio vandens ežeras, kurį maitina geoterminiai šaltiniai. Yra pastebėta, kad šiame vandenyje gausu druskų, sieros, silicio dioksido, dumblių bei kitų mineralų, kurie ypač naudingi mūsų odai. Vandens temperatūra ežere visais metų laikais yra 37-39 laipsnių šilumos.

Jokulsarlon lagūna - vatnajokulio nacionalinio parke telkšanti Jokulsarlon lagūna yra ledyninės kilmės ežeras, susiformavęs atsitraukus ledynui. Ši lankytina vieta turistų būrius traukia įspūdingu kraštovaizdžiu: aplink baltuojančiomis kalnų viršūnėmis bei iš vandens kyšančiais nuo ledynų atskilusiais luitais.

Dettifoss krioklys - 100 metrų pločio ir 45 metrų ilgio Dettifoss krioklys tūno šiaurės rytinėje Islandijos dalyje esančiame Vatnajokull nacionaliniame parke. Tai galingiausias krioklys Europoje. Jo vandens srovė yra apie 200 kubinių metrų per sekundę.

Myvatno ežeras - yra šiaurinėje Islandijos dalyje, netoli Akureirio miesto ir Kraflos ugnikalnio. Šiose vietose dažnai vyksta žemės drebėjimai, galima išvysti daugybę ugnikalnių, pseudokraterių. Myvatno ežeras susiformavo išsiveržus vienam iš ugnikalnių, o jo pakrantes papuošė įvairiausių formų skulptūros iš sustingusios lavos. Netoli Myvatno, Dimuborgire plyti lavos laukai ir gamtos suformuoti labirintai.

Glymuro krioklys - aukščiausias krioklys Islandijoje. Vakarinėje šalies dalyje, greta Hvalfjordur fiordo, esančio krioklio aukštis siekia 196 m. Krioklio vanduo krenta į kalnų tarpeklį. Krioklį galima pasiekti iš nedidelio Botnsa kaimelio, pavadinto pagal to paties pavadinimo upę.

Vatnajokulio nacionalinis parkas - didžiausias ledynas Europoje. Jis yra toks didžiulis, kad jame yra apie 14 proc. Šalies. Padalintas į keturias atskirai valdomas teritorijas, dažniausiai lankomas parkas yra pietinė Skaftafell teritorija, kur trasos veda ties melsvo atspalvio ledynus ir krioklius. Nuotykių megėjai gali lipti Vatnajokulio ledynu arba ištirti ilgą vulkaninių kraterių, vadinamų “Lakagigar”, ratą. Parkas turi daugybę lengvai prieinamų pramogų, įskaitant galingą Detifoso krioklį, garsų didžiuliu vandens kiekiu.
 

Transportas ir susisiekimas:
Islandijai pažinti tinkamiausia priemonė. Automobilio nuomos kaina yra apie 12 000 ISK/parai. Nusprendę
išsinuomoti mašiną Islandijoje, tuo turėtumėte pasirūpinti gerokai iš anksto. Mašinų paklausa čia didžiulė. Islandijoje daugelis autobusų vairuotojų neduoda grąžos. Vieno bilietėlio kaina apie 350 ISK, 1 ir 3 dienų bilieto kaina nuo 700 iki 1700 ISK. Sumokėję vairuotojui jūs negausite bilietėlio, nebent paprašysite. Toks bilietėlis galios 75 min. kituose autobusuose. Be to, labai nedaug maršrutų vykdomi tą pačią dieną, todėl tam tikros jungtys tą pačią dieną retai kada įmanomos. Pavyzdžiui, neįmanoma per vieną dieną pasiekti Reikjaviką nuo Seyðisfjörður autobusu.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Islandijoje daug mažų amatų parduotuvėlių, kur galima įsigyti rankų darbo muzikos instrumentų, stiklo, porceliano gaminių bei papuošalų. Čia suvenyrų lauktuvėms tikrai išsirinks kiekvienas. Ko gero, geriausia dovana – Islandijos gaminiai iš vilnos. Jie labai minkšti, švelnūs ir, svarbiausia, šilti. Taip pat galima įsigyti vietinių atlikėjų CD (Eberg, Hera, Retro Stefson, FM Belfast, Worm is Green, Múm, Singapore Sling ir Bellatrix). CD čia kainuoja ~ 1500-2000 ISK.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ