Fuerteventūra, Ispanija, Kanarų salos

Fuerteventūra – tikras Kanarų salų pasididžiavimas.

Kodėl verta nuvykti?:
Sala laikoma pačia karščiausia ir sausiausia Kanarų salyno sala, savo svečius lepinanti net 320 saulėtų dienų per metus, o per dieną saulė šviečia net 11 valandų.
Fuerteventūros sala ypatingai vilioja vandens sporto mėgėjus – nuostabūs paplūdimiai, stiprus vėjas, pakankamai šiltas Atlanto vandenynas
Unikalus lavos ir stiprių vėjų suformuotas kraštovaizdis, švelnus klimatas, lagūnos ir didelės bangos į Fuerteventūrą sutraukia vandens sporto mėgėjus, šeimas su mažais vaikais, privatumą vertinančias poras ir senjorus, ieškančius ramaus poilsio ir saulės spindulių.
Fuerteventūra labiausiai mėgstama dėl savo pusantro šimto paplūdimių.
Nuolat šviečianti saulė, maža lietaus tikimybė ir puikus klimatas – Fuerteventūroje galima ilsėtis ištisus metus!
Apie klimatą:
Klimatas čia idealus: žiemą temperatūra retai nukrenta žemiau 18 laipsnių, o vasarą pasiekia maždaug 32 laipsnius.


Lankytinos vietos Fuerteventūroje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Parque Natural de Corralejo - tai platus parkas, kuriame daugybė smėlio kopų, jis tęsiasi nuo pat Puerto Remedio iki La Salina paplūdimių. Išsiskiriantis objektas tarp nuolatos besitęsiančių baltų kopų – Los Apartaderos ir Roja kalnai. Parke saugomos įvairios nykstančios faunos rūšys – paukščiai, ropliai ir bestuburiai. Netoli parko yra viešojo transporto autobusų stotelės. Ruošiantis eiti į parką patartina pasiimti daug vandens.

“7-ių salų” banglenčių sporto mokykla - mokykla veda specialius kursus norintiems išmokti ir jau bandžiusiems banglenčių sportą. Individualūs kursai vyksta apie 3.5 valandos, geriausia tai, jog instruktoriai nepasilieka ant smėlio žiūrėti kaip jums sekasi, o plaukia su jumis kartu! Taip užtikrinamas ne tik jūsų saugumas, bet ir geriausios mokymosi sąlygos. Užsisakius banglenčių sporto kursus bus pasirūpinta jūsų atvežimu į paplūdimį ir atgal į viešbutį, visu reikalingu inventoriumi, kasdienėmis 3.5 valandų pamokomis ir draudimu.

„Deep Blue“ nardymo centras - veikiantis daugiau kaip trisdešimt metų, siūlo profesionalius nardymo kursus suaugusiems ir vaikams, taip pat ypatingų poreikių ir neįgaliems žmonėms. Nardymo centras („Deep Blue“ jų turi du) įsikūręs 12 kilometrų nuo sostinės Puerto del Rosario, pakrantėje, todėl nardytojai ir kursų dalyviai gali patogiai nuvykti į nardymo vietas centro laivais. Siūlomi nardymo kursai tinka visai šeimai, ekskursija trunka beveik 1.5 valandos. Skelbiamos tokios kainos: 1-5 nardymai 34 €, 6-8 nardymai 31 €, 9-12 nardymai 28 €, >13 nardymų 26 €. Nardymo reikmenų rinkinys (šį mokestį tenka mokėti perkant 8 nardymus ir daugiau) 11 €. Nardymo mokykla siūlo daugybę papildomų kursų, gali sudaryti kursą pagal specialius poreikius ir pageidavimus.

Zoologijos ir botanikos sodas “Oasis Park” - įsikūręs Fuerteventūros pietuose (La Lajita). Jame savo vietą atradę daugiau kaip 200 rūšių paukščių, begemotų, žirafų, paukščių, laukinių ožkų ir kitų gyvūnų. Užsukę čia išvysite rengiamus specialius jūrų liūtų, papūgų, roplių ir plėšriųjų paukščių pasirodymus. Zoologijos sodas sujungtas su botanikos sodu, kuriame gausu egzotinių augalų, palmių, kaktusų bei daugeliu kitos augmenijos. Kupranugarių safaris – viena iš įdomiausių pramogų. Kupranugarių čia tikra gausybė, tad puiki proga ne tik į juos pasižiūrėti, bet ir pajodinėti.

La Lajita – nedidelis žvejų miestelis, kuriame be puikių žuvų restoranų ir barų yra nedidelis (780 tūkst.kv.m.), bet nuostabiai sutvarkytas zoologijos ir botanikos sodas. Parke Jūsų lauks žirafos, begemotai ir daugiau kaip 200 rūšių paukščių. Botanikos sode galima pasigrožėti egzotiškais medžiais ir gėlėmis. O patys įdomiausi – specialūs jūrų liūtų,papūgų, roplių, paukščių, pasirodymai.

Druskos muziejus - ten, kur jūra susitinka su pakrante, gimsta druska. Ta pati, kurią laikome savo virtuvėje. O apie tai, kaip ji iškasama ir kas su ja nutinka, kol ji galiausiai atsiduria ant pietų stalo, pasakojama Druskos muziejuje, Museo de la Sal. Muziejus įsikūręs Las Salino mieste, kuriame druska buvo išgaunama dar iki atvykstant pirmiesiems kolonistams, vėliau šį darbą perėmė atvykę ispanai. O šiuo metu ten galima ne tik sužinoti apie druskos svarbą mūsų organizmui, bet ir įsigyti vietinės gamybos druskos.

Ajuj - vakarinėje salos dalyje esantis miestelis su juodo smėlio paplūdimiais ir milžiniško dydžio uolomis. Palei uolas padarytas nemokamas pažintinis takas, kurio pabaigoje pasiekiama milžiniško dydžio uola, nuostabus jausmas, kai gali pamatyti vandenyno galybę ir ošimą bandant įveikti jam kelią pastojusias uolas.

Transportas ir susisiekimas:
pagrindinius salos miestus jungia pigus ir patogus autobusų tinklas. Kadangi atstumai nedideli, kelionė neturėtų prailgti. Saloje kursuoja ir taksi. Visgi labiausiai paplitęs būdas keliauti po salą yra nuomotas automobilis. Fuerteventūroje veikia gausybė nuomos agentūrų, tad lengvai išsirinksite jus labiausiai tenkinančią kainą ir automobilio modelį. Rekomenduojama automobilį rezervuoti internetu iš anksto. Taip galėsite šiek tiek sutaupyti. Jei nesate tikri, ar norėsite keliauti savarankiškai, galėsite išsinuomoti automobilį ir atvykę į vietą. Fuerteventūroje nemažai atokių gamtos kampelių, kurių be automobilio pasiekti neįmanoma. Tad šis pasirinkimas yra idealus norintiems maksimaliai išnaudoti savo atostogų laiką.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Ožkos sūris, vietinių vadinamas queso Majorero, pagardintas alyvuogių aliejumi, paprika, kukurūzais ar kviečiais – puiki lauktuvė namams.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ