Florencija, Italija

Florencija – vienas gražiausių ir seniausių miestų Italijoje, kuris sukaupęs didelę meno palikimo dalį.

Kodėl verta nuvykti?:
Visas Florencijos senamiestis – tai muziejus po atviru dangumi.
Florencijos senamiestis 1982 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, mieste gyveno ir kūrė tokie žinomi menininkai kaip Džotas, Mikelandželas, Leonardas da Vinči, Dantė, Rafaelis, Džovanis Bokačas, todėl dėl jo didybės ir grožio abejonių kilti neturėtų.
Turistus vilioja įspūdingi miesto statiniai bei puošnūs muziejai, saugantys garsiausių menininkų šedevrus.
Florenciją galima vadinti tikru Italijos pasididžiavimu, kuris kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio, kurie noriai žavisi šio miesto didybe, elegancija ir kultūra.
Apie klimatą:
Florencija priklauso Toskanos regionui, kuriame, priklausomai nuo metų laiko, skiriasi ir klimatas.
Pavasaris. Pavasaris Toskanoje laikomas neprognozuojamu – kartais temperatūra kovo mėnesį gali pakilti iki +20°C, o kartais – vos kelis laipsniai virš nulio. Nepaisant nemažo kritulių kiekio, balandžio pabaiga ir gegužė – puikūs mėnesiai keliauti po Toskaną ir grožėtis žaliuojančia gamta.
Vasara. Birželio pabaigoje Toskanoje prasideda karštasis ir sausasis periodas, trunkantis iki rugsėjo vidurio, o kartais ir iki pat spalio mėnesio. Vasarą Toskanos miestuose karšta – vidutiniškai +30°C, karščiausiomis liepos mėnesio dienomis temperatūra gali siekti ir +40°C. Pajūryje klimatas švelnesnis, o kalnuotos vietovės džiugina gaivesniu oru net ir karščiausią vasarą. Taip tinkamas metas aplankyti Toskaną.
Ruduo. Iki spalio vidurio Toskanoje galima mėgauti švelniu rudenišku oru, vėliau prasideda lietingiausias metų periodas (vidurio Toskanoje lyja apie 80 dienų per metus, kalnuotose vietovėse iki 120, o pietinėje regiono dalyje tik 60 dienų). Temperatūra nukrenta vidutiniškai iki +15°C, nepaisant to, gali pasitaikyti ypač šiltų dienų spalį, tad tai – puikus metas kelionėms.
Žiema. Šaltasis periodas Toskanoje prasideda gruodžio mėnesį ir trunka iki vasario pabaigos. Šiuo metų laiku Toskanoje drėgna, pučia stiprūs ir šalti vėjai.

Lankytinos vietos Florencijoje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Duomo (Santa Maria del Fiore Katedra) - nors beveik visų žymiausių Florencijos bažnyčių lankymas yra mokamas, tikras siurprizas yra tai, kad pačią gražiausią ir svarbiausią bažnyčią galite apžiūrėti visiškai nemokamai. Nepamirškite įeiti į vidų! Ir tegul negązdina didelė eilė prie įėjimo- stovėsite neilgai. Deja, ryte Katedra atsidaro tik 10.00, o ir užsidaro gana anksti (16.00 ar 17.00 priklausomai nuo sezono). Jei bus mišios, rekomenduoju padalyvauti. Tai viena iš susikaupimui ir maldai tinkamiausių vietų visoje Italijoje. Kukli Interjero elegancija tai tik pabrėžia.

Ponte Vecchio – senasis Tiltas. Tai pats žymiausias Europoje tiltas. Istorine prasme šio tilto pastatymas buvo tikra architektūros naujove, net revoliucija. Tiltas, kaip gatvės tąsa. Tiltas kaip turgavietė. Tiltas, apstatytas įvairiais pastatais. Ir nenukrito! Visi stebėjosi, visoje Europoje bandė imituoti! Šiuo metu čia susitelkusios juvelyrų parduotuvėlės, todėl tiltą dar vadina “Auksiniu“. Sakoma: “ Senasis tiltas- moterų rojus, vyrų pragaras.“

Boboli sodai - sodus XVI amžiuje įkūrė turtinga Medičių šeima. Prabėgus šimtmečiui teritorija plėtėsi, buvo atlikti restruktūrizavimo darbai, po kurių sodai tapo tikru muziejumi po atviru dangumi. Gražiai apželdintame parke čiurlena fontanai, pastatyta daugybė skulptūrų. Į sodą galima patekti pro keletą įėjimų, tačiau populiariausi – Piazza dei Pitti ir Piazzale della Porta Romana. Įėjimas į sodus – mokamas. Yra galimybė nusipirkti jungtinį bilietą, su kuriuo aplankoma ne tik Boboli sodai, bet ir šalia esantys Piti rūmai.

Mikelandželo aikštė (Piazzale Michelangelo) - tai didelė pesčiųjų aikštė, nuo kurios atsiveria stulbinantys vaizdai į Florencijos miestą ir Toskanos kalvas. Ji suprojektuota 1860 metais vietinio architekto ir dedikuota italų renesanso dailininkui, skulptoriui, architektui ir poetui Mikelandželui Bounaročiui. Aikštės centre puikuojasi garsiausia šio menininko sukurta bronzinė „Dovydo“ statulos kopija, kurios originalą galima pamatyti „Akademijos galerijoje“ (Gallerie dell’Accademia)

Signoria aikštė, Vechio rūmai (Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio) - nuo XIV a. Signoria yra visuomeninio gyvenimo centrinė aikštė, kurioje stovi įspūdingas Neptūno fontanas, bei Vechio rūmai (Palazzo Vecchio). Šalia esančių Vechio rūmų varpas kviesdavo miestelėnus susirinkti esant ypatingoms progoms. Įėjimą į rūmus puošia žymioji Mikelandželo skulptūra „Dovydas“.

Galleria degli Uffizi – Uficių galerija – vienas žymiausių pasaulio muziejų, saugantis įspūdingą paveikslų kolekciją. Čia galima pamatyti ne tik Giotto, Simone Martini, Piero della Francesca, Beato Angelico, Filippo Lippi, Mantegna, Correggio darbus, bet ir kvapą gniaužiančius Leonardo da Vinci, Raffaello, Michelangelo, Caravaggio ir Botticelli šedevrus. Milžiniškoje Uficių kolekcijoje galima rasti ir kitų Europos menininkų: Dürer, Rembrandt, Rubens. Muziejus įsikūręs XVI a. antrojoje pusėje G. Vasari projektuotame biurų pastate (it. uffizi – ofisai), kurio užsakovu buvo Cosimo I de Medici, o biuruose dirbo Toskanos didžiosios kunigaikštytės valdymo organai.

Transportas ir susisiekimas:
Florencija - nedidelis miestas, tad visas lankytinas vietas galima pasiekti pėsčiomis. Tačiau viešasis transportas Florencijoje gana plačiai naudojamas ir patogiai išplėtotas. Galima keliauti autobusais. Kelionei autobusu būtina nusipirkti bilietą, juos parduoda įvairūs laikraščių pardavėjai, nedidelės parduotuvėlės. 90 minučių bilietas kainuoja apie 1,2 €. Bilietus įlipus būtina pažymėti, kitu atvejus įlipus kontrolei ir parodžius nepažymėtą bilietą, galima gauti nemažą baudą. Visai neseniai Florencijoje atsirado ir tramvajus. Šiuo metu yra tiesiamos dar dvi tramvajaus trasos, tad kelionė juo gali būti ilgesnė nei autobusu. Jeigu norite aplankyti aplinkinius miestus - keliaukite traukiniu. Bilietai nėra brangūs, o arti esančius miestus galima pasiekti labai greitai. Jeigu planuojate lankyti muziejus, įsigykite Florencijos kortelę "Firenze Card". Ji ne tik suteikia teisę patekti į muziejus, bet ir teisę 72 valandas nuo jos aktyvavimo važinėti viešuoju transportu.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Ieškantiems lauktuvių ar įdomių pirkinių, siūlome apsilankyti Street Doing parduotuvėlėje, prekiaujančiame retais vintažiniais daiktais. Ją rasite miesto centre. Čia turėsite paplušėti ir pasikapstyti daiktų galybėje, tačiau po to galėsite savo apdovanoti tokiomis retenybėmis kaip Prada ar Chanel bateliai vos už kelis eurus, Fendi rankinės ar Yves Saint Laurent kaklaraištis. Čia pat yra ir papuošalai bei aksesuarai. Tačiau jei ir neplanuojate ko nors pirkti, vis vein verta užsukti. Parduotuvė įsikūrusi XVI a. pastate, joje jauku ir išties įdomu.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ