Edinburgas, Škotija

Edinburgas- Itin svarbus prekybos ir finansų centras.

Kodėl verta nuvykti?:
Tai gimtinė ne vieno garsaus mąstytojo, rašytojo, mokslininko ar net personažo.
Miestas pelnytai galinti didžiuotis ne tik ypatingu grožiu, bet ir didžiuliu kultūriniu bei moksliniu paveldu.
Edinburgas - į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašyta Škotijos žemių sostinė

Apie klimatą:
Vasarą Lietuvoje šilčiau nei šiame mieste- čia vasara vėsi. Geriausias laikas aplankyti Škotiją- pavasaris arba ruduo, kai Lietuvoje dar šaltoka, o Edinburge bus bent dešimčia laipsnių šilčiau.

Lankytinos vietos Edinburge: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Edinburgo pilis- Pastatyta ant ugnikalnio iš akmens, žvelgiant iš tolo ji gali drąsiai pretenduoti į Hario Poterio filmą. Pastatyta dar XIV amžiuje, iki pat XX amžiaus pradžios ši pilis buvo vienas svarbiausių gynybinių centrų. Šiandien čia kariuomenė ir liko, tačiau ji atlieka daugiau reprezentacines funkcijas. Edinburgo pilis yra antras pagal turistų lankomumą objektas Škotijoje.

Karališkoji mylia - tai viena žymiausių Edinburgo gatvių, kuri tęsiasi nuo miesto pilies iki Škotijos parlamento. Senamiestyje esanti gatvė žavi akmeniniais pastatais, Sent Džailso gotikine katedra, čia daug turistams skirtų atrakcijų. Aplink Karališkąją mylią išsidėstęs visas Edinburgo senamiestis, įtrauktas UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kaltono kalva – viena pagrindinių iš septynių Edinburgo kalvų miesto centre. Tai vienas iš puikių objektų pasižvalgymui. Nuo Kaltono kalvos atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis. Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas (jo lankymas kainuoja), pastatytas britų admirolo garbei.

Edinburgo karališkasis botanikos sodas - už 15 min. kelio pėsčiomis į šiaurę nuo miesto centro esantis Edinburgo karališkasis botanikos sodas yra antras pagal senumą botanikos sodas Jungtinėje Karalystėje, įkurtas 1670 m. škotų gydytojų Robert Sibbald (1641–1722) ir Andrew Balfour (1630–1694). Pagrindinė šio sodo paskirtis buvo vaistinių augalų ištyrimas bei būsimų gydytojų mokymai. Botanikos sodas užima 28 ha plotą. Jame auginama apie 13 300 augalų rūšių, arba maždaug 4 proc. viso pasaulio augalų rūšių.

Apsilankymas tikrame škotiškame bare- Šiandien beveik niekur nebeliko „tikrų“ barų, turinčių ilgametes tradicijas. Jeigu norite apsilankyti pub‘e, kuriame kiekvienas lankytojas privalo gerbti jo tradicijas arba išeiti, Jums būtinai reikia užsukti į „Sheep Heid Inn“, kuris, kaip teigiama, įkurtas dar 1360 metais. Pasakojama, kad čia kiekvienas, įkopęs į Karaliaus Artūro sostą, pavaišinamas pinta alaus. Būtinai paskanaukite vietinių patiekalų, kurių receptai yra laiko patikrinti.

Transportas ir susisiekimas:
Nuo Edinburgo Turnhouse oro uosto iki miesto apie 13 kilometrų. Specialus oro uosto autobusas (Airlink 100) į Edinburgą važiuoja kas 10 minučių, kaina – 3,5 svaro. 35 autobusas nuveža už 1,3 svaro (važiuoja kas 15 minučių, tačiau kelionėje užtrunka ilgiau). autobusu galite pasiekti bet kurį miesto tašką. Deja, turisto kortelės šis mietas neturi, tačiau už £3,20 Jūs galite įsigyti bilietą visai dienai. Vertėtų įsidėmėti, kad bilietai visai nakčiai (ne parai) kainuoja panašiai kaip ir dienai -  £3. Taip pat pervežimą galite užsisakyti pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Edinburge yra ,,Caduburys" saldainių fabrikas ,kuriame kilogramais sausainių su karamelės įdaru ir pieniško šokolado glaistu nekainuoja net 2 svarų. Tai puikios lauktuvės smaližiams!

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ