Dubajus, JAE

Dubajus – vienas reikšmingiausių JAE miestų.

Kodėl verta nuvykti?:
Tai aukso ir pirkėjų miestas, Artimųjų Rytų prekybos sostinė.
Dubajaus emyratą valdančios Maktumo šeimos užsibrėžtas tikslas – paversti Dubajų moderniausiu pasaulio miestu. Per ganėtinai trumpą laiką miestas tapo pagrindiniu verslo, turizmo ir poilsio centru visuose Artimuosiuose Rytuose.
Čia stulbina architektūros stebuklai: aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa, aukščiausi ir įspūdingiausi fontanai, aukščiausias pasaulio viešbutis, aukščiausias gyvenamasis pastatas pasaulyje ir žinoma - dirbtinės salos.
2014 metų įspūdingas naujametinis fejerverkas Dubajuje pateko į Gineso (Guinness) rekordų knygą. Fejerverkų šou driekėsi net 100 pakrantės kilometrų.

Apie klimatą:
Vasaros sezono metu (gegužės – spalio mėnesiai) Dubajuje yra labai karšta. Temperatūra čia svyruoja nuo +35C iki +45C. Todėl tinkamiausias metas aplankyti šį miestą būtų tarp lapkričio ir balandžio mėnesių. Šiuo laikotarpiu ten žiemos sezonas. Tuomet temperatūra tebūna apie +25C lapkritį, +15-20C gruodį ir sausį, o po to vėl pradeda kilti aukštyn. Lietus Dubajuje yra retas reiškinys. Dažniausiai visos dienos mieste yra saulėtos, todėl būtinai pasirūpinkite apsauginiu kremu nuo saulės.


Lankytinos vietos Dubajuje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Šokantis fontanas - tai didžiausia pasaulyje fontanų sistemą, kuri yra įdiegta tiesiog ežere. Šis fontanas šoka pagal visokiausių stilių muziką: klasikinę, arabišką, roką, popsą ir kitas. Tai iš ties įspūdingas reginys visiems, net ir matantiems tai ne pirmą kartą. Svarbu prisiminti, kad sėdintys pirmose eilėse tikrai liks šlapi nuo šokinėjančių fontano srovių, tačiau tai atpirks išskirtinės emocijos.
   
Dubajaus aukso turgus -  tai vienintelė vieta pasaulyje, kurioje galite pamatyti tonas aukso juvelyrinių dirbinių parduotuvėse. Taip, perskaitėte teisingai – tonas aukso! Keisčiausia, kad čia nepamatysite nei vieno apsaugos darbuotojo. Šiame turguje galite išvysti tokių papuošalų, apie kuriuos net įsivaizduoti negalėjote. Yra tokio dydžio ir svorio papuošalų, jog kils mintis „ar tai užsidėjęs žmogus gali normaliai paeiti? !“.

Burj Al Arab 7 star hotel  - Tai prabangus viešbutis, kuris turi net 7 žvaigždutes. Jums net nebus leista tiesiog įeiti į viešbutį, jei neesate rezervavę kambario, kurių kainos svyruoja nuo 1000 USD iki 27000 USD už naktį. Tačiau galima įsigyti bilietus ir apžiūrėti viešbutį. Kitas būdas patekti į viešbutį – įsigyti kuponą į vieną iš viešbutyje esančių restoranų, į kuriuos galima patekti visiems.

Žmonių rankomis supiltos salos - šalia Dubajaus driekiasi Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) pasididžiavimas – dirbtinės salos. Vienas žymiausių ir labiausiai turistų lankomų salynų yra Džumeiros palmė. Ją sudaro keletas salų, kurios išdėstytos 5 kv. km plote ir iš paukščio skrydžio atrodo pasakiškai. Šis Palmių salynas – vienas iš dviejų, esančių prie JAE krantų. Jame įsikūrę viešbučiai. Džumeiros palmė kartais vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu, todėl jį būtina apžiūrėti iš arčiau.

Burdž Kalifa -  kol kas yra aukščiausias pasaulio pastatas, siekiantis net 828 m. Oficialiai dangoraižis buvo atidarytas 2010 m. Šio milžiniško pastato statyba kainavo daugiau kaip 1,5 mlrd. JAV dolerių. JAE prezidentas Khalifas bin Zayedas Al Nahyanas suteikė ypatingą pagalbą statant šį dangoraižį, todėl pastatas buvo pavadintas jo vardu. Jame sumontuoti greičiausi pasaulyje liftai ir aukščiausiai esantis restoranas, įrengtas 122 aukšte. Čia svečiai kviečiami pasižvalgyti į Dubajų iš 442 m aukščio.

Bastakijos rajonas - apsilankę šiame rajone pasijusite tarsi persikėlę į praeitį. Pačiame itin moderniame Dubajaus centre galima atrasti ir senąjį pirklių bei žvejų miestą, suklestėjusį XIX a. pabaigoje. Tradicine architektūra žavintis rajonas dabar gausus jaukių kavinukių ir meno galerijų. Čia pat galima rasti tekstilės gamintojų, kurie pasiūlys gražiausių ir ryškiausių arabiškų audinių. Vaikščiodami sustokite pasigrožėti senojo Dubajaus sienos, sulipdytos iš koralų ir gipso, liekanomis. 
Baltoji mečetė- Randasi ~ 130 km nuo pačio Dubajaus, bet būtina pamatyti šią įspudingos architektųros mečetę. Vieni vadina Didžiąją, kiti Baltąją, tačiau visi sutaria dėl vieno- šis juvelyriškai išpuoselėtas statinys, skirtas pirmajam JAE prezidentui šeichui Zaidui bin Sultan Al Nahyan. Pažvelgę aukštyn pamatysite net  82 sniego baltumo kupolus, o pabandę aprėpti visą statinio grožį, grakščių kolonų skaičių, ko gero, pamesite ties tūkstančiu.Transportas ir susisiekimas:
Norėdami JAE keliauti nuosavu arba nuomotu automobiliu turite būti ne jaunesnis nei 21 metai. Nuomojantis automobilį reikia pateikti pasą, tarptautines teises, kurios išduotos ne vėliau kaip prieš 1 metus, dvi nuotraukas. Automobilių nuomos agentūros išduoda laikiną leidimą vairuoti šalyje ne ilgiau nei nustatytas automobilio nuomos laikotarpis. Taksi galima susistabdyti gatvėje arba išsikviesti viešbutyje bet kuriuo paros metu. Žinoma, taksi automobilių daugiau Dubajuje ir Abu Dabyje. Nedideli atstumai taksi kainuoja 5-20 dirhamų, tolesni – 20-40 dirhamų. Verta atkreipti dėmesį, kad Dubajuje daugiausia valstybinių taksi, kurie važiuoja tik įjungę skaitliukus. Šardžoje gausu privačių taksi, todėl prieš kelionę reikėtų sutarti kainą prieš sėdant į taksi. Vienas populiariausių ir patogiausių keliavimo būdų Dubajuje – metro. Bilieto kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Keliaujant metro ne tik išvengsite nereikalingų išlaidų, bet ir spūsčių, kurios yra įprastos piko metu. Tvarkaraščius ir maršrutus rasti ir bilietus įsigyti galima
oficialioje svetainėje internete. JAE galima keliauti ir autobusais. Tačiau reikėtų vengti kelionių eismo piko metu, nes kelionė gali gerokai užtrukti. Bilietai autobusuose neparduodami, juos galima įsigyti savitarnos aparatuose.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Visi žino, kad atostogas Dubajuje yra tiesiog privaloma užbaigti lauktuvių pirkimu. Geriausi Dubajaus prekybos centrai „Emirates Mall“, „Deira City Centre“, „Wafi Shopping mall“. Juose tikrai rasite visko, tačiau rekomenduojame iškoti auso turguje, čia apstu pačių įvairiausių gaminių kiekvienam pagal savąją piniginę.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ