Budapeštas, Vengrija

Budapeštas - spalvingoji Vengrijos sostinė, kuri yra laikoma vienu gražiausių Europos miestų.

Kodėl verta nuvykti?:
Vengrijos sostinė vilioja savo didinga architektūra, pramogomis, turtingu kulinariniu paveldu.
Budapeštas jums gali pasiūlyti fantastiškų išgyvenimų jau leidžiantis prie miesto lėktuvu: devyni gražūs tiltai juosia Dunojų ir sujungia dvi miesto dalis - Budą ir Peštą, o pati pilkšvai melsva upė apglėbia keletą žalių salų.
Jeigu jums patinka intensyvus naktinis gyvenimas, o dieną norite apsipirkti – traukite į Pešto dalį. Jeigu pasiilgote senovės žavesio ir istorinės aplinkos – sukite į tyliąsias Budos gatveles.

Apie klimatą:
Budapešte vasaros gali būti labai karštos, tuo tarpu žiemos trumpos ir debesuotos. Klimatas permainingas, temperatūra šioje svyruoja nuo - 28° C iki 22° C. Vidutinis kritulių kiekis per metus yra 604 mm. Karščiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis. Vėsiausi mėnesiai - sausis ir vasaris, žiemos metu neretai būna sniego. Žiemos vidutinė temperatūra -2°C, vasaros - 28°C.


Lankytinos vietos Budapešte: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Didvyrių aikštė – tai viena iš populiariausių lankytinų vietų, didvyrių aikštės dešinėje pusėje pamatysite dailės muziejų, o kairėje meno muziejų. Aikštės centre yra 40 metrų paminklas, pradėtas statyti 1896 metais ir užbaigtas 1900 metais. Ant šio memorialinio paminklo puikuojasi Archangelo Gabrieliaus statula. Dešinėje rankoje laiko pirmojo Vengrijos karaliaus karūną, o kairėje – dvigubą kryžių, kurį popiežius apdovanojo Šv. Steponą už pastangas paversti Vengriją krikščioniška valstybe. Paminklas susideda iš dviejų kolonadų, kuriose yra po septynias statulas vaizduojančias iškiliausias Vengrijos istorines asmenybes.

Budapešto zoologijos sodas – seniausias tokio tipo parkas Vengrijoje, jame gyvena daugiau nei 2000 gyvūnų iš visų pasaulio regionų nuo Afrikos savanos iki arktinės zonos. Šis zoologijos sodas išskirtinis tuo, kad visiems gyvūnams yra sukurtos tokios gyvenimo sąlygos, kurios yra labai panašios į esančias jų gimtosiose vietose: nedidelės smėlėtos dykumos, mažučiai miškeliai, pajūrys, ežeras ar uola suteikia jaukius namus sodo gyventojams, kurie iš tikrųjų atrodo gerai prižiūrėti ir viskuo aprūpinti. Sodo teritorijoje esančios žalios vejos, medžiai, išskirtiniai augalai ir gėlynai sukuria tikros oazės pojūtį šurmuliuojančiame mieste. Sodas yra netoli Didvyrių aikštės. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 2100HUF.
 
Centrinė turgavietė – tai didžiausias uždengtas turgus Budapešte, įkurtas XIX amžiaus gražios architektūros pastate. 1990 metais miesto valdžia nusprendė renovuoti šį didingą pastatą, buvo atliekami interjero ir eksterjero restauravimo darbai. Turguje galite įsigyti vaisių, daržovių, žuvies produktų, suvenyrų.

Shoes on The Danube – ties Dunojumi įrengtas memorialinis paminklas, skirtas Holokausto aukoms atminti, šį 2005 m. įrengtą memorialą sudaro upės krantinėje (tarp Parlamento rūmų ir Mokslų akademijos) išrikiuotos batų poros.

1944-1945 m. daugybė žydų šioje krantinėje buvo sušaudyti, o jų kūnai tiesiog sumesti į upės vandenį. Tuo metu batai buvo vertingas dalykas, avalinę pardavus galima buvo užsidirbti nemažai pinigų, dėl to prieš mirtį Holokausto aukos turėdavo juos nusiauti. Memorialinį paminklą sudaro 60 porų bronzinių batų – vyrų, moterų ir vaikų, išdėstytų krantinėje.
Žvejų bastionas – neogotikinė/neoromantinė terasa, esanti Budoje, yra populiari lankytojų tarpe visų pirma todėl, jog nuo čia atsiveria viena gražiausių Budapešto panoramų. Viduramžiais ties dabartiniu Žvejų bastionu rinkdavosi žvejai parduoti savo laimikį. Žvejų bastioną puošia septyni bokštai, tarsi simboliai 7 genčių, kurios 9 amžiuje atvyko į dabartinę Vengrijos teritoriją ir čia apsigyveno.
Sečeni terminė pirtis – SPA miestu pramintame Budapešte yra ne viena istorinė ar šiuolaikiška pirtis, tačiau Sečeni (Széchenyi) geoterminė pirtis išskirtinė tuo, jog tai yra didžiausias tokio pobūdžio kompleksas Europoje. Šį SPA centrą vandeniu aprūpina du geoterminio vandens šaltiniai, kurių temperatūra yra 74°C ir 77°C. Neobarokinio stiliaus pastatas iškilo 1913 metais miesto parke, čia veikia 3 lauko ir 15 vidaus baseinų, kurių vandens temperatūra siekia 18-36°C. Atsigaivinusius baseine galima pasišildyti ir paprakaituoti keliolikoje skirtingų rūšių pirčių.


Budapešto sinagoga – laikoma didžiausia Europoje  ir antra pagal dydį pasaulyje. Didžioji sinagoga buvo pastatyta 1859 m. Antrojo pasaulinio karo metu pastatas patyrė žalą ir ir buvo naudojama ne pagal paskirtį; taip buvo iki 1990-ųjų, kai ji vėl buvo naudojama pagal paskirtį ir susigrąžino buvusią šlovę. Sinagogos komplekse lankytojai ras žydų kapines – tūkstančių žmonių, mirusių Holokausto metu, poilsio vietą ir Raoul Wallenberg memorialinį parką, skirtą Švedijos diplomatui, kuris dirbo siekdamas išgelbėti tūkstančius nacių persekiojamų žydų.


Transportas ir susisiekimas:
Vienkartinis bilietas tinkantis metro, tramvajui, bei autobusui kainuoja 350 HUF (~1.11 Eur), jungtinis bilietas, kuriuo galėsite pasinaudoti norėdami persėsti iš vienos viešojo transporto priemonės į kitą – 580 HUF (~1.85 Eur ), o 10 dienų bilietas Jums kainuos 3000 HUF (~10 Eur.).


Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Vengriški vynai (Tokaji, Egri Bikavér, Villány), rankų darbo folkloriniai meno dirbiniai, keramika, porcelianas.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ