Briuselis, Belgija

Briuselis - tai kosmopolitiškas, multikultūrinis ir nepaprastai gražus miestas.

Kodėl verta nuvykti?:
Tai įdomus, kitoniškas, dinamiškas miestas, į kurį kasmet atskrenda turistai iš įvairių pasaulio šalių.
Tai miestas, kuriame vyrauja net trys oficialios kalbos: prancūzų, olandų ir vokiečių, o apie belgišką šokoladą žino visas pasaulis.
Briuselis – miestas su ilgaamže istorija, ir anksčiau, ir dabar užimantis svarbią geopolitinę vietą Europoje.
Miestas nenuvils nei gamtos, nei urbanistikos mylėtojų, nes čia gausi tiek parkų, tiek modernių dangoraižių.
Nėra jokių abejonių, kad į Belgijos sostinę Briuselį vykstantys keliautojai pamatys nuostabių dalykų. Briuselis yra tikras įžymybių ir garsenybių miestas.

Apie klimatą:
Orai Briuselyje liepos – rugpjūčio mėnesiais yra labiausiai karšti, todėl jeigu norite pamatyti miestą apsivilkę marškinėlius trumpomis rankovėmis, drąsiai galite keliauti šiuo metų laiku. Žiemos metu stulpelis retai kada nukrenta žemiau nulio pagal Celsijų, todėl keliaudami šio sezono metu, tikrai nesušalsite

Lankytinos vietos Briuselyje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Didžioji aikštė – tai įspūdinga pagrindinė Briuselio aikštė, įrašyta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Netoli jos susitelkę svarbiausios Briuselio lankytinos vietos.

Besišlapinančio berniuko skulptūra – tai turbūt garsiausias Briuselio pilietis. Kitų šalių lyderiai, atvykę pasisvečiuoti į Briuselį, dovanoja berniukui savo šalies tradicinius kostiumus.
Briuselio Karališkieji rūmai – tai neoklasikinio stiliaus pastatas, kuris yra oficiali karališkosios šeimos atstovų būstinė. Rūmai įsikūrę Place des Palais aikštėje ir yra vienas gražiausių statinių šioje miesto dalyje.


Mini Europos parkas (Bruparck) – tai netoli Belgijos sostinės įsikūręs parkas, kuriame 1:25 sumažintu mastelio santykiu atvaizduoti Europos pastatai. Vienas populiariausių parko objektų – metalinė konstrukcija Atomium, kuri vaizduoja 165 mlrd. kartų padidintą geležies atomą.
Kakavos ir šokolado muziejus – visai netoli Grand Place aikštės esantį muziejų tiesiog privaloma aplankyti belgiško šokolado gerbėjams. Čia susipažinsite su seniausiomis šokoladą auginusiomis actekų ir majų civilizacijomis, šalimis, kuriose dabar išauginama daugiausiai bei geriausios kakavos bei kaip Europa panaudojo šią gėrybę tam, kad visi galėtumėme mėgautis gardaus skonio šokolado plytele. Muziejuje šokolado meistras pademonstruos, kaip gaminamas praline – tirštai kietas šokoladinis užpilas.
Žaislų muziejus – čia rasite įvairiausių žaislų kolekciją. Pats seniausias žaislas datuojamas 1830 m. Čia tikrai vaikams bus įdomu paganyti akis, o suaugusiems prisiminti vaikystės dienas.

Transportas ir susisiekimas:
Traukiniai, autobusai, didesniuose miestuose kursuoja tramvajai ir metro. Pirmasis traukinys išvyksta 5:00 val. o vėliausias – 24:00 val. Šarlerua oro uostas nutolęs apie 55 km nuo miesto centro. Greičiausias būdas pasiekti Briuselio širdį autobusu, kuris reguliariai kursuoja nuo oro uosto. Reikėtų paminėti, kad skrydžiams į Briuselį labai dažnai pasitaiko itin patrauklios kainos.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Šokoladas,belgiškas alus,rankų darbo amatų dirbiniai, tekstilės gaminiai, Flandrijos nėriniai, gobelenai, deimantai.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ