Bilundas, Danija

Bilundas – Stambus šeimyninio poilsio centras Europoje ir pasaulyje.

Kodėl verta nuvykti?:
Šis miestelis, turbūt, labiausiai žinomas dėl jame veiklą pradėjusio universalių kaladėlių ir įvairių detalių konstruktorių gamintojo LEGO. Būtent šiame mieste įkurtas pirmasis LEGO fabrikas.
Miestas jaukus ir ramus, puikiai tinkantis šeimos atostogoms: čia gausu atrakcionų, vandens parkų ir kitų pramogų, todėl kelionė į Bilundą tikrai bus nepamirštama.
Bilundas vienas tų neatrastų perliukų, kuriam nedvejojant vertėtų skirti artimiausias vasaros atostogas visiškai nepasigailint savo sprendimo.
Kelionė į Legolendą Danijoje – visų vaikų svajonė. Pamačius milžinišką žaidimų aikštelę su pačiais naujausiais atrakcionais atsispirti pramogoms ir nuotaikingam šėlsmui negali net ir suaugusieji.

Apie klimatą:
Klimatas vidutinių platumų jūrinis, vėjuotas ir lietingas. Vasara vėsi, žiema švelni, nepastovi. Liepos vidutinė temperatūra 15-16 °C, sausio nuo 0 iki 1 °C. Klimatui didelę įtaką daro šiltoji Šiaurės Atlanto srovė, todėl net žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 0 °C. Kritulių per metus vidutiniškai nuo 800 mm vakaruose iki 600 mm rytuose, daugiausiai rudenį ir žiemą.

Lankytinos vietos Bilunde: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Legolendas – tai, ką pamatyti Bilunde verta pirmiausiai. Šis parkas neabejotinai yra tapęs šeimyninio turizmo traukos centru. Parkas miestelyje įkurtas dar 1968 m., o iš viso jam įrengti panaudota 340 milijardai lego konstruktoriaus detalių. Šio parko teritorija apima daugiau nei 100 tūkst. kvadratinių metrų, ją sudaro aštuonios teminės zonos, iš kurių svarbiausia – Minilendas, kuriame pastatyti įspūdingiausi pasaulio architektūros paminklai. Legolende galima pasivaikštinėti po sumažintus miestus, pilis, taip pat išvysti iš lego kaladėlių atvaizduotas garsias asmenybes. Parką aplankyti rekomenduojama šeimoms su vaikais iki 15 metų, tačiau tai smagi pramoga ir suaugusiesiems, kurie bent dienai nori sugrįžti į vaikystę. Kiekvienais metais Legolendas sulaukia daugybės – apie 1,4 milijono – lankytojų.

Lalandija – 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto vandens parkas ir pramogų centras su vandens čiuožyklomis, vidaus ir lauko baseinais, sūkurinėmis voniomis. Čia taip pat galima išbandyti daugybę žaidimų: boulingą, minigolfą ir kitus žaidimus ar šeimos sporto turus.

LEGO gamykla –  viena reikšmingiausių pramogų pamišusiems dėl lego – ekskursija po LEGO fabriką. Nors tokios ekskursijos nėra rengiamos reguliariai, tačiau kartais bendrovė paskelbia apie planuojamą kelių dienų ekskursiją, per kurią galima susipažinti su LEGO konstruktorių gamybos ypatumais ir technologijų pažanga.
Bilundo skulptūrų parkas – besidomintiems, ką pamatyti Bilunde dar, galima pasiūlyti apsilankyti 1990 m. įkurtame skulptūrų parke. Šiame parke galima pamatyti nuostabių skulptūrų iš granito, plieno, bronzos ir keramikos. Vienos žinomiausių čia esančių skulptūrų – „Sveiki atvykę į mano pasaulį“, „Mažasis princas“, „Balansavimo aktas“ ir „Svajoti, gyventi, žaisti“.
Safario zoologijos sodas – visai netoli Bilundo, už 24 km, įsikūręs Safario zoologijos sodas, kuriame su visa šeima laiką tikrai praleisite smagiai ir turiningai. Šiame zoologijos sode galima pamatyti liūtų, dramblių, šimpanzių, žirafų, zebrų ir daugybę kitų gyvūnų, pamaitinti kupranugarius. Iš viso Safario zoologijos sode gyvena daugiau nei 1000 gyvūnų iš viso pasaulio.
Vandel muziejus – tiems, kurie nori artimiau susipažinti su krašto kultūra ir tradicijomis, galima pasiūlyti apsilankyti Vandel vietinio paveldo muziejuje. Čia saugoma nuo 1850 m. naudoti namų apyvokos daiktai ir minėtus laikus siekiantys regiono dekoratyvinės dailės pavyzdžiai. Muziejuje įrengta nedidelė 1930 m. mokyklos klasė ir 1900 m. trobos virtuvė.

Transportas ir susisiekimas:
Viešuoju transportu patogiai galima keliauti tiek Bilunde, tiek už jo ribų. Pavyzdžiui, viešuoju transportu (autobusais ir traukiniais) iš Bilundo į Kopenhagą nuvyksite per 2,5 val. Taip pat galima išsinuomoti automobilį ar keliauti taksi. Vieno km tarifas keliaujant taksi yra apie 2,68 Eur.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Danija garsėja savo karališko balto porceliano gaminiais, puoštais mėlynos spalvos ornamentais, tad tokie gaminiai – puiki dovana ar suvenyras iš kelionės Danijoje. Vikingų istorija – neatsiejama nuo šios šalies: lauktuvėms galite parvežti vikingų stilistikos ar net originalių papuošalų. Populiaru parvežti daniškų sviestinių sausainių, vieno populiariausių Danijoje Toms Skildpadde šokolado ar skandinaviško dizaino gaminių namų dekoravimui.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ