Berlynas, Vokietija

Berlynas - neribotų galimybių miestas.

Kodėl verta nuvykti?:
Berlynas šiomis dienomis yra antra pagal dydį sostinė Vakarų Europoje.
Berlynas garsus savo kultūriniu gyvenimu - čia gausu muziejų, meno galerijų, istorinių paminklų, įvairių pasilinksminimo vietų, skirtingų subkultūrų susirinkimo vietų.
Berlyne apstu žaliųjų zonų, parkų, yra ežerų, miškų.
Taip pat populiarus mėgstančiųjų apsipirkti tarpe. Čia daugybė didžiulių prekybos centrų, o bene labiausiai pirkėjus vilioja Kurfiurstendamo bulvaras.
Šis miestas patiks tiek vyresnio amžiaus keliautojams, norintiems susipažinti (o gal prisiminti) II - ojo pasaulinio karo istoriją, tiek jaunimui, norinčiam apsipirkti ir pasilinksminti - naktinio gyvenimo pramogų čia tikrai netrūksta.

Apie klimatą:
Klimatas Berlyne – jūrinis. Šis Vokietijos miestas turi ryškius keturis metų laikus. Vasaros Berlyne karštos – orai svyruoja tarp +22-25°C. Iš tiesų, tai yra optimali oro temperatūra vasaros kelionėms. Tačiau pasitaiko karščio bangų, kai termometro stulpeliai šokteli net iki +30°C! Taigi, jei nemėgstate didelių karščių ir keliaujate į Berlyną vasarą – būtinai pasidomėkite orų prognoze. Žiemos Berlyne šaltokos – dažniausiai temperatūra krenta iki nulio. Termometro stulpelis gali kristi ir iki minusinės temperatūros, tačiau retai kada nusileidžia žemiau -10°C. Kalėdų metas Berlyne – fantastiškas! Daugybė mugių kviečia lankytojus ne tik nusipirkti suvenyrų, bet ir pasimėgauti puodeliu karšto vyno ir pasigrožėti puikiomis dekoracijomis. Pavasaris ir ruduo Berlyne labai gaivūs. Kritulių tikrai pasitaiko, bet ne tiek daug, kad tai gadintų jūsų atostogų laiką. Itin palankus laikas keliauti į Berlyną – balandis bei gegužė ir rugsėjo bei spalio mėnesiai. Tokiu metu orai Vokietijoje, Berlyne būna gaivūs - nebūna nei per šalta, nei per karšta!

Lankytinos vietos Berlyne: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Holokausto memorialas –  2005 metais atidarytas memorialas, skirtas šešiems milijonams nužudytų Europos žydų atminti.  Didžiulis memorialas užima beveik 19 tūkst. kvadratinių metrų ploto ir yra visai netoli Bradenburgo vartų. Šią įspūdingą memorialą tarsi labirintą sukūrė architektas Peter Eisenman. Šiam kūriniui panaudota 2011 didžiulių, pilkų, įvairaus aukščio stačiakampio formos betoninių luitų. Pilka spalva simbolizuoja pelenus, o skirtingos figūros byloja apie žydų vežimą į naikinimo stovyklas.

Branderburgo vartai – tai Berlyno simbolis ir istorinių įvykių liudininkai. 17 a. pabaigoje iškilusio neoklasikinio statinio kolonas puošia gausybė bareljefų, kuriuose pavaizduotos scenos iš graikų mitologijos. O istorinius vartus vainikuoja pompastiška kvadriga – keturių arklių tempiamas kovos vežimas. Ši skulptūra Napoleono karų metu, prancūzams užėmus miestą, buvo išgabenta į Paryžių ir buvo grąžinta tik po 8 metų. Šaltojo karo metu Brandenburgo vartai tapo Berlyno sienos, skyrusios Rytų ir Vakarų Vokietiją, dalimi. Šie vartai tapo suvienytos Vokietijos simboliu po istorinio Berlyno sienos griuvimo 1989 m.

Reichstagas – jei jau atkeliavote į Berlyną, aplankyti parlamentą – Reichstagą – yra būtina. Deja, tai vienintelė lankytina vieta Berlyne, į kurią norint patekti tenka atstovėti nemažą eilę (laukti reikia apie 2 val.). Galbūt atėjus anksti ryte eilės ir nebūtų, bet jau priešpiet ar vakare susirenka labai daug turistų. Įėjus į vidų pro saugos vartus, didžiulis liftas pakelia ant Reichstago stogo, nuo kurio atsiveria visa Berlyno panorama. Apsilankymas nemokamas.

Čarlio patikros punktas – tai buvo vienintelis patikros punktas tarp Rytų ir Vakarų Berlyno keliaujantiems pareigūnams ir užsieniečiams. „Čarlis“ ilgą laiką simbolizavo trapią Šaltojo karo laikų atmosferą. Šiuo metu „Čarlio“ kontrolės punkto vietoje yra įrengta reprodukcija, atkurianti prabėgusių dienų realijas. Tai įspūdinga pabėgimų ir pabėgėlių iš Rytų į Vakarų Berlyną istorijų kolekcija. Ar galėjote įsivaizduoti, kad žmogų galima užsiūti automobilio sėdynėje? Ne? Tuomet būtina čia apsilankyti!

Šarlotenburgo rūmai – šie rūmai yra įsikūrę kiek atokiau nuo Berlyno centro, tačiau juos vistiek aplankyti yra būtina. Šie rūmai labiausiai išsiskiria savo prabanga ir elegancija. Viduje išlaikyta rokoko stiliaus dvasia. Rūmuose taip pat galite atrasti ir senovės istorijos muziejų.

Transportas ir susisiekimas:
Vienas viešojo transporto bilietėlis suaugusiam kainuos nuo 2,30 eurų, dienos bilietas nuo 6,30 eurų, grupė iki 5 žmonių gali įsigyti grupinį dienos bilietą, kuris kainuos 15 eurų. Bilietus galėsite pirkti „iš bilietų aparato“ arba tiesiog pasiteiraukite autobusų stotyje ar oro uoste. Jums papasakos, kaip ir kur galite įsigyti bilietą. Arba galite užsisakyti pervežimą pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Berlyno simbolis – lokys, todėl apstu žaislų, puodelių, pakabučių ar marškinėlių su lokio atvaizdu. Jų kainos labai įvairios, nuo keliasdešimt euro centų kainuojančių magnetukų ar kitų niekučių iki keliolikos eurų kainą siekiančių marškinėlių ar kepuraičių su Berlyno atributika.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ