Belfastas, Airija

 Belfastas – Šiaurės Airijos sostinė ir svarbiausias uostas.

Kodėl verta nuvykti?:
Belfaste buvo sukonstruotas ir garsusis Titanikas.
Tai senas, gana gilius viduramžius menantis Jungtinės Karalystės miestas.
Belfastas – didžiausias miestas Šiaurės Airijoje, faktiška jos sostinė.

Apie klimatą:
Belfastas – vėjų ir lietaus miestas, drėgnas klimatas čia nepastovus, neretai apniukusią jo nuotaiką pakeičia saulė. Sausį vidutinė oro temperatūra yra 6,5 °C, o liepos – 17,5 °C. Aukščiausia temperatūra – 30,5 °C karščio 1983 metais ir šalčiausia – -17,5 °C 1979 metais Belfaste.

Lankytinos vietos Belfaste: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Titanic Belfast - Tai muziejus, supažindinantis su Titaniko istorija – jo statybomis ir tragiškai pasibaigusia pirmąja kelione į Niujorką 1912 m. balandį. Muziejus įsikūręs įspūdingame 6 aukštų pastate Queen’s Road gatvėje. Įėjimas suaugusiems kainuoja apie 15,50 GBP.

Belfasto pilis – turbūt didžiausias traukos centras šiame mieste. Ji yra šiauriniame miesto pakraštyje, ant kalvos, vadinamos Cave Hill vardu. Kaip jau turbūt ir supratote, atvykus čia ne tik pamatysite įspūdingą pilį ir sutvarkytą jos kiemą bei aplinką, ir miesto panoramą.

Victoria Square- Tai bene pagrindinė vieta, kur keliauja norintys apsipirkti Belfaste.
Albert Clock- Šis Victoria Street gatvėje esantis laikrodžio bokštas – tai vienas iš Belfasto miesto simbolių. Bokštas iškilo 1865 m.


Stormont (Parlamento pastatai)- Jokie vizitai į Belfastą ar net Šiaurės Airiją nebūtų baigti, bent jau nematant šio didžiulio ir dažnai prieštaringo pastato. Tai "Power Sharing Executive" namuose arba Šiaurės Airijos asamblėja, kur buvę priešai susitinka kartu ir vykdo kasdienę verslo veiklą bei valstybės valdymo politiką. 1921 m. Pažintys buvo pastatyta, kad naujai suformuota provincijos vyriausybė būtų namuose. Neįmanoma praleisti sąjungininkės pono Edvardo Carsono statulos priekinėje vejoje. Nepaisant prieštaringo palikimo, vaizdingos teritorijos yra populiarus tarp dienos bėgikų, bėgikų ir tų, kurie tiesiog nori pabėgti nuo miesto.

Transportas ir susisiekimas:
Autobusas- "Airport Express 300" paslauga teikiama kas 10 minučių tarp Belfasto tarptautinio oro uosto ir Belfasto miesto centro (kelionės laikas: 30 minučių, bilieto kaina ~ 7,50 svaro sterlingų). Autobusas išsiskleidžia iš terminalo pastato priekio ir keliauja į Belfasto Europa autobuso centrą, sustodamas Templepatricke ir Royal Avenue. Taksi- kainos iki miesto centro prasideda nuo 30 svarų sterlingų, o kelionės laikas paprastai yra 25 minutės, priklausomai nuo eismo. Arba pervežimą galite užsisakyti pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Lauktuvių galima pervežti Dunbeacon keramika, marmuriniai akmenėliai viskiui, virtuviniai rankšluostėliai, airiška Atlanto druska, vilnoniai pledai ir kiti dirbiniai, rankų darbo muilas, alus.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ