Barselona, Ispanija

Barselona - tikras architektūros margumynas.
 

Kodėl verta nuvykti?:
Barselona – vienas karščiausių turizmo taškų Europoje.
Tvyrančia gyvybinga ir energinga atmosfera Barselonai greičiausiai neprilygsta joks kitas Ispanijos miestas.
Barselonos senamiestyje gausu istorinių pastatų, tačiau labiausiai miestą garsina XIX–XX a. sandūroje pastatyti modernizmo (Art Nouveau) stiliaus pastatai.a
Vaizdingi Barselonos paplūdimiai Viduržemio jūros pakrante nusidriekę beveik 5 km – tai puiki vieta pailsėti su šeima ir praleisti smagias atostogas su draugais. Planuojantiems pažintines keliones, rekomenduojame aplankyti Barselonos apylinkes, garsėjančia.

Apie klimatą:
Orai Barselonoje rudenį – pakankamai šilti. Rugsėjo ir spalio mėnesiais ne vienas turistas maudosi jūroje, deginasi paplūdimiuose ir kitaip turiningai leidžia laisvalaikį. Todėl kiekvienas, kuris negali pakęsti nežmoniškų karščių Ispanijoje vasarą, renkasi kelionę į Barseloną rudenį. Turistų srautai Katalonijos sostinėje šiuo sezono metu yra stipriai sumažėję.Barselonoje orai pavasarį – šaltesni nei rudenį.

Lankytinos vietos Barselonoje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Tibidabo kalnas- 512 metrų aukščio Siera de Kolserolos (kat.k.Serra de Collserola) kalnų grandinės viršūnė bei aukščiausias Barselonos taškas, iš kurio visas miestas atsiveria lyg ant delno. Tibidabo viršūnę galima pasiekti autobusu arba mašina, bet įdomiausia pakilti funikulieriumi. Jo bėgiai į kalną buvo nutiesti 1901 metais ir buvo pirmieji tokie Ispanijoje.

Sagrada Família bažnyčia - vienas iš Antonio Gaudi šedevrų. Statybos buvo pradėtos 1882 m., bet iki šiol dar nepabaigtos.
 
La Rambla-  Tai pagrindinė Barselonos arterija, kuri visa parą yra pilna turistų. Šioje gatvėje visad pilna originaliųjų Barselonos persirengėlių, tad neišsigąsk, o ir piniginę pasaugok.
Montserato vienuolynas - “Montserrat” - seniausias benediktų vienuolynas Ispanijoje, pastatytas šalia įspūdingo aukščio ir formų uolų, 1236 m virš jūros lygio iškilusioje kalvoje ir yra  nutolęs 50 km nuo Barselonos. Tai yra aukščiausia lygumų vieta bei svarbiausias religinis centras Katalonijoje. Čia saugoma legendomis apipinta medinė Juodoji Montserato Madonos statulėlė, paskelbta visos Katalonijos globėja. Sakoma, kad jai nusilenkus išsipildo didžiausias noras. Taigi Montserato vienuolynas – norų išsipildymų vieta.

Placa Espanya-  Viena pagrindinių miesto aikščių, kurioje eismas verda kiaurą parą. Čia rasi ne tik įspūdingas  1992 m. Olimpinių žaidynių kolonas, tačiau ir vieną miesto pažibų – Font Màgica. Tai didelis fontanas, kas vakarą sužybsintis spalvomis bei šviesomis grojant muzikai. Tikrai verta užsukti kurį vakarą ir pamatyti įspūdingą šou skambant grupės „Queen“ didingam kūriniui „Barselona“.

Olimpinis miestelis- Pasiekiamas nuo Ispanijos aikštės, Olimpinis miestelis plyti aukštai ant kalno, nuo kurio matosi gražūs Barselonos vaizdai. Dalis sportinio miestelio palikta autentiška, kaip ir buvusi per pačias žaidynes. Įdomi ir turtinga kraštovaizdžiu miesto dalis – ideali vieta pasivaikščiojimui, o ir lengvai pasiekiama pėsčiomis nuo miesto centro.
Castells -Keliaujant vasaros-rudens periodu, Castells neaplankyti būtų nuodėmė. Taip vadinamos gyvos žmonių grandinės, paprastai formuojamos didelėse atvirose erdvėse kaip miesto aikštės ar plačios gatvės. Visą vasarą rengiamos specialios šventės, kuriose pasirodo skirtingos castellierų komandos ir rungiasi, kas pastatys gražesnę bei patvaresnę žmonių piramidę. Tai iš kartos į kartą perimamas katalonų menas, tapti castellierų ir šiandien didžiulė garbė.

Transportas ir susisiekimas:
Oro uostas nuo miesto centro nutolęs 12km. Vežėjas „Aerobus“ iš oro uosto ir Placa de Catalunya važiuoja kas 15 min, stoja stotelėse pakeliui, o kelionė kainuoja tik 3,45 €. Traukiniai iš oro uosto į įvairias stotis mieste važiuoja kas 30 min, kaina 2,20 €. Abejais būdais kelionė truks 20 – 30 min. Turintiems daug bagažo patogiau rinktis miesto taksi (rasite išėję iš oro uosto), kaina iki miesto 4 – 25 €.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Turistai lauktuvių labiausiai perka vyną, šokoladą, alyvuogių aliejų, prieskonius. Taip pat perka alyvuogių aliejaus pagrindu pagamintą kosmetiką. Dažnai perka keramiką – vazas, dubenėlius, lėkštes.

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

  

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ