Atėnai, Graikija

Atėnai – miestas su be galo dideliu istoriniu palikimu.

Kodėl verta nuvykti?
Nes Atėnai – didžiausią ir garsiausią šlovę pasaulyje pelnęs miestas, miestas, kurį garbino dievai ir žmonės, kurį būtina pamatyti savomis akimis.
Tai miestas davęs Olimpinių žaidynių projekciją pasauliui.
Čia- maistas dieviško skonio. Porcijos būna labai didelės ir viskas labai gardu, o valgant skaniausią pasaulyje fetos sūrį, souvlaki ar tzadziki galima prarasti savitvardą. 

Apie klimatą:
Net ir gilią žiemą Atėnuose sniego tikimybė yra labai nedidelė, todėl didžiausi krituliai, kurių galima sulaukti gruodžio – vasario mėnesiais yra lietus. Tiesa, net ir žiemą ten lyja ganėtinai retai. Pavasarį ir rudenį orai Atėnuose yra kur kas palankesni keliautojams – yra pakankamai šilta, tačiau ir kiek palyja, taigi oras yra gerokai grynesnis. Tuo tarpu keliaujant į Atėnus vasarą reikia pasiruošti sausam ir karštam orui. Geriausias laikas pažinti žemyninę Graikiją yra rugsėjo - spalio mėnesiai. Vasaros pabaigoje -rudenį žemyne vyrauja šiltas viduržemio klimatas, puikiai tinkantis keliauti automobiliu.

Lankytinos vietos Atėnuose: ką verta aplankyti ir pamatyti?:
Akropolis – senovės Atėnų visuomeninio gyvenimo centras, pradėtas statyti V a. pr. Kr. valdant Perikliui, kartu yra ir politinių bei kultūrinių šalies pasiekimų simbolis. Šventyklos, visuomeniniai pastatai ir įtvirtinimai iškilę ant kalvos virš miesto. Iš tolo dominuoja Atėnų miesto simboliu tapusi idealiai simetriška Partenono šventykla. Akropolyje išlikusiame Dioniso teatre gimė graikų tragedijos, o romėnų laikais teatras buvo išplėstas taip, kad jame tilpdavo 17 tūkstančių žmonių.

Senovės agora - Geriausiai išlikęs Atėnų agoros, didelio šventyklų ir visuomeninių pastatų komplekso, statinys – tai V a. pr. Kr. statyta Hefaistėjono šventykla. Agora buvo Atėnų politinis, religinis, visuomeninio gyvenimo ir prekybos centras, čia veikė mokyklos, buvo įsikūrę stojoa, parduotuvės, valstybinis kalėjimas, monetų kalykla, alyvuogių aliejaus spaudykla. Agoros radiniai eksponuojami atkurtame Atalo stojos pastate.
Plaka - seniausias gyvenamasis rajonas Atėnuose, esantis Akropolio prieigose. Pavadinimas kilęs iš žodžio pliaka, kuris reiškia senas. Tai nuolatos pulsuojantis rajonas, kuriame apstu parduotuvėlių, restoranėlių ir kavinių. Tarp į turistų minias besiorientuojančių parduotuvėlių galima aptikti ir originaliais meno kūriniais prekiaujančių menininkų.
Monastiraki - Senojo miesto rajonas Monastiraki valdant osmanams buvo Atėnų centas. Rajonas garsus sendaikčių turgumi, kuris pradeda veikti sekmadienio rytą. Kitos Monastiraki įžymybės – tai aštuonbriaunis Vėjų bokštas, iškilęs I a. pr. Kr., Pantanasos bažnyčia (X a.), Fethiye mečetė (XV a.).
Mitropolis- Didžiausia Atėnuose katedra, Mitropolis, pradėta statyti 1840 m. Jos sienoms buvo naudojamas 72 nugriautų bažnyčių marmuras. Šioje katedroje vyksta įvairios ceremonijos.
Syntagma aikštė- Tai aikštė, kurioje įsikūręs Graikijos parlamentas ir kuri įvairiais istorijos laikotarpiais buvo svarbi tautos susirinkimams. Miesto lankytojų dėmesį čia prikausto sargybos keitimosi ceremonija.

Nacionalinis archeologijos muziejus- Vienas geriausių muziejų pasaulyje archeologijos muziejų yra Atėnuose. Tai – Nacionalinis archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama neolito ir Kikladų meno kūriniai, klasikinio laikotarpio, helenistinės ir romėnų skulptūros, keramikos dirbiniai, freskos,  Egipto meno kolekcija.

Likavito kalva- Aukščiausia Atėnų kalva, Likavitas, iškilusi 277 m. Viršūnėje įrengtą apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus Atėnų vaizdas, pasiekti galima kopiant pėsčiomis arba funikulieriumi. Čia taip pat yra nedidukė Agios Georgios bažnyčia, kelios kavinės, restoranas ir teatras po atviru dangumi.

Dzeuso Olimpiečio šventykla- Didžiausia Graikijoje Dzeuso Olimpiečio šventykla buvo pradėta statyti VI a. pr. Kr. ir jos statybos truko beveik 7 šimtmečius. Šia šventykla Peisistratas tikėjosi pelnyti žmonių palankumą. Iš 104 šventykloje buvusių korintinių 17 m aukščio kolonų išlikę tik 15. Šalia šventyklos stovi Hadriano arka, kuri buvo pastatyta II a. siekiant atskirti senąjį miestą nuo Hadriano laikų Atėnų.

Transportas ir susisiekimas:
Pagrindinis ir vienintelis Atėnų oro uostas yra įsikūręs 20 kilometrų už miesto. Miesto centrą galima pasiekti ir metro. 3 metro linija jungia oro uostą su centrine miesto dalimi. Metro traukiniai kursuoja kas 30 minučių nuo 06:30 iki 23:30. Kelionė iki centrinės stoties, vadinamos Syntagma, trunka apie 40 minučių, o bilietas kainuoja 8 eurus. Keliaujant dviese ar trise galima sutaupyti, mat bilietas dviems žmonėms kainuoja 14 eurų, o trims – 20 eurų.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Kelionių ekpertai pataria parvežti natūralaus alyvuogių aliejaus - tai graikiškasis auksas, iš kurio gaminamas ne tik aliejus, bet ir įvairūs kosmetikos gaminiai, kurie taip pat gali būti vertinga dovana


Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ