Apulija, Italija

Apulija – Mažieji Italijos Maldyvai!

Kodėl verta nuvykti?:
Apulija yra vienu tų Italijos regionų, kuriuose galima keliauti išleidžiant mažiausiai pinigų, nes maisto, pramogų ir viešojo transporto kainos labai prieinamos.
Kadangi Apulijoje yra du oro uostai – Baryje (Bari) ir Brindizyje (Brindisi), susisiekimas su šiuo regionu labai patogus (su persėdimu Romoje ar Milane).
Ne ką mažiau Apulijos lankytojų sugrįžti traukia ne tik žydra jūra, bet ir pasakiški miesteliai. Mažesni, didesni, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą, beveik nežinomi turistams – kiekvienas jų savitas ir be galo įdomus.
Žmonės- šilti, draugiški, svetingi, bet ne įkyrūs, ir trokštantys atskleisti ir pasidalyti savo krašto grožiu su jumis.

Apie klimatą:
Vasariški orai Apulijos regione prasideda balandžio mėnesį, ir tęsiasi iki pat spalio. Karščiausiais mėnesiais laikomi liepos ir rugpjūčio mėnesiai: šiuo laikotarpiu vidutinė temperatūra siekia 26-30ºC. Šalčiausi mėnesiai – gruodis, sausis ir vasaris, kuomet temperatūra nukrenta iki 8-17ºC, o kritulių kiekis smarkiai padidėja. Geriausias metas apsilankyti Apulijoje – balandžio, gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesiai.

Lankytinos vietos Apulijoje: ką verta aplankyti ir pamatyti?
Alberobello - Pati populiariausia lankytina vieta Apulijoje, čia turistus traukia Trulli-unikalūs kūginiai akmeniniai namai, juos aptiksite Alberobello rajone. Namai buvo aktyviai statomi ūkininkų maždaug 19 amžiuje, naudojami kaip sandėliai arba gyvenamos patalpos smulkiems žemdirbiams. Trulli namai yra saugomi UNESCO pasaulio paveldo sąraše dėl savo unikalumo.

Salento pusiasalis - Piečiausia vieta Apulijoje.  Čia rasite daugybę gerų paplūdimių puikiomis pakrantėms, taip pat vaizdingi miestai su graikų stiliaus architektūra, pavyzdžiui, Otranto ir Gallipoli. Daug teritorijos  yra apsodinta  alyvmedžių giraitėmis,iš kurių  gaminamas aukštos kokybės alyvuogių aliejus, regionas gerai žinomas ir vynų gamyba, populiariausi čia Primitivo ir  Salice Salentino vynai.
Tranis - vienas iš pačių vaizdingiausių pajūrio miestelių Apulijoje. Tranio katedra gražioje aplinkoje prie uosto šalia pilies yra viena iš įdomiasių bažnyčių Apulijoje, su fantastiškomis skulptūromis  išorinėje  ir gražiomis mozaikomis puošta  kripta.
Baris- Vienas iš didžiausių miestų Apulijoje,  jis turi kompaktišką ir labai įdomų istorinį centrą su siauromis, vingiuojančiomis gatvėmis ir pilį vienoje pusėje.  Jo populiariausia vieta  yra Šv. Nikolo bažnyčia, dažnai siejama  su Kalėdomis. Baris turi gražią pakrantę, didelę pėsčiųjų gatvę su moderniomis parduotuvėmis, gyvą aikštę su barais ir restoranais, uostus ir teatrą. Apie 30 km nuo Bario miesto nutolęs kitas labai svarbus ir lankomas miestas – Polignano A Mare, kuris garsėja savo nepaprastu paplūdimiu tarp uolų.
Lečė - Barokinis Lečės miestas, kartais vadinamas Pietų Florencija, jos istorinis centras yra pilnas vaizdingų barokinių paminklų ir netgi turi keletą romėnų laikų paminklų. Tai taip pat yra geras miestas vaikščioti ir apsipirkti. Lečė yra gerai žinoma dėl savo popieriaus “Mache” rankdarbių , pilyje yra įsikūręs popieriaus figurėlių muziejus.

Castel del Monte- Apie 30 km į vakarus nuo Trani miesto, yra viena iš Apulijos aukštutinių  pilių ir saugomas UNESCO pasaulio paveldo objektas. Pastatas, pastatytas Šventojo Romos imperatoriaus Frederiko II 13 a., Pilis garsėja savo unikalia aštuonkampio forma. Ji stovi atsiskyrusioje kalvoje, pils matyti iš tolimo atstumo o užkilus matysite 360 laipsnių aylinkių panoramą nuo pilies viršaus. Pilis yra pavaizduota ant Italijos vieno euro cento monetos.

Transportas ir susisiekimas:
Iš oro uosto į Barį galima nukeliauti Traukiniu Kaina: 5 EUR, bilietus įsigysite savitarnos aparate. Kelionė trunka 20 minučių. Iki stotelės oro uoste reiktų kelias minutes paeiti, tačiau kelias šviesus ir švarus. taip pat galima keliauti miesto autobusu AMTAB Nr. 16. bilietas kainuoja ~1 €. Galima keliauti taxi, išsinuomoti automobilį arba užsisakyti pervežimą pas mus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Iš Apulijos rekomenduojama parvežti raudono vyno, nes tai raudono vyno kraštas dėl karštų vasarų ar alyvuojių apiejaus (Italijoje Apulijos alyvuogių aliejus vertinamas labiausiai).

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ