Amsterdamas, Olandija

Amsterdamas - miestas, kuriame neegzistuoja jokie tabu.

Kodėl verta nuvykti?:
Amsterdamas vadinamas vienu romantiškiausių ir gražiausių Europos miestų - pradedant kanalais, baigiant visame pasaulyje garsiais muziejais ir istorinėmis įžymybėmis.
Šiame mieste, ypač kai sutemsta, nelieka jokiu tabu. Čia viskas priimtina ir žmonės jaučiasi laisvi. Tad drąsiai galima teigti, kad nors kartą gyvenime būtina aplankyti Amsterdamą.

Su dviračiu galite nuvažiuoti beveik visur. Čia dviratininkams yra net ne dviračių takai, o atskiri keliai.

Apie klimatą:
Geriausias oras Amsterdame laukia į jį besiruošiančių keliauti liepos bei rugpjūčio mėnesiais – tuo metu laukia ne tik maloni temperatūra, bet ir mažiausias kritulių kiekis. Tiesa, Olandija yra ganėtinai lietinga, todėl vidutiniškai per mėnesį joje lyja apie 10 dienų, tačiau žiemą, nors temperatūra nukrenta žemiau, tačiau ir kritulių kiekis sumažėja – lyja vos 6-7 dienas per mėnesį.

Lankytinos vietos Amsterdame: ką verta aplankyti ir pamatyti?:
Heineken muziejus - Buvusioje Heineken alaus darykloje dabar veikia muziejus, supažindinantis su šio alaus istorija ir gamybos procesu. Neatsiejama muziejaus lankymo detalė, be abejo, yra alaus degustacija.
Westerkerk bažnyčia – tai renesansinė XVII a. bažnyčia Amsterdame. Šios bažnyčios kriptose palaidotas garsusis Rembrantas. Lankytojai gali užkopti į 85 m aukščio bažnyčios varpinę, iš kurios atsiveria puiki miesto panorama.

Nemo centras - Amsterdame įsikūręs Nyderlandų nacionalinis mokslo centras, supažindinantis su mokslo naujovėmis. Čia galima patiems sudalyvauti moksliniuose eksperimentuose, stebėti demonstracijas ir paskaitas, žiūrėti filmus ir dalyvauti žaidimuose.

Būtina užsukti bent jau į tris muziejus. Amsterdam Museum (liet. „Amsterdamo muziejus“) jus pakvies pasinerti į paskutinius aštuonis urbanistinės evoliucijos šimtmečius (pavyzdžiui, čia galėsite išvysti 700 metų senumo batelius). Ons‘ Lieve Heer op Solder muziejus – neseniai restauruota ir 17 amžiaus šventumu dvelkianti „paslėpta“ bažnyčia Raudonųjų žibintų kvartale. Joods Historisch Museum (liet. „Žydų istorinis muziejus“), įsikūręs keturiose buvusiose sinagogose, yra kupinas nuotraukų, paveikslų ir artefaktų, pasakojančių Judaizmo istoriją Nyderlanduose.
Bloemenmarkt - šiame gėlių turguje galite susipažinti su šimtais egzistuojančių tulpių spalvų ir formų ir čia pat nusipirkti jų svogūnėlių. Bet į gėlių turgų verta užsukti ne vien dėl tulpių sėklų. Šis turgus – tai vienintelis išlikęs Amsterdamo turgus ant vandens. Atviros parduotuvėlės įsikūrusios kanalo vandenyje plūduriuojančiuose nameliuose.


Butina pamatyti Keukenhof gėlių parką.


Transportas ir susisiekimas:
Amsterdamą aptarnauja oro uostas Schiphol – tai ketvirtas pagal dydį Europos oro uostas, kuris įsikūręs vos už kelių kilometrų nuo miesto centro. Greičiausias ir patogiausias būdas patekti į miesto centrą – „Rail Link“ traukiniai, kurie kursuoja kas 10 minučių ( traukinių tvarkaraštį galima rasti oro uoste). Bilietas į vieną pusę Jums kainuos ~3,60 €. Jeigu norite išvengti ilgų eilių prie bilietais prekiaujančio aparato, rekomenduojame už 0,50 € papildomą mokestį įsigyti jų kasose. Tačiau daugumai olandų priimtiniausias būdas keliauti yra dviračiai. Bet kuris vietinis gyventojas pritartų, kad tai vienintelis būdas iš tiesų pažinti miesto dvasią.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:

Tipiškas suvenyras iš Amsterdamo, kaip ir iš visos Olandijos yra įvairiai dekoruota klumpė ar klumpelė, taip pat balta keramika su mėlyna ornamentika, įvairiausi suvenyrai su tulpėmis. Pasižvalgykite po vietos turgavietes, čia tikrai rasite dėmesio vertų dovanėlių savo artimiesiems. Ir tie suvenyrai nebūtinai turi kainuoti daug. Puikus pirkinys būtų kokių nors nematytų tulpių svogūnėliai, kuriuos galėtų patys pasisodinti ar senos, jau skaitytos knygos is sendaikčių turgaus, Vaterlo aikštės.

 

Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ