Alikantė, Ispanija

Alikantė – Išsvajotoji, paslaptinga ir dar ne visų pamatyta

Kodėl verta nuvykti?:
Miestas garsėja smėlėtais paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu, gražia prieplauka, palmėmis apsodintais bulvarais ir parduotuvėmis nusėtomis gatvelėmis.
Ši kryptis idealiai tinka norintiems pasilepinti po kaitria Ispanijos saule ir išsimaudyti krištolo skaidrumo vandenyje.

Apie klimatą:
Čia visus metus gražus ir šiltas oras – žiemą temperatūra gali pakilti iki 17 laipsnių, vasarą termometro stulpelis perkopia ir 30. Šiltasis sezonas trunka nuo gegužės iki spalio. Kritulių iškrenta mažai, vidutiniškai tik 37 dienos per metus būna lietingos. Jūros temperatūra žiemą būna apie 14 laipsnių, vasarą vidutiniškai 23 laipsniai šilumos.

Lankytinos vietos Alikantėje: ką aplankyti ir pamatyti?:
Castillo de Santa Barbara pilis - turistus žavi senovinės pilies salės, istorija ir kvapą gniaužiantys vaizdai. Iš čia galima matyti miestą, pakrantę ir šiaurinėje pusėje esančius kalnus. Pilyje gausu istorinių relikvijų
Tabarkos sala - poilsiaujant Alikantėje – Tabarkos salos aplankymas rekomenduojamas kiekvienam. Tai vienintelė apgyvendinta sala Valensijos regione, kuri nuo Alikantės krantų nutolusi kiek daugiau nei 20 km. Šis žemės lopinėlis yra tik 1800 metrų ilgio ir 400 metrų pločio. Sala turistų mylima dėl savo grožio, žavių įlankų ir paplūdimių, skaidraus vandens, rifų ir vietinių patiekalų, pagamintų iš jūros gėrybių. Tabarka iš Alikantės uosto pasiekiama kas valandą plaukiančiais turistiniais laiveliais.

Mundomaro jūros gyvūnų parkas - Mundomaras yra teminis parkas, įkurtas Benidormo kurorte, nuo Alikantės nutolusiame apie 40 km. Jame gyvena delfinai, pingvinai, jūros liūtai bei tropiniai paukščiai. Kiekviena gyvūnų rūšis įkurdinta teritorijoje, kuri kiek įmanoma panaši į natūralią aplinką. Parke vyksta įdomūs gyvūnų pasirodymai, kuriuos galima stebėti specialiai įrengtame amfiteatre.

Senamiesčio kvartalas - vaikštant gražiomis ir jaukiomis senamiesčio gatvelėmis rekomenduojama aplankyti Šv. Mikalojaus (Concatedral de San Nicolás) katedrą, pastatytą tarp 1613-1662 metų, XVIII amžiaus barokinio stiliaus Rotušės pastatą bei gotikinę Šv. Marijos (Santa Maria) baziliką.
Explanada de Espana – populiariausia gatvė Alikantėje. Palmėmis apsodinta vieta traukia turistus ir dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio. Vakarėjant gatvėje ir kavinėse visuomet gausu žmonių, vyksta koncertai, įvairūs pasirodymai. Apsilankę išvysite tikrąjį naktinį ispanų gyvenimą.

Pramogų parkas (Terra Mitica). Ilsintis Alikantėje, dienos prasiblaškymui galite nuvykti į netoliese esantį Terra Mitica pramogų – atrakcionų parką, kuriame ką veikti ras įvairaus amžiaus lankytojai.

Pačioje Alikantėje yra Playa del Postiguet smėlio paplūdimys, o kiek toliau nuo miesto centro – San Juan paplūdimys, laikomas vienu gražiausių Ispanijoje, bei La Albuferetos paplūdimys.
Xabia - kurortas garsėja uolėtomis pakrantėmis. Kadaise šioje vietovėje esančiose įlankėlėse ir olose piratai buvo įkūrę savo slėptuves.
Elx - šį miestelį supa palmių giraitė, kurią, kaip manoma, daugiau nei prieš 2000 metų pasodino finikiečiai. Giraitėje priskaičiuojama per 300 tūktančių palmių.


Transportas ir susisiekimas:
Oro uostas įsikūręs už 9 km nuo miesto. Autobusu miesto centrą galima pasiekti už ~3 EUR. Autobusas važiuoja kas valandą. Bilietus galima įsigyti iš vairuotojo, mokant grynaisiais. Laukite autobuso, ant kurio matysite užrašą „Airport – to – Alicante City“ arba „Centro Ciudad – Aeropuerto“. Jei ketinate daugiau keliauti autobusu būtų patogu įsigyti  kortelę, su kuria galėsite keliauti viso 10 kartų. Jos kaina – 7.25 EUR ir 2 EUR už kortelę. Kortelę, prireikus, galėsite papildyti. Taip pat jeigu norite greitai ir patogiai nukeliauti iki miesto centro, tai galite pasinaudoti taksi paslaugomis. Ši paslauga jums kainuos nuo 17 EUR į vieną pusę. Taxi automobilių rasite tik išėję iš oro uosto.
Savo patogumui galite išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (nuo 25 EUR). Arba galite užsisakyti pervežimą pas mus.


Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:
Miesto centre veikiantis spalvingas menininkų turgus nustebins įvairiomis meno formomis – nuo tapybos iki modernių skulptūrų. Tai viena geriausių vietų suvenyrų medžiotojams.


Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ