Algarvė, Portugalija

Algarvė – saulės ir unikalių oranžinių paplūdimių rojus.

Kodėl verta nuvykti?:
Algarvė pasižymi labai dideliu spalvingumu ir kerinčia gamta. Visur gausu žavingų figmedžių ir žydinčių apelsinmedžių.
Algarvės regiono paplūdimiai garsėja visoje Europoje. Tikrai nedaug kur galima rasti tiek daug, tokių įvairių ir tokių vaizdingų pakrančių. Idealų paplūdimį čia ras kiekvienas – nuo uolų įrėmintų mažučių laukinių paplūdimių, kur kojų padus kutena kriauklės ar fosilijos, iki plačių baltutėliu smėliu dengtų maudynių vietų su visais įmanomais patogumais.
Galima bandyti pamatyti visus pagrindinius miestus ir patirti visas pramogas arba šiam kartui galima pasirinkti keletą su pažadu čia sugrįžti.
Beveik visus metus šviečianti saulė ir šiltas jūros vanduo

Apie klimatą:
Algarvė gali pasigirti vienu stabiliausiu klimatu. Aukščiausia temperatūra vasaros sezonu nuo gegužės iki rugpjūčio, kada dienomis šiluma dažnai įkopia iki 30°C. Ankstyvi pavasario mėnesiai bei ruduo Algarvėje malonūs, ne per šilti – vidutinė temperatūra apie 17°C - 19°C, dienos šiais mėnesiais dažniausiai saulėtos. Žiema nuo gruodžio iki vasario išlieka maloni – apie 15C. Taigi jei norite tiesiog pakeliauti, pasigerėti gamtos ir miestų grožiu Algarvę galite aplankyti bet kuriuo metų laiku, o siekiantys ramesnio poilsio mėgaujantis saule ir vandeniu turėtų rinktis šiltąjį sezoną.

Lankytinos vietos Algarvėje: ką verta aplankyti ir pamatyti?:
Albufeira - Albufeira turistus vilioja pramogų gausa, čia yra įspūdingi paplūdimiai, veikia pramogų parkai, netyla šurmulys naktiniuose klubuose bei baruose, o ieškančius įkvėpimo vilioja nepaprastas, gyvybe trykštantis senamiestis. Labiausiai poilsio ištroškusius miesto svečius traukia šilta oro ir vandens temperatūra (tinkama maudynėms beveik ištisus metus).

Lagosas – kurortinis miestelis, kurį labiausiai garsina jo apylinkėse esančios uolos ir vaizdingos grotos. Šiuos gamtos darinius patogiausia apžiūrėti plaukiant valtelėmis. Lagosas įsitaisęs vienoje didžiausių pietinės pakrantės įlankų.
Faras – tai Algarvės sostinė, didžiausias regiono miestas. Jis yra Ria Farmosos nacionalinio parko pakraštyje.
Zoomarine - yra Albufeiros miestelyje. Tai teminis jūsų parkas užimantis 8 ha. Čia vyksta delfinų, jūrų liūtų, tropinių ir plėšriųjų paukščių pasirodymai, yra 4D kinas, akvariumas, baseinai, atrakcionai, kavinės ir parduotuvės.

Ponta da Piedade kyšulys – tai įspūdingas olų, grotų ir arkų darinys. Geriausiai Ponta de Piedade grožėtis iš jūros. Galima prisijungti prie organizuojamų turų valtelėmis. Jomis galima plaukti aplink uolų kolonas, natūraliai susidariusiais tuneliais ir į grotas. Čia vanduo neįtikėtinai skaidrus. Saulės šviesai atsispindint nuo vandens paviršiaus sukuriami įspūdingi efektai.
Parque Aventura (Albufeira) – pramogų parkas „Aventura“. Parke pilna įvairių karstynių ir laipynių, galima „skraidyti“ tarp medžių ir daug kitų įdomybių. Čia galima pasivažinėti riedlentėmis, žaisti dažasvydį. Dauguma iš parko siūlomų pramogų nereikalauja fizinio pasiruošimo ar didelės ištvermės, kai kurios trasos tinka ir vaikams nuo 4 metų.

Praia da Marinha Praia da Marinha - yra vienas simboliškiausių ir gražiausių Portugalijos paplūdimių, įsikūręs ant Antlanto vandenyno kranto, Algarvės regione. Michelin Guide šiam paplūdimiui skyrė vietą gražiausių Europos paplūdimių dešimtuke, o pasaulyje šis paplūdimys patenka tarp šimto geriausiųjų.
Loule miestelis - stebina įspūdingais amatininkų dirbiniais: papuošalais, suvenyrais iš odos, medienos ir nendrių. Įdomu ir tai, kad šiame miestelyje įkurtas džiovintų vaisių muziejus. Galite būti užtikrinti, kad iš šio miestelio tikrai negrįšite tuščiomis, ir jei norėsite apsipirkti pigiau, apsilankykite savaitgalį šurmuliuojančiame turguje.
Falesia paplūdimys garsėja vienu įspūdingu gamtovaizdžiu, kuris yra vienas gražiausių visoje Algarvėje. Skardžiai ir uolos Olhos de Agua regione ir tęsiasi iki pat Vilamoura miestelio. Paplūdimyje lankytojų laukia įvairios pramogos – futbolas, tenisas, ir t.t. Už 700 metrų nuo paplūdimio yra įsikūręs kurortinis miestelis, kuriame galima rasti daug barų, parduotuvių ir restoranų.

Transportas ir susisiekimas:
Algarvėje išvystytas tiek autobusų, tiek traukinių transportas, galimos ir taksi paslaugos bei automobilių nuoma. Iš Faro oro uosto autobusai vyksta tik viena kryptimi – iki Faro centro. Tiesa, jie kursuoja pakankamai dažnai: autobusas išvažiuoja maždaug kas pusvalandį. Kelionės trukmė – 20 minučių, o bilieto kaina ~1,65 eurai. Gerai yra tai, kad nuo Faro centro važiuoja daug autobusų, kuriais galima pasiekti įvairias Algarvės pakrantės vietas ir kitus Potugalijos miestus. Taip pat autobusu pasieksite ir kai kuriuos Ispanijos miestus.

Lauktuvės, suvenyrai, dovanos:

suvenyrų rasite kiekviename miestelyje. Jie labai įvairūs – pradedant pieštukais, ir baigiant austomis antklodėmis ar raštuotomis megztomis kojinėmis. Rekomenduojama rinktis figų ar migdolų saldumynus, kurie yra tikrai ypatingo skonio.


Norite susipažinti su šia nepaprasta kryptimi? Viešbučių rezervavimą rasite >>čia
Arba kreipkitės >>čia  ir už Jus viską padarysime mes :)

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ